Citrónová vůně a jemné polibky – úžasná dovolená u moře

Hledáte příjemné čtení na letní dny? Chystáte se na dovolenou a chcete prožít příjemnou romanci? Román Citrónová vůně a jemné polibky by neměl chybět ve vašem cestovním kufru. Je plný napětí, dobrodružství, lásky, ale také zklamání. To vše můžete o prázdninách prožít a nejen s touto knihou. 

Kim je velmi šikovná asistentka, která se zamilovala do svého šéfa. Dokončují velkolepý společný projekt na kterém by Dirk měl oznámit své ženě, že se s ní rozchází a začíná nový život s Kim. Na závěrečné prezentaci se ale nic podobného nestane. Dirk oznámí úžasnou novinu, že se svou ženou čeká miminko. Kim se v té chvíli hroutí její vysněný život milenky bohatého šéfa jako domeček z karet. Opouští svůj dosavadní život a odjíždí ke Gardskému moři do nádherného hotýlku. Krásně zde svítí slunce, kvetou tu oleandry a citroníky, vše voní a ta pomerančová šťáva opravdu osvěží. Jak se nakonec Kim zachová? Podaří se ji zapomenout na Dirka? Co vše u moře zažije? Tak to už se nechte překvapit a pojďte se na to podívat společně se mnou. Román s letní romancí je určen právě vám a na vaši dovolenou.

Román se mě opravdu líbil. Styl psaní autorky je báječný a moc bych si chtěla přečíst její sérii Láska u Gardského jezera. Mám moc ráda romány z různých koutů světa, o cestování i restauracích. Moc jsem přála hlavní hrdince, aby se z tak velkého zklamání brzy dostala a našla to, co hledá. Román o lásce, zklamání, touze, vás chytne hned od první strany, tak jako mě. Na titulní obálce knihy je krásný pohled na rozložené křeslo na terase a výhled na průzračně modré moře. Hned máte chuť se tam posadit,vzít si knihu do ruky a začíst číst. Při čtení tohoto románu jsem měla pocit, že se opravdu nacházím u Gardského moře, cítím tu pravou vůni citrónů, pomerančů i oleandrů.

Kniha má celkem 240 stran, rozdělena na 16 kapitol, na začátku prolog a na konci epilog.

Několik slov o autorce:

Lotte Römerová (narozena 1979) žije se dvěma dětmi v jižním Bavorsku. Snaží se spojit psaní s péčí o rodinu a zvládnout každodenní chaos. Někdy to dokonce funguje.

Miluje knihy, hory a moře. Proto přivádí své čtenářky na různá kouzelná místa a svými příběhy je láká ke snění.

Její série Láska u Gardského jezera se v Německu zařadila mezi nejprodávanější knihy.

Ukázka z knihy:

„Představ si, že jsem tu někoho potkala.“

„Opravdu? Tak brzy po Dirkovi?“

„Ano, tak brzy. Nevím, myslím, že jsem se chtěla jen rozptýlit, pobavit se, ale pak -no..nakonec se mi ten mladík zalíbil.“

Říct to nahlas byla nečekaná úleva a šlo to překvapivě dobře.

Jako by Kim spadl kámen ze srdce. „Je to ale jen další Dirk.“

„Další Dirk?“ nechápala Elli.

„Udržuje vztah s několika ženami najednou.“ To, co Kim tak nenuceně vysvětlila, ji ve skutečnosti dost bolelo.

„Takže ani ten prázdninový flirt se moc nevydařil,“ shrnula Elli vše, co bylo třeba říct.

„Přesně tak. Ale aspoň jsem se z toho poučila.“

Elli svraštila čelo. „A sice?“

„Jaké je to být podvedenou ženou – i když samozřejmě cítím jen nepatrný odstín toho, co potkalo tebe. Ale i stačilo k tomu, abych ti nalila čistého vína. Ten pocit bych nepřála žádné ženě.“ Vydaly se k východu z muzea.

„To je fakt, já taky ne,“ souhlasila Elli. „A taky mám velký strach o dítě.“

Autor: Lotte Römerová

Přeložil: Rudolf Řezábek

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2022, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 240

Vazba knihy: brožovaná vazba s klopami

ISBN: 978-80-271-3445-8

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *