Štěstí hřeje jako slunce – báječný román plný bylinek, citrónů a příjemných vůní Itálie

Máte rádi slunnou Itálii? Chcete zažít nádherný příběh plný bylinek, vůně citrónů, ale také o obrovské síle, odhodlání, či nešťastné lásce? Tak právě vám je určena novinka s názvem Štěstí hřeje jako slunce, kterou vydala Grada Publishing pod značkou COSMOPOLIS. 

Carla je třicetiletá servírka v kavárně, která patřila jejím prarodičům. Po neúspěšném studiu architektury se zde snaží vydělat nějaké peníze a také splácet dluhy, které se svými studii vznikly. Stálý zákazník Fabrizio umírá a odkáže ji starou hračkářskou dílnu ve Florencii. Carli neví, jak s ní vynaložit, pomocí své kamarádky Fritzi se snaží řešit svou situaci. Při vyklízení staré dílny nachází dopis, který Fabrizio své lásce nikdy neodeslal. Carli se snaží jeho lásku najít. Díky cestě, kterou za tu dobu urazí poznává sama sebe, zjišťuje, co chce a co od života očekává. Vrátí se zpět do deštivého Marburku nebo zůstane ve slunné Florencii? Dokáže se správně rozhodnout a najít tu vytouženou životní rovnováhu? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do příjemného čtení, které vás bude bavit od začátku až konce. Užijete si krásné počasí, vůni citrónů, horké paprsky italského slunce a nejen to.

Kniha je rozdělena na 65 kapitol, má 432 stran a je zakončena ukázkou z knihy Štěstí má barvu levandule, což je autorčina prvotina. Román je nádherný a čte se velmi dobře. Najdete v něm vše, co si přejete přečíst v létě, o prázdninách, či na dovolené. Nechybí láska, zklamání, hledání štěstí, promarněná šance, ale i mnoho dalšího. Mám moc ráda romány z prostředí kaváren, cukráren, o cestování, i o jídle. Při čtení tohoto románu jsem si představovala nádherné uličky Florencie a dokázala bych si představit je navštívit. Autorka velice specificky popisovala prostředí, kdy máte pocit, že se v něm opravdu nacházíte. Moje subjektivní hodnocení románu je rozhodně pozitivní a moc ráda bych si přečetla další román od této autorky. Knihu doporučím všem, co mají rádi cestování, Itálii a krásné příběhy se zajímavou zápletkou.

Ukázka z knihy:

Dozvěděla jsem se tolik informací a musela jsem zpracovat tolik novinek a emocí, až se mi zdálo, jako bych měla každou chvíli puknout. Ustavičně mi v hlavě jako hlasitá ozvěna duněly útržky slov z nedávného rozhovoru. Nejsilněji zaznívalo slůvko „kdyby“: kdyby Fabrizio ten dopis poslal, kdyby ho jen Clemenza začala hledat, kdyby jen měla možnost říct mu o synovi. Byl to příběh plný promarněných šancí, které vedly od štěstí k neštěstí. Jak snadno člověk propásne šanci, to jsem sama věděla až příliš dobře. Po zádech mi přejel mráz, jakmile jsem pomyslela na to, jak rychle se mohou události zvrtnout a nabrat špatný směr, jako se stalo u Clemenzy a Fabrizia.

Ať jsem se sebevíc snažila té podobnosti vyhnout, stejně jsem musela myslet na sebe s Eliem. Propásla jsem už tu správnou chvíli? Nechali jsme si utéct příliš mnoho možností, jak věci ještě odvrátit dobrým směrem? Má mě ještě Elio vůbec rád a dal by nám dvěma další šanci? Nevěděla jsem to. Možná už jsem o svou šanci přišla. Ale jedna věc mi přesto byla jasná – a v tom mě příběh Clemenzy a Fabrizia utvrdil: nesmím si myslet, že moje štěstí je ztracené, dokud to neprověřím. Musím k tomu sebrat odvahu, naposledy, abych si mohla být jistá.

Několik slov o autorce:

Pauline Maiová se narodila v roce 1987 a vyrostla v Berlíně. Vystudovala literární vědu a během svých cest po jižní Francii a Itálii si zamilovala způsob života a vřelost zdejších lidí i malebnou krajinu a vynikající středomořskou kuchyni. Dnes žije v Berlíně, ale stále miluje cestování, což se odráží v jejich knihách, které skvěle popisují výjimečnou atmosféru oblíbených míst.

Paulinina literární prvotina Štěstí má barvu levandule vyšla česky v roce 2021 a získala si srdce mnoha čtenářek.

Autor: Pauline Maiová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2022, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 432

Vazba knihy: brožovaná vazba s klopami

ISBN: 978-80-247-5369-0

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *