Už to vím!- rozvoj logického a matematického myšlení pro předškoláky

Máte doma předškoláka? Pracujete s dětmi? Hledáte inspiraci pro práci s dětmi? Tak právě vám je určena novinka Ivety Jandové, zkušené učitelky i vychovatelky s názvem Už to vím! Prázdniny jsou ideální dobou, kdy chtějí děti kreslit či plnit různé úkoly, hravou formou, aniž by si to uvědomovaly. Publikace s názvem Už to vím! se dětem i dospělým bude určitě líbit. 

Co vás v příručce vlastně čeká? Celkem 60 pracovních listů, které jsou zaměřeny na prostorové představy, hledání rozdílů, počítání, tvorbu rýmů, samostatný slovní projev, hledání chyb, souvislostí, třídění do skupin. Publikace dětí učí logicky přemýšlet a uvažovat, poznávat svět kolem nich a to především hravou formou, díky ní si ani neuvědomují, že se vlastně učí. Dále si děti procvičí zrakové vnímání, tvořit protiklady, vytleskávat podle slabik, posilovat fonematický sluch, poznávat barvy základní i odvozené, počítat předměty a graficky zaznamenávat jejich počet do rámečků. Díky této příručce se děti dozvím co je to číselná řada, dokážou sčítat a odečítat na základě hravého dokreslování.

Nejvíce mě zaujal pracovní list s názvem Vytvoř slovního hada. Kdy úkolem dětí je spojovat čarou do dlouhého hada k sobě obrázky podle písmenka z jeho pojmenování, které je slyšet na začátku a na konci slova. Tento pracovní list využiji při logopedické prevenci při práci s dětmi na rozvoj fonematického sluchu a fonematického rozlišování.

Pracovní sešit je velmi dobře koncipovaný a tematicky zaměřený. Rozvoj logického a předmatematického myšlení je u dětí předškolního věku velmi důležitý. Jako učitelka mateřské školy třídy předškoláků vidím tuto příručku jako velmi přínosnou. Černobílé ilustrace umožňují opakované kopírování i možnost obrázky vybarvovat dle potřeby. Pracovní listy jsou některé složitější, jiné zase o něco jednodušší, ale musím říci, že jsou velmi všestranné a děti budou rozhodně bavit. Už se moc těším, až je využiji při své práci s dětmi v mateřské škole.

Publikace je určena pro předškoláky, učitelky mateřských škol, přípravných tříd, ale i rodiče a prarodiče těchto dětí, které chtějí se svými dětmi či vnoučaty procvičovat logické myšlení a základní matematické představy a připravit je na vstup do 1.třídy, aby jejich přechod byl co nejjednodušší.

Několik slov o autorce:

Iveta Jandová pracovala na prvním stupni jako učitelka i vychovatelka, vedla výtvarný kroužek dětí, učila v mateřské škole. Jako vedoucí se zúčastnila mnoha letních táborů. V Portále ilustrovala řadu pracovních listů Marcely Kotové Vlaštovičky štěbetají, z jara totiž radost mají, Podzim ťuká na vrátka, připravte se zvířátka a Zima už je zase tady, sníh nám vlezl do zahrady.

Autor: Iveta Jandová

Ilustrace: Iveta Jandová

Žánr: metodická příručka

Vydáno: 2023, Vydalo nakladatelství Portál, Praha

Počet stran: 63

Vazba knihy: měkká, brožovaná

ISBN 978-80-262-2034-3

Knihu můžete koupit zde

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *