Zázrak o Vánocích – vánoční příběh pro děti

Hledáte pro své děti krásný vánoční příběh? Chcete si přečíst vyprávění o jednom krásném betlému? Hana Zobačová je autorkou knihy Zázrak o Vánocích. Nenechte se pobízet a vydejte se na dobrodružnou cestu v čase předvánočním. 

Šimon chodí do druhé třídy, má mladší sestru Anežku a starší sestru Sandru. Jednoho dne, když táta přijde pozdě z práce, jdou spolu vyvenčit jejich pejska, se Šíma ocitá naprosto sám na zasněženém náměstí s krásným betlémem a stane se vskutku něco nevídaného. Jedna z postav betléma obživne a začne mluvit normální lidskou řečí. Šíma se dozvídá, že jim je také vlastně zima, jaké to je vidět tolik natěšených dětí na Vánoce. Jak to nakonec všechno dopadne? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení. Čeká na vás krásný příběh o tom, jak je důležité si všímat druhých, nebýt lhostejný vůči všem a všemu, a že stejně krásné je dávat, nejen dostávat dárky od druhých.

Příběh je opravdu nádherný a jeho čtení jsem si užila od začátku, až do konce. Knihu ocení začínající čtenáři, protože textu je méně a je doplněn milými ilustracemi Magdy Vaverkové Hrnčířové, dále ji také doporučím všem rodičům, prarodičům i učitelkám mateřských škol, které chtějí dětem či vnoučatům zkrátit a zpříjemnit to čekání na Ježíška. Velmi si na této knize cením toho, jak zdánlivě jednoduchý příběh dokáže v dětech podnítit lásku k druhému, a ukázat jim, jak je krásné nebýt lhostejný, a co vše můžeme vlastně udělat pro druhé nejen o Vánocích. Tento krásný příběh vás rozhodně zahřeje u srdíčka.

Ukázka z knihy:

Na Štědrý den dopoledne vyběhli přesně podle úmluvy Šíma s Anežkou z domu. Vzít si sebou Ferdu ale v tom spěchu úplně zapomněli. Šimon doma poctivě sledoval hodiny. A když se malá ručička přiblížila na dosah k desítce, byl čas vyrazit.

„Ale za hodinku ať jste doma, budeme strojit stromeček,“ kladla jim na srdce maminka, když Šímovi do kapsy schovala mobil. Starý, tlačítkový. Používali jej doma jako přenosný telefon, a taky se hodil, když šel třeba Šíma na nákup nebo s kamarády sám ven. Jen musel mít kapsu vždycky zapnutou na zip.

Cestou se stavili i pro Báru a pro Prokopa. Na náměstí k betlému jejich tedy dorazila pořádná hromada. To ale nic nebylo proti tomu, kolik dětí už tam stálo.

Všichni drželi v rukou nějaký balíček, jen Kája se opíral o velkou hůl. Ten svůj dárek schovat do dlaně nemohl.

„Tak jdeme na to?“ zeptal se natěšeně Šimon, jakmile dorazili k ostatním.

„Je tam ten hlídač…“ odtušil Kája.

S holí v ruce se mu k betlému nakonec moc nechtělo. „Já nevím. Myslíš, že nás tam pustí?“

Několik slov o autorce:

Hana Zobačová je speciální pedagožka, redaktorka a autorka knih pro děti. V Portále vyšly její oblíbené knihy prvního čtení Žil byl kdysi kdesi, Auta, vlaky, bagry taky nebo Pokojíček plný hraček.

Autor: Hana Zobačová

Ilustrace: Magda Veverková Hrnčířová

Žánr: publikace pro děti, česká próza pro děti

Vydáno: 2022, Portál, Praha

Počet stran: 78

Vazba knihy: pevná, s laminovaným potahem

ISBN 978-80-262-1948-4

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *