Žabarádi – fantastický výlet Kváčka a Žabimíra od pramene Vltavy až do vesmíru

Máte rádi dobrodružství? Hledáte pro své děti milý příběh dvou žabáků, kteří chtějí vidět Ježíškovskou věž? Tak právě vám je určena kniha Žabarádi, jejíž autorem je Pavel Renčín. 

Na Šumavě žijí dva žabáci. Chytrák Žabimír a odvážný Kváček. Ten se chce stát kosmonautem. Turisté ztratí u jejich tůňky pohlednici s obrázkem Prahy. Žabáčci ji najdou a chtějí vidět „Ježíškovskou věž“, což je Žižkovská věž. Vypraví se z Šumavy až do Prahy. Po cestě zažijí mnoho dobrodružství, potkají několik zvířecích přátel. Např. agamu Agátu, bobra, straku, orla či krysího prince. Všichni mají totiž pro strach uděláno, společnými silami zvládnou opravdu hodně. Podaří se jim najít Prahu? Jak to vše nakonec dopadne? Tak to už se nechte překvapit. Začíná pořádné dobrodružství. Hurá, vyrážíme na cestu!

Kniha má hned na začátku předmluvu s věnováním, je rozdělena na 13 kapitol, příběhy jsou krátké, doplněné milými ilustracemi Ivana Mračka. Je humorná, dobrodružná, o přátelství dvou žabáků. Moc se mně líbila. Doporučím ji všem, co mají rádi pohádky o zvířatech a dobrodružné knihy s krátkými příběhy. Autor si dal s knihou záležet, aby se líbila, jak dětskému, tak i dospělému oku. Autor, i ilustrátor odvedli opravdu precizní práci, neboť poutavou formou dětem vysvětluje, tak je důležité spolupracovat, jak lze vše překonat společnými silami, i najít si přátele a sdílet s nimi zajímavé okamžiky svého života.

Roztomilý příběh pro malé a ještě menší čtenáře, jako stvořený k večernímu předčítání namísto tradičního večerníčku.

Ukázka z knihy:

Bojíš se tmy, žabaráde?“ zašeptal Žabimír.

„Nebojím,“odpověděl hrdina Kváček.

„A jak to děláš, žabaráde?Prozradíš mi to?Prosil Žabimír, který se tmy přece jen trochu bál.

„Podívej, takhle natáhnu ruku, vidíš? Kam až dosáhnu, je to moje tma. Nepatří nikomu jinému, jenom mně.“

„Tvoje tma?“ zopakoval udiveně Žabimír.

„Jasně, je moje. Ochočená. Můžu si na ni sáhnout, hele. Nekouše.

Někdy i hřeje. A přes tu vrstvu mojí tmy se ke mně žádná cizí tma nedostane. A svojí vlastní tmy se přece nebudu bát.“

„Teda, Kváčku, to je vážně chytré. To jsem nevěděl, ale teď už si to budu pamatovat,“radoval se Žabimír.

Několik slov o autorovi:

Pavel Renčín je český spisovatel. Patří mezi představitele žánru městské fantasy, dále se věnuje hororu či thrilleru. Jeho poslední knihou jsou dobrodružné pohádkové příběhy. Pavel Renčín pracuje v marketingu v oblasti médií. Již od dětství se zajímal o četbu, vymýšlení příběhů a malování. Ještě ani nenastoupil do školy a už vytvořil celá čtyři čísla časopisu, který byl převážně zaplněn obrázky. Pojmenoval ho ,,Indiánský a jiný časopis”. Roku 1999 napsal svou první povídku ,,Stvořitel”, která vyhrála soutěž O nejlepší fantasy roku. Díky tomu mohla jeho povídka vyjít knižně a za své kapesné ji nakoupil všem svým kamarádům. Když tu samou soutěž vyhrál podruhé, začaly mu chodit různé obchodní nabídky. Dalším milníkem jeho kariéry byla kniha ,,Jména korábu”, kterou napsala přímo jeho duše. Při tvorbě této publikace Renčín nepřemýšlel, o jaký žánr se bude jednat a ani o tom, pro jakého čtenáře bude nakonec určena.

Autor: Pavel Renčín

Ilustrace: Ivan Mraček

Žánr: kniha pro děti, pohádky

Vydáno: Vydal Czech News Center, a.s., Praha, 2021, 2021

Počet stran: 136

Vazba knihy: pevná, s laminovaným potahem

ISBN 978-80-88406-02-0

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *