Chata ve Švýcarsku – oheň v krbu a zasněžené vrcholky hor za oknem

I když už by mělo být jaro, stále za okny panuje zimní počasí. Co si takhle usednout s příjemnou knihou Julie Caplinové, uvařit si čokoládu se šlehačkou a pustit se do čtení. Pojďte se společně se mnou podívat na další knihu této báječné autorky, která má název Chata ve Švýcarsku. Rozhodně nebudete litovat. 

Mina má za sebou pořádný milostný trapas a snaží se sbalit kufry a uniknout do krásných vrcholků zasněžených Alp ke své kmotře na chatu. Její cíl je jasný. Zapomenout na všechny muže a užívat si života. Možná do doby, než se na obzoru objeví muž, kterého už potká vlakem na cestě do Alp. Jak se to nakonec vše vyvine? Podaří se Mině její plán dodržet? Jak se vše nakonec zkomplikuje a Mina se musí rozhodnout? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do báječného čtení.

Román Julie Caplinové mě opět nezklamal. Když jsem viděla v edičním plánu vydavatelství Grada, že má vyjít další příjemné čtení této báječné autorky, neváhala jsem. Prostě ji musím mít doma. A i se tak stalo. Styl, jakým autorka popisuje různá místa vhodná na výlet mě prostě baví. I když jsem v tom místě třeba nebyla, dokážu si to barvitě představit, jak to tam asi vypadá. Po přečtení jejích knih mám chuť sbalit batoh a vyrazit tam, poznat hlavní postavy knihy. Na titulní stránce knihy je krásná pohled na zasněžené Alpy v pozadí a výborná čokoláda se šlehačkou, která vás nutí ji ochutnat a začíst se do této knihy.

Mám moc ráda romány z prostředí kaváren, restaurací i různých destinací, kam můžete cestovat, poznávat jejich kulturu, dále také jejich speciality. Kniha má 344 stran, je zakončena poděkováním autorky všem, co se na knize nějak podíleli. Pohodové čtení, které vás bude bavit od začátku až do konce. Lehce se v textu ztratíte a budete mít pocit, že se skutečně na jedné nádherné chatě nacházíte. Moje subjektivní hodnocení románu je určitě pozitivní a doporučím ho všem milovníkům Julie Caplinové, dále také všem vášnivým cestovatelům, romantickým duším, a nejen jim. Vtipný příběh o lásce, štěstí i cestování vás chytne od první strany. Pokud jste tedy tuto novinku nečetli, určitě neváhejte a napravte to. Věřte, že nebudete litovat.

Ukázka z knihy:

Promiň, byl jsem moc tvrdý.“Přešel k ní, objal ji a dal jí pusu na špičku nosu.“ Miluju tvůj pozitivní přístup a nadšení, s jakým vymýšlíš, jak by šlo něco udělat. Je to skvělý nápad. Popsala jsi to dokonale. Úplně se vidím, jak tu sedím se skleněným hrnkem horké čokolády se šlehačkou a marshmallows a obřím kusem čokoládového dortu. Jsem jen dneska trochu mimo. Nevšímej si mě. Je toho teď nějak hodně.“

„Nevím, jestli někdy dokážu si tě nevšímat,“ řekla Mina, natáhla se a políbila ho na ústa. „Teď když jsem se trochu uklidnila, uznávám, že Amélie má možná nějaké vlastní plány. Už se tu začalo s izolací.“

V tu chvíli se ozval Lukův mobil. S nakrčeným nosem ho vytáhl z kapsy. „Promiň, tohle musím vzít. Musím taky zařídit odeslání toho kufru s vláčkem. Nejspíš ho budu muset zítra vzít do Brigu. nebude ti vadit, když tě tu teď nechám?“

„Vůbec ne. Tak zatím.“

Zavřela okenice a poslouchala, jak se jeho kroky vzdalují. Poté co se dozvěděla o jeho nemoci, dávala spousta poznámek v minulých letech větší smysl. Jeho celkově pozitivní přístup k životu.

Několik slov o autorce:

Julie Caplinová je závislá na cestování a dobrém jídle. Neustále se snaží vypátrat dokonalý gin a je až nezdravě vybíravá, co se sklenic, toniku a ozdob týče. Mezi ochutnávkami ginu napsala svůj první román, který se odehrává v jednom z mnoha měst, jež během života poznala.

Jako PR ředitelka se několik let potloukala po Evropě a brala nejlepší žurnalisty zabývající se jídlem a pitím na novinářské exkurze (takzvané služební cesty), aby ochutnali gastronomické pochoutky v nejrůznějších městech v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Dánsku a Švýcarsku. Byla to náročná práce, ale někdo to dělat musel. A právě tyto exkurze se staly inspirací k napsání série Romantické útěky.

Autor: Julie Caplinová

Přeložila: Karolína Medková

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2021, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 344

Vazba knihy: brožovaná

ISBN: 978-80-271-1276-0

Knihu můžete koupit zde

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *