Strašidlo z 2.B o Vánocích

Máte rádi strašidla? Chcete si přečíst dobrodružný příběh pro všechny skvělé holky kluky? Chcete si zkrátit to čekání na Vánoce? Tak právě vám je určena novinka Petry Martiškové, se kterou zažijete tu pořádnou zábavu. 

Anička a Vítek jsou dvojčata a přestoupí do nové třídy v nové škole. Od září si už zvykly a teď jsou před nimi ty nejkrásnější svátky roku a těmi jsou Vánoce. Ve třídě mají stařičká kamna, která se už dávno nepoužívají a bydlí v nich strašidlo z komína jménem Čmoudík. Děti se už moc těší na Vánoce, pečou společně perníčky, dělají ozdoby, prostě připravují se na Vánoce, jak se patří. Jednoho dne se ale vše pokazí a strašidlo Čmoudík musí pryč. Jak to nakonec všechno dopadne? Podaří se dětem zachránit Vánoce? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení. Čeká vás totiž to pravé vánoční dobrodružství se vším všudy.

Kniha se mně moc líbila a čtení jsem si užila. Je plná nádherných ilustrací Marie Koželuhové, jejíž obrázky mám opravdu ráda a vždy se k nim ráda vracím. Od této autorky jsem přečetla už několik knížek a její styl psaní je velmi příjemný. Autorka krásně popisuje soužití strašidla a dětí, humorně, s nadhledem s jistou dávkou napětí, kdy vás nenechá vydechnout, než knížku přečtete až do konce. Knihu ocení začínající čtenáři. Najdou zde méně textu a nádherné ilustrace. Dále také učitelky mateřských škol, které hledají pro své děti krásný vánoční příběh, ale také rodiče a prarodiče, jenž chtějí svým dětem a vnoučatům zkrátit čekání na Vánoce. Pojďte se společně se strašidlem Čmoudíkem a dětmi zastavit a prožijte tak krásné adventní dny.

Kniha je určena pro děti od 7 let. Je rozdělena na 14 krátkých kapitol, které tak akorát stačí na večerní předčítání.

Ukázka z knihy:

Děti v šatně  rychle shodily boty a bundy. Nazuly bačkorky a už si to pelášily do třídy. Chtěly se na vlastní oči přesvědčit, že Čmoudík se nikam neodstěhoval.

„Uf, je tady,“ oddechla si Anička, když uviděla Čmoudíka, jak opatrně vykukuje za závěsem. Samou radostí ho popadla do náruče, zatočila se s ním dokola, a dokonce mu vlepila pusu.

Čmoudík celý zrůžověl a chytil se za tvář, kam ho Anička políbila.

„Tak, děti, copak jste neslyšely zvonění? Všichni do lavic!“ zatleskala paní učitelka.

Ne si stihli druháci posedat, objevil se ve třídě pan ředitel s panem školníkem.

„Dobrý den, děti,“ pozdravili a pan ředitel se rozpačitě podrbal ve vlasech.

Děti slušně odpověděly a čekaly, co se bude dít. pan ředitel k nim totiž chodil do třídy jen výjimečně, většinou, když měl někdo zaděláno na pořádný průšvih. Všichni byli zvědaví, co jim pan ředitel chce.

Několik slov o autorce:

Petra Martišková se narodila 5. Března 1977 v Chomutově, vystudovala Gymnázium v Kadani a později tamtéž i nástavbové studium obchodní akademie. Příběhy a knížky miluje od svého dětství. Přečetla téměř celou knihovnu, a když už měla pocit, že nemá co dál číst, začala si osnovat v hlavě příběhy své vlastní. Odtud už byl jen krůček k tomu, aby je hodila na papír. Ty první, nezralé a nevinné, psané na starém psacím stroji, má schované dodnes.

První kniha pro mladé jí vyšla v roce 2006 a od té doby vydává nejen knížky z žánru young adult, ale také knížky pro děti a pohádkové příběhy.

V profesním životě se věnuje práci šéfredaktorky internetového magazínu pro ženy, účetnictví a lektorování dospělých.

Ve svém volném čase ráda čte, sportuje, chodí na procházky se svými dvěma psy, vede taneční kroužek pro děti, cestuje, tvoří, tančí a hraje na kytaru. Ráda také jezdí se svými knížkami za dětmi na besedy.

Několik slov o ilustrátorce:

Marie Koželuhová je grafička a ilustrátorka. Vystudovala Výtvarnou školu Václava Hollara. Užité grafice se věnuje víc jak dvacet pět let.

Vytvořila již desítky publikací nejen pro děti, ale i pro dospělé. Je autorkou mnoha zajímavých projektů. Navrhuje design všeho, co si jen dokážete představit. Poskytuje konzultace ohledně kreslení, grafiky či modelování žákům i studentům.

Ráda poznává nová místa, kde čerpá inspiraci. Je pravidelným účastníkem kurzů rychlořezby motorovou pilou. Ve volném čase vytváří sochy a maluje obrazy.

Autor: Petra Martišková

Ilustrace: Marie Koželuhová

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2022, Grada pod značkou bambook, Praha

Počet stran: 72

Vazba knihy: pevná šitá vazba

ISBN: 978-80-271-3727-5

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *