Dům hedvábí – strhující román o lásce, důvěře a hedvábí

Máte rádi krásné šátky? Milujete Itálii? Tak se pojďte začíst do prvního dílu nádherného románu s názvem Dům hedvábí, jehož autorkou je Tabea Bachová. Knihu vydala Euromedia Group  v edici Ikar. 

Angela pohřbí svého manžela Petera a na pozvání své tety Tess, která bydlí v Itálii ve Venetu, kde vlastní usedlost, za ní odjíždí. Chce udělat tlustou čáru za dosavadním životem, odpočinout si, načerpat sílu a vzpamatovat se ze smrti svého manžela. Spolu vychovali dceru Nathalii, která studuje v Mnichově dějiny umění. Angela s tetou Tess prochází uličkami, prohlíží si dům po domě, až jednou objeví Dům hedvábí, kde se vyrábí drahé a krásné šátky. Angela se do nich zamiluje a chce poznat celý proces výroby hedvábí. Tess operují koleno a Angela začne s rekonstrukcí její usedlosti, aby se její teta mohla po operaci vrátit domů a dobře se jí tam pohybovalo. Angela zjistí, že se tkalcovna i celý dům prodává a snaží se ho získat. Starý morous Lorenz jí ho ale prodat nechce. Podaří se Angele dům získat? Jak to nakonec vše dopadne? Tak to už se nechce překvapit a pusťte se do čtení. Čeká vás první díl této série. Ještě se můžete těšit na další dva, který vyjdou později.

Ráda bych se s vámi podělila o čtenářský zážitek z této knihy, který byl rozhodně velice silný a nezapomenutelný. Román Dům hedvábí mě bavil od začátku až do konce. S napětím jsem čekala, jak to nakonec dopadne. Román se mně četl dobře a líbil se mně. Má 21 kapitol, zakončen poděkováním na celkem 288 stranách se dočkáte báječného čtení. Děj vás zavede do slunné Itálie. Nesmírně mě zaujal námět knihy. Výroba hedvábí je rozhodně zajímavý proces a dokázala bych si představit se do takové domu podívat a přihlížet jeho výrobě. Jelikož miluji šátky, věřím, že bych do toho domu také zamilovala, jako hlavní hrdinka románu.

Chcete prožít emotivní příběh plný zvratů, o lásce, odvaze začít nový život? Tak neváhejte, román Dům hedvábí je určen právě vám. Moje subjektivní hodnocení románu je pozitivní a už se moc těším, až vyjde další díl a opět se do něj začtu. Knihu doporučím všem milovníkům látek, Itálie i příjemného čtení.

Ukázka z knihy:

Jak dokazují archeologické nálezy z mladší doby kamenné, zpracovávají lidé vlákna bource morušového na textilie už zhruba deset tisíc let. Přírodní produkt, který sestává z čistého proteinu, má řadu zázračných vlastností. Je lehký a jemný, má zvláštní lesk, v chladných teplotách hřeje a v horku chladí. Hedvábí vyrovnává vlhkost, protože dokáže přijmout až třetinu své váhy v podobě vody. Při barevní lze u tohoto materiálu docílit mimořádné dokonalosti, jak dokazuje Orsolina z Domu hedvábí.

Modrá barva INDIGO

V Evropě se velmi brzy přišlo na to, že je možné složitým pracovním procesem získat ze šťávy rostliny Isatis tinctoria, zvané také boryt barvířský, intenzivní modré barvivo. Listy rostliny se musí zpracovávat do kašovité hmoty. Původně žlutá šťáva se prostřednictvím fermentace a oxidace nakonec promění v žádoucí, téměř tmavofialové indigo. Později byla objevena vydatnější tropická rostlina pro výrobu indiga – Indigofera tinctoria.

Několik slov o autorce:

Tabea Bachová byla operní dramaturgyní, než se začala naplno věnovat psaní. Narodila se v Hölderlinově městě Tübingenu a vyrůstala v jižním Německu a ve Francii. Studium ji zavedlo do Mnichova a Florencie.

Dnes žije se svým mužem v idylické vesnici ve Schwarzwaldu, výchozím bodu jejích cest do celého světa.

Nádherné krajiny, které přitom poznává, se pak vynořují jako kulisy v jejich ženských románech.

Dům hedvábí je první část třídílné ságy. Místem děje je tkalcovna hedvábí v italském Venetu.

Euromedia Group vydala její trilogii Ostrov kamélií, Ženy z ostrova kamélií a Návrat na ostrov kamélií.

 Autorka: Tabea Bachová

Přeložila: Blanka Pscheidtová

Žánr: beletrie, společenský román

Vydáno: Euromedia Group, a.s.- Ikar, Praha, 2022

Počet stran: 288

Vazba knihy: pevná, s papírovým přebalem

ISBN 978-80-249-4635-1

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *