Stela v zemi tučňáků – nádherný zimní příběh

Hledáte krásný příběh pro společné čtení s dětmi? Chcete svým dětem, či vnoučatům pořídit knížku se zimním námětem? Tak právě vám je určena kniha Stela v zemi tučňáků, kterou vydala Euromedia Group v edici Pikola a je určena dětem od 7 let. 

Stella, hlavní hrdinka příběhu je jedenáctiletá holčička a má maminku přírodovědkyni. Často vyráží na expedice do Antarktidy. Stelu čeká velké dobrodružství. Maminka se vrací z cest a spolu s rodiči se vydá na cestu do Antarktidy, kde zažije ty nejtajemnější dobrodružství.

Chcete se dozvědět o tom, jak tučňák císařský snáší vejce a jak pak sameček sedí na vejcích, nebo kolik váží, jak dlouho vydrží pod hladinou a jakou rychlostí plave? To se rozhodně v této knize dozvíte. Neváhejte a pusťte se do čtení. Čeká vás dobrodružný příběh o nespoutané přírodě plné ledu a nádherných tučňáků.

Kniha má celkem 28 kapitol, 104 stran a k tomu nádherné ilustrace Ivony Knechtlové, které vás zahřejí u srdíčka, i když se ocitnete na místech, kde je ta nejdrsnější příroda a  veliká zima.

Kniha se mně moc líbila a doporučila bych ji všem milovníkům nespoutané a drsné přírody na Antarktidě, taktéž učitelkám mateřských a základních škol, které si s dětmi čtou, také dospělým, kteří milují Antarktidu a možná by se ve skrytu duše chtěli do těchto končin podívat. Kniha se čte velice dobře, je bohatá na milé ilustrace, takže si myslím, že se bude líbit a snadno číst i začínajícím čtenářům.

Několik slov o autorce:

Tereza Pařízková (* 1987 Olomouc) je česká spisovatelka, scenáristka, knihkupkyně a překladatelka. Se svou maminkou provozuje dětské knihkupectví Zlatá Velryba, kde knížkám pořádají různé slávy a kde se děti mohou přijít zaposlouchat do pravidelného předčítání.

Vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU a film studovala na stážích v New Orleans a v Jeruzalémě.

Svou tvorbu věnuje dětskému divákovi a čtenáři. Napsala několik knih pro děti – městečko Lážoplážo: Zlatá velryba (2018), Městečko Lážoplážo: Křáp a pařát (2018), Stela a 16 huskyů (2019).

Má agenturu Twinkle Books Agency, která zastupuje řadu zahraničních nakladatelů knih pro děti a mládež. Každý rok jezdí na evropské knižní veletrhy a sleduje, co se v literatuře pro děti nového. Je dvojnásobnou maminkou.

Ukázka z knihy:

Do Antarktidy jsme se měli vydat na konci listopadu, kdy na jižním pólu začíná léto. Mohli jsme si být jisti, že zimní teploty Antarktidu jenom tak neopustí. Maminka se rozhodla, že nám konečně ukáže místo, které si ji k sobě už tolikrát povolalo.

Do Antarktidy jsme měli jet ve třech – já, máma a táta.

„Ale co děda?“ napadlo mě hned.

„Hvězdičko moje, Aljašku zvládnu, ale tohle už by bylo pro mé staré tělo příliš. Nechám si potom o všem vyprávět.! Táta pohladil dědu po zádech. Bylo vidět, že ho to mrzí. Děda má svou hlavu, a když se jednou rozhodne, už s ním nic nehne. „navíc je načase, abyste vy tři společně zažili něco pořádného.“

Protože jsme před rokem zvládli přípravu na Aljašku, cítili jsme se jako ostřílení cestovatelé. Pravdou však bylo, že jsme měli jen mlhavé představy o tom, co všechno nás při cestě na nejdrsnější kontinent na světě čeká. Maminka se rozhodla, že nás připraví důkladně, a tak před nás každý večer rozprostřela obrovskou mapu a podrobně nám vyprávěla zajímavosti o jednotlivých částech jižní polární oblasti. Děda se samozřejmě připojil. Hned na začátku večera vždy otevřel svůj blok a tužkou si do něj psal poznámky, aby mě při nejbližší možné příležitosti mohl zkoušet.

Autor: Tereza Pařízková

Ilustrace: Ivona Knechtlová

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2019, Vydala Euromedia Group, a.s v edici Pikola, Praha

Počet stran: 104

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-242-7049-4

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *