Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý

Annika je učitelka hudební výchovy a zeměpisu na prestižním Wertherově gymnáziu. Jednoho dne je ale přeřazena kvůli výpomoci na gymnázium Astrid Lingrenové na druhý konec jejího bydliště do problémové části města. Do míst, kde jsou děti, jejíž zájem není prestižní studium, ale drobné krádeže a přestupky. 

Annika je z toho zpočátku nešťastná a dělá vše proto, aby se odsud co nejdříve dostala. Napadne jí úžasný nápad. Zúčastnit se s muzikálovým kroužkem, který vede soutěže. Její vize je, že vyhraje a díky tomu se dostane zpět na své milované gymnázium. Poprosí o pomoc svou bývalou lásku Tristana, který se prozatím stal filmovým režisérem. Zpočátku s tím nesouhlasí, ale jelikož mu Annika není stále lhostejná, jde do toho. Pomáhat jí bude i její soused Sebastian. I když to nevypadá, že se její nápad chytne, děti jsou nadšené, s velkým nasazením jdou do toho. Podaří se Annice  dětí vykřesat to nejlepší? Jak to nakonec dopadne s jejími pomocníky? To už se nechte překvapit a pusťte se do čtení.

Román mě bavil od začátku až do konce. Oba bestsellery jsem od této autorky přečetla jedním dechem. Ne jinak tomu bylo i u románu Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý. Už ten název ve mně vzbuzoval zvědavost, o čem asi bude. Autorce se podařilo velice autenticky popsat divadelní prostředí, přípravu muzikálu. Román se čte dobře a je srozumitelně napsaný. Jednotlivé dějové linie do sebe krásně zapadají a nutí čtenáře číst dál a dál. Líbí se mě, s jakou lehkostí, vtipem a nadsázkou vypráví svůj příběh. U čtení románu jsem se vůbec nenudila. Kniha je rozdělena do kapitol s názvem, který vždy charakterizuje, o čem příběh je. Autorka v knize popisuje přípravu malinových muffinek s bílou čokoládou. Na konci knihy tedy uvedla její přesný recept. Dále jsou zde uvedeny songy, které v knize znějí, dále Anničiny oblíbené klavírní skladby a díla klasické hudby. Nakonec zde najdete poděkování všem, co se na knize podíleli a autorce pomohli tak, aby tato kniha spatřila světlo světa.

Titul s radostí doporučím všem, co mají rádi romány Petry Hülsmannové, muzikály a pohodové čtení. Tuto knihy k recenzi jsem si nevybrala náhodou. Četla jsem na ní pozitivní ohlasy a navíc jsem od této autorky přečetla již dvě knihy. Těšila jsem se, že mě tento román bude bavit a rozhodně se tak stalo.

Jelikož má kniha více než 500 stran, hůře se mně v podání paperbacku držela v ruce, ale to nic neměnilo na nadšení knihu číst dál.

Ukázka z knihy:

“ Takhle to vypadá, když se lidé zamilují. Pak jsme všichni zpitomělí jako kočka Šklíba. A já myslím, že svět pár takových koček docela dobře unese.“

Několik slov o autorce:

Petra Hülsmannová (narozena v roce 1976) prožila dětství v dolnosaském malé městě. Po úspěšném dokončeném studiu germanistiky a kulturní vědy pracovala v advokátních kancelářích a putovala šest měsíců jen s batohem na zádech po jihovýchodní Asii. To vše předtím, než se svými romány vystoupala na horní příčky seznamu bestsellerů. Petra Hülsmannová žije se svým mužem v Hamburku. Euromedia Group vydala její bestsellery Čokoládový průšvih a Život udeří, kam se mu zachce.

 

Autor: Petra Hülsmannová

Žánr: kniha pro ženy

Vydáno: 2020, Euromedia, Praha – edice světový Bestseller

Počet stran: 504

Vazba knihy: paperback

ISBN: 978-80-249-4023-6

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *