Veselé celoroční tvoření pro každého – skvělá příručka do každé rodiny

Milujete tvoření? Hledáte zajímavé inspirace pro práci s dětmi? Do rukou se mně dostává nádherná příručka tvoření všeho druhu, jejíž autorem je Jan Diblíček. Informace o autorovi či autorce dávám většinou až na konec. Dnes ale udělám výjimku a představím vám autora knihy Honzu Diblíčka hned na začátku. 

Životní osud Honzíka mně vehnal slzy do očí a šel mně mráz po zádech. Nadaný tanečník, který sbíral jedno ocenění za druhým musel ze dne na den přestat. Hledal jak vyplnit týdny, kdy střídavě ležel ve nemocnici. Nakazil se recidivujícími infekcemi způsobené pomalou formou zlatého stafylokoka a streptokokovou infekcí. Několikrát byl i operován. Zpočátku maloval, pak začal vystřihovat, tvořit pro své blízké a nakonec se tvoření začal věnovat naplno. Založil si internetové stránky www.diblik-zivotnistyl.cz, kde publikuje zajímavé články ze světa kreativity. Od roku 2019 pracuje ve vydavatelství ESPRIT BOHEMIA s.r.o., kde je redaktorem časopisů TVOŘÍME s láskou, Báječné nápady a také TVOŘÍME  s  dětmi. Také je šéfredaktorem časopisu o vaření VAŘÍME s láskou. Publikuje nápady v různých časopisech, v televizi a na sociálních sítích. Od roku 2018 spolupracuje s televizí NOVA, kde připravuje kreativní příspěvky a reportáže do pořadu Rady ptáka Loskutáka a také Snídaně s Novou. Chystá další knihu, která bude opět plná rad a tvoření. Honza Diblíček rád objevuje nové výtvarné techniky, tvoření se věnuje více než 10 let. Nyní studuje vysokou školu.

Co vlastně v této knize najdete? Jsou to především náměty na tvoření od ledna až do prosince pro všechny roční období. Autor vás seznámí s různými technikami, ať už jsou osvědčené jako je práce se dřevem, papírem, drátky, přírodninami jako je mech, šišky, sláma, ořechy. Dále také i těmi méně tradičními jako je sítotisk, decoupage, zentangle technika a pro mě naprosto neznámými je tvoření s hmotou Foamiran, se kterou jsem se ještě nikdy nesetkala.

Jaké výrobky si díky této skvělé příručce můžete vyrobit? Např. lapač snů, trička pro maminky, podzimní květinu z polystyrenových koulí, loutku pro děti, veselé záložky do knihy či soví vařečky a mnoho dalších zajímavých výrobků, které vám i vašim blízkým rozhodně udělají radost.

Každý námět na tvoření je detailně rozpracovaný. Dozvíte se, co budete k práci potřebovat, jak postupovat krok za krokem a nechybí i fotogalerie výsledného výrobku.

Kniha se mně moc líbila, je naprosto báječná. Doporučím ji všem tvořivým duším, učitelkám, které vyučují výtvarnou výchovu, vychovatelkám školních družin, které vedou různé výtvarné kroužky, dále také učitelkám mateřských škol, které hledají různé inspirace pro práci s dětmi.

Publikace je přehledná, srozumitelně psaná, plná zajímavých inspirací na tvoření všeho druhu i z různých materiálů. Dozvíte se zde mnoho námětů na známé materiály, ale i ty méně známé.

Pro mě neznámá technika práce s hmotou Foamiran mě rozhodně nadchla a těším se, až se s ní blíže seznámím a něco hezkého z ní vytvořím. Dále mě zaujala technika Zentangle. Už jsme se s ní jednou setkala a moc mě baví.

Na obálce knihy je Honzík s Barborovou Špotákovou. Možná se vám může zdát divné, proč zrovna s ní. Oba sportovci tělem i duchem a také je pojí místo bydliště. Sport byl pro oba životní styl. Barbora pokračovala dál na olympiádu, což se Honzíkovi bohužel nepodařilo.

Jan Diblíček je dvacetiletý mladík, který dokáže vykouzlit nádherné a osobité věci. Pojďte se na to společně se mnou podívat.

Ukázka z knihy:

Technika Zentangle je pro všechny. Skládá se jen z bodů a teček a je opravdu velmi jednoduchá. A nejenže je to krásná technika, ale ještě k tomu vás zklidní a dodá vám sebevědomí a energii.

Co k ní budete potřebovat?

Anilinové barvy, štětec, vodu, fixy různých šířek a čtvrtky.

Čtvrtky natřete důkladně vodou a na mokrou plochu nakapejte různé anilinové barvy. Barvy se mezi sebou krásně prolnou a vznikne originální barevný podklad.

Pokud nebudete chtít použít jen rozkapávané vzory, můžete použít i klasické tahy štětcem.

Na barevný podklad naneste podle pravítka body ve stejné vzdálenosti od sebe asi 1,5cm. Tečky nakreslete silnějším fixem. Poté body mezi sebou propojte pomocí vlnek tak, abyste vždy obkroužili body, které jste si předem vyznačili.

Body spojte v kolmém směru. Vzniknou tak nádherně rozvlněné čtverce.

Autor: Jan Diblíček

Ilustrace: Tereza Cimbůrková

Žánr: příručka tvoření

Vydáno: 2020, Grada Publishing, a.s pod značkou bambook Praha

Počet stran: 128

Vazba knihy: pevná šitá vazba

ISBN 978-80-271-2913-3

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *