Jak se chtěl čaroděj stát kouzelníkem – genetická metoda – čteme sami

Hledáte první čtení pro své děti či vnoučata? Jste učitelka v první třídě základní školy a vyučujete genetickou metodu čtení? Tak právě vám je určena kniha Jak se chtěl čaroděj stát kouzelníkem, jejíž autorkou je Lenka Hoštičková a vydalo ji nakladatelství Fragment. 

Kvido musí na letní školu pro čaroději. Je z toho smutný. On by se moc rád stal kouzelníkem a ne čarodějem a neškodil lidem a také se moc těšil k dědečkovi Čárymu. Kvido je ale z letní školy vyloučen. Přeje si chodit do Školy kouzel. Jeho spolužačka Frída mu pomůže. Oba si přejí totiž to stejné. Podaří se jim splnit jejich tajné přání? Jak to nakonec všechno dopadne? Tak to už se nechte překvapit a hurá, jde se číst. Čeká vás totiž báječné dobrodružství plné čar a kouzel. Rozhodně nebudete litovat.

V knize je celkem 9 krátkých příběhů. Každý z nich je zakončen otázkami, pomocí nichž si ověříte, zda děti dobře poslouchaly. Tato kniha je z edice Čteme sami, která je určena pro začínající čtenáře, kteří jsou schopni samostatného čtení. Příběhy jsou jednoduché, srozumitelné a krátké. U dětí díky tomu rozvíjíme zábavné procvičování techniky čtení, podporujeme u nich první samostatné čtenářské úspěchy i samotnou radost ze čtení, což si myslím, že je nesmírně důležité. Mnoho dětí má v dnešní době problémy se čtením, nebaví je a číst nechtějí. Tato edice je pro ně naprosto báječná.

Kniha se mně moc líbila. Je rozdělena na 9 krátkých kapitol a je doplněna krásnými obrázky Mirka Vostrého, které se k příběhu hodí. Od této autorky jsem četla již druhou knihu a musím říci, že se mně líbí její styl psaní a určitě se těším na její další počin. Na titulní obálce je Kvido, jeho kamarádka Frída a také děda Čáry.

Kniha je určena pro čtenáře od 6 let a nejen jim.

Ukázka z knihy:

Kvído nemohl dospat. Byl nervózní, ale moc se těšil. A také byl zvědavý. A to úplně na všechno – na kouzelnické učení, na paní Kouzelnou, na cestu a samozřejmě na nového spolužáka. Byl tak zamyšlený, že ho nakonec ani neviděl přicházet.

Z myšlenek ho vyrušil až pozdrav.

„Ahoj Kvído.“

Kvído se nejdříve lekl. Pak chvíli zíral na holku před sebou. Nakonec se zamračil a řekl:“Ahoj Frído. Co tu děláš? Na tebe teď nemáme čas.

„Spěcháme..“větu nedokončil, protože ho přerušil dědeček.

„Tak konečně jsi tady, Frído. jsme tedy všichni a můžeme se do toho pustit.“

„Cože?! Dědečku, Frída je můj spolužák?! zeptal se nevěřícně Kvído.

Děda jen přikývl.

„Tak to já s ní nikam nejdu. Zradila mě,“dal se Kvído do pláče.

Několik slov o autorce:

Lenka Hoštičková pracuje jako asistentka pedagoga na základní škole a současně studuje. V budoucnu by se chtěla věnovat speciální pedagogice. Má ráda hudbu a procházky v přírodě. Bydlí v Úvalech, má dvě dcery. Od dětství taky velmi ráda čte. Nejprve napsala pro své dcery Pohádky z Kouzelného palouku. Psaní ji moc bavilo, a tak se pustila do další pohádky.

Několik slov o ilustrátorce:

Mirek Vostrý se kreslení věnuje od útlého dětství. Kreslil vždy, všude a na všechno. Již ve škole vyhrával nejrůznější výtvarné soutěže. Sen publikovat se mu splnil poté, co svůj talent rozvíjel pod vedením svého velkého vzoru Jiřího Wintera Neprakty. Vytvořil sedm českých rekordů v kreslení, které byly všechny zapsány do české knihy rekordů. Je členem a zakladatelem Klubu kreslířů a humoristů, který vydává humoristický časopis Tapír, jehož je šéfredaktorem.

Autor: Lenka Hoštičková

Ilustroval: Mirek Vostrý

Žánr: čtení pro začínající čtenáře

Vydáno: 2021, Vydalo nakladatelství Fragment ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 54

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-253-5377-6

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *