To nejlepší z Hurvínka – Knižní zpracování čtyř loutkových představení Divadla Spejbla a Hurvínka.

Víte, kde leží Tramtárie? Jak to chodí v Oslově? Víte, co je Kostitřaska? Chcete si přečíst báječné vyprávění Spejbla, Hurvínka, Máničky a Žeryka? Tak právě vám je určena novinka vydavatelství Fragment s názvem To nejlepší z Hurvínka. Kdo by neznal Hurvínka a nechtěl se s ním zasmát. To jeho chacha, to je prostě nezapomenutelné. 

Hurvínek je nemocný, vypravil se do Tramtárie, mezi osly, kde se napije kouzelného elixíru. Hurvínek táhne povozem Hýbálka. Mánička se Žerykem se ho vypraví hledat, potkají paní Proměn jménem Riga, které Výkálek vzal hůlku a tak nemůže čarovat. Mánička vysvobodí pana Spejbla ze zajetí a jdou hledat Hurvínka dál. A tak dále, a tak dále. Mánička, Hurvínek, pan Spejbl i Žeryk zažijí mnoho dobrodružství. Pojďte se na to společně se mnou podívat. Jak to nakonec všechno dopadne? Proč dostane Hurvínek pětku? Zahraje si Hurvínek nakonec i ve filmu? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení.

Pro děti od 5 let.

Několik slov o autorce:

Helena Štáchová byla česká loutkoherečka, scénáristka, režisérka, dabérka, ředitelka loutkového Divadla Spejbla a Hurvínka a také autorka divadelních her a knih. Pro diváky se stala nezapomenutelnou svým hlasem Máničky a Bábinky v divadle, v televizi pak dabovala velmi úspěšně Lízu Simpsonovou. Psala televizní i rozhlasové scénáře, sama je i režírovala. Celkem napsala devět knih, z nichž ta poslední vyšla v roce 2016 pod názvem To nejlepší z Hurvínka.

Ukázka z knihy:

„Ahoj holko, já jsem Augustek Kolíbálek. A kdo jsi ty?“

„Já se jmenuji Mánička a tohleto je náš Žeryk,“ pohladí holka to čtyřnohé strašidýlko a odhrne mu přitom z hlavy cíp oslí kůže s dlouhými slechy. A na překvapeného Augustka vykoukne roztomilý foxteriér.

„To jsem rád, že vás poznávám,“blíží se stydlivě Augustek k té neznámé dvojici.

„Ty tady bydlíš?“vyzvídá Mánička, která chce mít vždy, za všech okolností ve všem jasno.

„I kdepak! pohorší se Augustek, „tady v tomto oslovském městě jsem zavřený jen proto, že jsem se nechtěl učit. A co tu děláte vy?!

„Hledáme svého kamaráda, co taky nemiluje školu. Jenže jeho taťuldu si odnesla taková přerostlá plechovka a my teď nevíme, kde ty dva máme hledat.“

Augustek se opatrně rozhlédne, a když se ujistí, že nikdo není v doslechu, zašeptá:“Já vím, kam strážce vodí zajatce, a vím i to, jak se tam dostat. našel jsem tenhleten starý kanál, když jsem hledal místo, kde bych si mohl potají opakovat násobilku.“

„Proč potají?“nechápe holčička. I pejsek Žeryk nakloní přemýšlivě hlavičku.

„Vy to nevíte? Tady se nikdo nesmí učit. Kdo se neučí, ten se stane oslem a ty náš starosta potřebuje. Ale dost řečí a rychle vlezte sem.“ A chlapec ukáže na ústí roury, ze které před chvílí vylezl.

„Cože?Máme lézt do kanálu? No fúúúj!“ zděsí se Mánička.

Divadlo Spejbla a Hurvínka si po celý letošní rok připomíná 130. výročí narození slavného loutkoherce Josefa Skupy, jež je zakladatel obou postaviček.

Autoři: Helena Štáchová, Denisa Kirschnerová, Miki Kirschner, Martin Klásek, Ondřej Lážnovský

Žánr: pohádky

Vydáno: 2022, Vydalo nakladatelství Fragment ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 192

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-253-55508-4

Vyšlo jako čtyři samostatné knihy. Tato kniha vyšla samostatně jako čtyři tituly:

Hurvínek mezi osly, Hurvínkova cesta do Tramtárie, Hurvínkova nebesíčka, Hurvínkovo přání. Vyšlo Hurvínkovi k 90. narozeninám.

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *