Nový domov

Máte rádi romány z období války? Chcete prožít velice emotivní příběh s válečnou tematikou? Tak právě vám je určen román  Lizzie Page s názvem Nový domov. 

Sedmiletá Pearl Posnerová je z Londýna poslána vlakem stovky mil do vesnice Hinckley, kde se musí přizpůsobit diametrálně odlišnému způsobu života. Vivienne si není jistá, zda se vůbec dokáže postarat o evakuované dítě. Učí se žít společně, zjišťují, že je spojuje mnohem více, než si jsou schopny uvědomovat. Jak se Vivienne postaví k situaci svého manželství, jak to vše vyřeší? Jakou roli v jejím životě hrála její sestra? Kdy ji Vivi potřebovala nejvíce? Dokáže malá Pearl Vivi změnit? Tak to už se dozvíte, pokud se začtete do románu Nový domov, jejíž autorkou je Lizzie Page.

Román vás zcela vtáhne do děje, je to příběh plný emocí, válečného utrpení v kontextu s milostným příběhem.

Příběh má několik časových linií. Autorka se vrací do roku 1917 a za současnost bere rok 1939, což mě nesmírně zaujalo. Většinou jsem se setkala s romány, kdy autorka popisovala současnost, ale pomocí různých deníků se vracela v čase do let dávných. Tento způsob vyprávění byl velice zajímavý a zaujal mě. Zpočátku jsem měla problém se do knihy začíst. Některé pasáže do sebe příliš nezapadaly a dějové linky byly složité. Podařilo se mně ale doslova prokousat začátkem, pak už to šlo snadno a vlastně se i ke konci ukázalo, jak to bylo od začátku. Kniha má 368 stran, celkem 58 kapitol, zakončena epilogem a poděkováním autorky všem, co se na knize nějak podílely.

Moje subjektivní hodnocení románu je určitě pozitivní. Titul doporučím všem, co mají rádi zajímavou zápletku, emotivní příběh na pozadí válečné doby. Čtení tohoto románu není jednoduché, proto jej nedoporučím těm, co hledají snadné, odpočinkové čtení. Tím román Nový domov rozhodně není. Pokud se pro něj ale rozhodnete, určitě nebudete litovat.

Na titulní stránce je malá holčička s kufrem, přichystaná na cestu. Tento obrázek vystihuje podstatu celého románu, co dokáže takto malá holčička změnit v životě jedné ženy. Působí na mě trochu smutným dojmem, kam asi ta holčička přijde, co s ní bude, kam se vlastně asi dostane?

Několik slov autorce:

Lizzie Page je pseudonym britské autorky Sam Lierens, která se narodila v únoru 1971 v anglickém Essexu. Po studiu politologie na Warwické univerzitě pracovala jako učitelka angličtiny v Paříži a pak pět let v Tokiu. Potom odjela žít do Londýna, kde prošla několik neinspirativních zaměstnání.  Studovala tvůrčí psaní v Goldsmiths a před pár lety se vrátila do Essexu a od té doby se věnuje marketingu a vzdělávání. Podle jejich vlastních slov se její partner Steve, tři děti a cockapoo – kříženec kokršpaněla a pudla – spikli, aby jí zabránili psát.

Autor: Lizzie Page

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2020, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 368

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-4261-2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *