Kdo věří na zázraky

Znáte román Mirky Skočílkové s názvem Violka? Máte rádi české autory a autorky knížek? Vydavatelství Ikar ve společnosti Euromedia group, a.s. vydalo knihu s názvem Kdo věří na zázraky. 

Gábina je obyčejná holka, která studuje vysokou školu a žije na malém městě. Má své sny a plány do života. Vše si maluje v těch nejlepších barvách. Když ale zjistí, že má Tadeáš někoho jiného, bortí se jí svět jako domeček z karet. Naštěstí je jí nablízku Jakub, který jí hned zachrání. Zpočátku se zdá, že on je ten pravý muž pro život. Svatba a dvě děti na sebe dlouho nechají čekat. Oba se ocitnou ve víru všedních událostí. Jejich vztah tak trochu zevšední nachází se v něm první trhliny. Ne všechny problémy jsou snadno řešitelné. Gábina zažívá opravdu těžké chvíle. Jaké? Zajímá vás, jak to všechno dopadne? To už vám neprozradím. Pusťte se do čtení, určitě nebudete litovat.

Neobyčejný román o lásce a dalších obyčejných úskalích života, které na nás číhají na každém kroku. Báječný román od české autorky jsem přečetla jedním dechem a musím říci, že mě nadchl stejně jako prvotina Violka. Je rozdělen na 9 kapitol a má celkem 376 stran. Čte se velice dobře, děj na sebe navazuje a neměla jsem problém se do knihy ihned začíst. Moc se mně líbí způsob vyprávění, který autorka v knize používá. Čtení jsem si užila od začátku až do konce. Velice jsem fandila hlavní postavě Gábina a říkala si, jak je možné vydržet tolik starostí, problémů i bolesti, které musela během svého života prožít. Byla to opravdu silná žena, které si nesmírně vážím. Život jí naložil mnoho a ona se s tím dokázala porvat s velkou vervou. Místy mě mrazilo v zádech a měla jsem husí kůži z toho, jak se děj knihy vyvíjel. Román Kdo věří na zázraky ve mně bude dlouho doznívat.

Tuto knihu k recenzi jsem si nevybrala náhodou. První román této autorky s názvem Violka byl úžasný. Proto jsem očekávala, že i další román bude stát opravdu za to. Děj knihy vás snadno pohltí, ale jen tak nepustí.

Několik slov autorce:

Mirka Skočílková (*1982) se narodila v roce 1982 ve Vysokém Mýtě, ale vyrostla v Luži. Vystudovala na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci matematiku a geografii a v současnosti učí na Střední pedagogické škole v Litomyšli. Ráda čte, cestuje, v zimě lyžuje a v létě jezdí na kole. Žije ve Skutči a má dvě děti. Během roku se věnuje hlavně matematice a souvisejícím aktivitám, jako jsou semináře, soutěže či doučování. Psaní knih je pro ni nutný relax, kterým dokonale vyvažuje část svého čísly naplněného života. Do šuplíku psala již v mládí, ale její první knihou, která jí vyšla, byla až Violka (2019). Vždycky, když se jí někdo zeptá, jestli opravdu píše knihy, pohotově odpoví: „Ano, ale nejsou to sbírky úloh.“

 

Autor: Mirka Skočílková

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2020, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 376

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN 978-80-249-4061-8

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *