Rodinný hotel – Bouřlivá doba

Máte rádi rodinné ságy? Chcete prožívat radosti i starosti rodiny Kuhlmannových z hotelového prostředí? Tak právě vám je určena novinka s názvem Rodinný hotel – Bouřlivá doba, kterou vydala Euromedia Group v edici Světový bestseller. 

V poválečné době bojuje Elisabeth o udržení hotelu. V současné době je po rekonstrukci. S hotelem to ale nevypadá dobře. Jeden režisér zvolí jejich hotel jako kulisu pro natáčení nového filmu. Její sestra Luisa dokonce získává roli ve filmu a brzy je slavná.Vztahové potíže Elisabeth a Julia se prohlubují. Starší bratr Paul je taktéž ve vztahu nešťastný. Odjíždí do Berlína a tam svou homosexualitu začne řešit, i přesto, že má tři zdravé děti a manželku Helenu. Paul se s novým partnerem dostane do politických potíží ve straně NSDAP tj.(národně socialistická německá dělnická strana). Vyřeší se vztah Elisabeth a Julia? Bude Elisabeth nakonec šťastná? Jak to vše dopadne? Tak to se nechte překvapit a pusťte se do napínavého čtení.

Na obálce knihy je mladá dáma s kabelkou v ruce, v pozadí je pohled na město. Vyvolává to ve mně pocit jít se tam hned podívat, projít je po nádherném městečku. Opravdu příjemný pocit.

Tato sága by měla být trilogií. Už se moc těším, až třetí díl s názvem Rodinný hotel – Dny rozhodnutí vyjde. Tato sága mě opravdu zaujala. Velice zajímavé, poutavé a bohaté vyprávění vás hned vtáhne do děje a budete chtít číst dál a dál. Mám moc ráda romány z tohoto prostředí a velice si na tomto románu cením toho, že na začátek knihy dala autorka seznam osob, které se v tomto románu vyskytují. Usnadní vám tak jednodušší pochopení děje a budete se v něm lépe orientovat. Kniha má 24 kapitol, 384 stran. Děj je datován od roku 1912 až po rok 1933.

Kniha Rodinný hotel je emotivní román plný zvratů, o lásce a rodinném podnikání, ale i o ekonomické a politické situaci té doby, která se rozhodně dotýkala změn i fungování hotelu.

Ukázka z knihy:

Minna ležela na zádech a naslouchala Julinčinu pravidelnému dechu. Vždycky, když byli na návštěvě v Doberanu, spávala v dětském pokojíčku. Bylo to praktické. Slečna Elisabeth jí sice pokaždé nabízela vlastní ubytování, ale k čemu by to bylo dobré? Jen by to přidělávalo zbytečnou práci. Přesto se jí dneska usínalo nějak špatně. Ležela na pohodlné posteli, kterou sdílela s Julinkou. Myšlenky jí kroužily kolem budoucnosti. Po prázdninách nastoupí její svěřenka do školy. Potom bude i ona potřebovat nějakou práci, minimálně na půl dne, protože nemůže přece jen tak nečině celé dopoledne posedávat v domě a čekat, až se Julinka vrátí. Pan Falkenhayn už v domě dobrou kuchařku má. Nemůže paní Hansenovou vyhodit jen proto, aby ona sama měla co dělat.

Včera jí slečna Elisabth předestřela lákavou nabídku. Mohla by převzít vedení kuchyně v hotelu Palác. Mladá šéfová hotelu naléhala na její návrat, protože nebyla spokojená se současným šéfkuchařem. Ačkoli Minnu nabídka velice potěšila, věděla, že ji nemůže přijmout. Co by bylo s Julinkou, kdyby se vrátila do Doberanu?Pan Falkenhayn mnohdy pracuje dlouho do noci. Kdo by se o malou staral?

Několik slov o autorce:

Michaela Grünigová se narodila, vyrostla a je duševně spjatá s Kolínem nad Rýnem, ačkoli dlouhá léta pracovala v cizině. Tam poznala nejen zajímavé lidi a jejich příběhy, ale objevila i svou velkou lásku k cestování, která ji však stejně vždycky nakonec zavedla do milovaných končin u Baltského moře. Od roku 2010 se pro její hobby, psaní příběhů, stalo povoláním. Euromedia Group vydala první díl autorčiny trilogie Rodinný hotel, Nový začátek.

Autor: Michaela Grünigová

Přeložila: Pavla Lutovská

Žánr: rodinná sága, beletrie, historický román, edice světový bestseller

Vydáno: 2022, Ikar,  Euromedia, Praha

Počet stran: 384

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-4793-8

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *