Tajemství rodiny M. – dobrodružství jedné obyčejné rodiny

Máte doma desetiletou dceru či syna? Chcete jim udělat radost a darovat jim báječné čtení? Pavlína Jurková je autorkou knihy Tajemství rodiny M., jež vydala Euromedia Group a.s, v edici Pikola. 

Sourozenci Matylda, Maxmilián a Kryštof zažívají běžný život jedné rodiny. Až jednoho dne postupně zjišťují, že se doma něco děje. Maminka je divná, chová se jinak, vše je nějaké podezřelé. Sourozenci mají strach, že před nimi něco rodiče tají a rozjedou takovou pátrací akci, která obrátí život této rodiny vzhůru nohama. Co všechno během této pátrací akce zažijí? Jaké je to tajemství, které před nimi tatínek a maminka tají? Najdou to správné řešení? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení. Čeká vás totiž pořádná jízda.

Kniha se mně moc líbila a doporučím ji všem holkám a klukům, kteří mají rádi dobrodružství a chtějí si přečíst báječnou knihu. Tajemství rodiny M. je určitě vhodné čtení na prázdniny. Také si myslím, že je tato kniha určena všem rodičům, kteří řeší nějaký problém v rodině a díky této knize dokážou svých dětem lépe porozumět, to co prožívají a jaké mají starosti. Kniha je rozdělena na kapitoly, má celkem 160 stran a čte se velmi dobře. Zápletka knihy je velmi zajímavá a myslím si, že zaujme děti dnešní doby, které možná tak trochu neradi čtou. Také si díky tomuto příběhu najdou řešení svých starostí a nebudou na to sami. Příběh mě připomínal jednu knihu, kterou jsem četla v dětství. Dám ji přečíst svých dvou synům, kteří jsou o něco starší než hrdinové této knihy. Věřím, že se jim bude líbit. Od této autorky jsem četla již několik knih. Starší syn četl knihu Hra a o sen a byl z ní nadšený.

Několik slov o autorce:

Pavlína Jurková

Jako píšící herečka a hrající spisovatelka se věnuje především tvorbě pro děti a mládež. Je jednou ze zakladatelek autorského divadla Láryfáry, kde působí jako herečka a scenáristka. Své umělecké aktivity dělí mezi divadlo, dabing a psaní knih pro děti.

Knihu Viktor a záhadná teta Bobina ocenilo Národní pedagogické muzeum a knihovna J.A.Komenského hlavní cenou za literaturu pro děti a mládež. Po ní následovaly neméně úspěšné knihy Viktor a případ zmizelého psa a Hra o sen. Novinkou je 1.díl knižní série pro začínající čtenářky Eliška Andílek. Všechny knihy se těší velké oblibě a umísťují se na předních příčkách čtenářských anket.

Největší inspirací pro psaní jsou její čtyři děti. Kniha Tajemství rodiny M. vypráví o síle rodiny a obyčejných chvilkách života, o nichž často netušíme, že jsou naším štěstím.

Její tvorbu můžete sledovat na www.knihaprodeti.cz nebo na instagramovém profilu @knizkomilky.

Několik slov o ilustrátorovi:

Petr Korunka je absolventem VŠUP, ilustrátorem, komiksátorem, grafickým designérem a částečně také učitelem grafického designu. Je autorem komiksové série Radiator & Recyklator, jež byla završena trojsvazkem v roce 2021. Svými ilustracemi doprovodil například knihy Za vlast a císařovnu, Pověsti od Nisy a Kamenice, Koráb pohádek, Bertík a čmuchadlo, nejnověji pak Ostrov kormoránů a knihu Doktor Kittel.

Vytvořil i několik menších komiksů vydaných v rámci žánrových časopisů nebo sborníků.

Ve volném čase rád leze po skalách, prochází se po lese a kreslí nejen komiksy. Za svůj největší sportovní úspěch považuje umístění v Diamantové lize ve hře StarCraft 2.

Do jeho ilustrátorské dílny můžete nahlédnout přes webové stránky www.cervenypes.cz.

Ukázka z knihy:

Tělomrsk se skupinkou fandících dětí zmlkli. Nevěřili tomu, co vidí. Matylda nabrala takovou rychlost jako na začátku závodu. Ve chvilce předběhla obě své soupeřky. Matylda přestala dýchat. Sevřela čelist a vycenila zuby. Naklonila se víc dopředu. Nevnímala překvapený pohled soupeřky, kterou v cíli o prsa předběhla.

Vrávorala ještě pár metrů, pak se vyčerpaná svalila na zem. Srdce jí bušilo, jako by jí chtělo vyskočit z hrudi ven, celá se klepala a nemohla popadnout dech. Čísi ruce ji popadly a odtáhly stranou. Když otevřela oči, těsně nad sebou uviděla Ládíčkův čumáček s dlouhými fousky trčícími do všech stran a okolo něj smějící se tváře svých kamarádů.

„Já se z tý holky zblázním,“ uslyšela Tělomrskův úplně ochraptělý hlas, „tohle mi v mým věku nedělej. Vždyť já málem dostal infarkt!“ Matylda nevěděla, jestli se zlobí, nebo to jen dělá. Pak jí ale pohrozil, jako by jí chtěl dát na zadek: „Já bych tě..“ Rozchechtal se u toho tak, že málem dostal infarkt doopravdy. „Tohle byl závod století!“ zakřičel na celý stadion.

Určeno pro děti od 10 let.

Autor: Pavlína Jurková

Ilustrace: Petr Korunka

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2022, Vydala Euromedia Group, a.s v edici Pikola, Praha

Počet stran: 160

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN 948-80-242-7929-9

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *