Nelituju – zimní romance pro všechny

Máte rádi zimu a snowboarding? Chcete prožít zajímavý a emotivní příběh mladé ženy? Tak právě vám je určena novinka s názvem Nelituju, jež vydalo nakladatelství Pointa ve společnosti Albatros media. 

Mia je knihovnice, která miluje zimu a zimní sporty. Má báječného spolubydlícího Lea, který je gay a moc si s ním rozumí. Její svízelnou situaci, do které se dostala ji pomáhá řešit  Leo, jak jen mu to jde. Jednoho dne potká Sebastiana. Na první pohled drzý, nesnesitelný, na druhou stranu ji něčím zaujal a nedokáže si to vysvětlit. Jak se Mia zachová? Osud se s ní nemazlí, nechce Sebastianovi ublížit, ale zároveň si nemůže pomoci. Dá se srdci poručit? Jak z této situace ven? Proč jej Mia nakonec odmítá? Vše je opředeno tajemstvím, které musí Sebastian vyřešit. A to jak to vše dopadne, nechte se překvapit a pusťte se do čtení. Nečekejte velkou love story. Možná budete překvapeni, tak jako já.

Kniha má 144 stran, je rozdělena na 18 kapitol, zakončena epilogem a poděkováním autorky. Kniha se mně moc líbila a četla se mně velice dobře. Od této autorky jsem prozatím žádnou knihu nečetla a musím říci, že mě její styl psaní zaujal. Knihu jsem si nepřečetla náhodou. Zaujal mě její námět. V této knize mě překvapil konec. Nečekala jsem to, že to tak skončí.

Román Nelituju je romantický příběh o lásce, strachu, přátelství i naději. Naděje, totiž umítá jako poslední. Kniha je vhodná pro všechny, kdo milují zimu a snowboarding. Na titulní stránce je snowboard a sněhové vločky. Krásně vás naladí, jak na zimní sporty, tak i na příjemné čtení.

Ukázka z knihy:

Láska je jako sněhová vločka. Když si myslíš, že ji pevně držíš, roztaje.

Všichni máme dva životy a ten druhý začíná ve chvíli, kdy si uvědomíme, že máme jen jeden.

                                                                                                          Konfucius.

Seděla jsem na lavičce přímo pod kopcem a zírala na rolby, které upracovaly sjezdovky. Jejich světla se míhala tmou. Vypadalo to tajemně a tak trochu poeticky, když v záblescích tančila na třpytícím se sněhu. Jako miliony diamantů. Najednou si ke mně přisedl Sebastian. Rychle jsem si z tváře setřela zbloudilou slzu.

„Chci bejt sama.“

„To jsem pochopil, ale já nechci bejt sám. A mimochodem sem taky rád chodím.“ Nevěděla jsem, co odpovědět. Taková drzá vlezlost! A tak jsem mlčela. „Takže idiot, jo?“ vystrčil spodní ret, do kterého bych se, i přes svou naštvanost, nejradši zakousla. “ Včera ses nechovala, jako bych jím byl.“

„Jsi idiot,“ založila jsem si ruce na hrudi.

„No asi jo. Co tě zase žere?“ nevydržel to a obořil se na mě.

„Že lidem nadáváš a pak s nima spíš? Dost blbý stavy.“

S hlasitým povzdechem se opřel a dal lokty na opěrku lavičky.

Jednou rukou mě vzal za rameno.

Několik slov u autorce:

Lenka Sadílková pochází z malé vesničky blízko Pardubic a má jedno dítě. Vystudovala obor porodní asistentka a pracuje na novorozeneckém oddělení. Jejím největším koníčkem jsou knihy. Jejich čtení, recenzování a nyní už i psaní. Také se naučila jezdit na snowboardu, což ji inspirovalo k napsání její prvotiny. Nejradši má letní slunné dny, teplé večery a Vánoce strávené s rodinou. Největší radost jí dělá její syn a to, když jí vykvetou orchideje, které s láskou pěstuje.

Ráda se učí novým věcem a stále si určuje nové cíle a sny.

Autor: Lenka Sadílková

Žánr: romantika, love story

Vydáno: 2021,  Nakladatelství Pointa ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 144

Vazba knihy: brožovaná, lepená

ISBN: 978-80-7650-507-0

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *