Maják na útesech – příběh o hledání své minulosti

Máte rádi romány Anne Jacobsové alias  Marie Lamballe? Chcete zažít neskutečný příběh hledání svého já, štěstí a lásky? Milujte Bretaň a chcete do ní odcestovat společně s tímto románem? Tak to máte jedinečnou možnost. Pozor, vyplouváme. 

Susanne žije se svým přítelem pohodový studentský život v Paříži. Po autonehodě ztratí paměť a najde v kapse lístek s pozváním do Bretaně, který je adresován Anně Marii Dupinové.  V té chvíli netuší, kdo je a proč tam vlastně je. Rozhodně se tedy odjet do Bretaně, kde na ní čeká babička údajné Anny Marie. Stará paní netuší, že to není její vnučka. Dozvídá se to až těsně před vánočními svátky. Nechce ale způsobit rozruch a užít si tak klidné svátky. Anna Marie alias Susanne si užívá nádherného městečka, procházky po pobřeží, sleduje strmé útesy i malebné majáky. Poznává Alana, který přišel o svou ženu a raději si užívá svobodu a samotu. Susanne postupně spojuje střípky svých vzpomínek a své minulosti na svého zemřelého Paula. Jak moc ho ale neznala zjistí tehdy, až pro ní přijede policie a začne vyšetřování jeho smrti. Jak to nakonec vše dopadne? Vrátí se Anna Marie ke své rodině? To už se nechte překvapit a pusťte se do čtení báječné novinky s názvem Maják na útesech.

Romantický příběh o hledání štěstí, které mnohdy potkáme tam, kde to nejméně čekáme.

Kniha začíná prologem, má 46 kapitol, 480 stran a je zakončena epilogem. Tuto knihu jsem si k recenzi nevybrala náhodou. Jelikož jsem četla již několik románu od Anne Jacobs tento román byl opět další báječnou volbou. Byla jsem moc zvědavá, jak na mě tento román zapůsobí. Samozřejmě nezklamal. Čtení jsem si užila od začátku až do konce. Začátek byl trochu komplikovanější a dokonce jsem měla i myšlenku, že román odložím. Většinou to ale nemám ve zvyku a knihy neodkládám. Pak jsem se ale začetla s velkou vervou a 480 stran nebyl problém dočíst. Líbila se mně hlavní myšlenka knihy a to, že autorka se věnovala tématu ztráty paměti po autonehodě. Jak se daný člověk cítí, co prožívá. Opravdu zajímavá sonda do života takového člověka. Moc mě zaujaly pasáže, kdy autorka popisovala prostředí Bretaně, mořské pobřeží. Román je čtivý, srozumitelný. Zážitek z této knihy je určitě velice silný a nezapomenutelný. To jak babička přijala Annu Marii bylo úžasné a opravdu na mě román zapůsobil. Už se moc těším na další báječnou knihu této autorky. Pokud jste knihu s názvem Maják na útesech či žádnou jinou od autorky Anne Jacobsové alis Marie Lamballe nečetli, tak to určitě napravte.

 

Několik slov o autorce:

Marie Lamballe je pseudonym spisovatelky, která se proslavila svými romány pro ženy. Narodila se v Hannoveru a její láska k Francii se projevila ve třech románech z malebné Bretaně, z nichž již vyšly Hortenziová zahrada a Hluboká modř moře. Autorka nyní žije u Frankfurtu nad Mohanem a nejraději tvoří ve své oblíbené kavárně.

Autor: Anne Jacobsová alis Marie Lamballe

Žánr: román pro ženy, Edice světový Bestseller

Vydáno: 2019, Brána, Euromedia, Praha – edice světový Bestseller

Počet stran: 480

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-242-6828-6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *