Srdce pro ježky – příběh malé učitelky, která dodala odvahu žít

Máte rádi příběhy o zvířatech? Milujete ježky? Chcete si přečíst komplikovaný příběh o vztahu syna a matky? Tak je tento příběh určen právě vám. Jmenuje se Srdce pro ježky, jejíž autorem je Massimo Vaccheta. Knihu vydalo Nakladatelství KAZDA v Brně. 

Massimo, autor knihy je zvěrolékař, který má záchrannou stanici Ninna v oblasti LANGHE pro nemocné ježky. Jednoho dne najde poraněného ježečka, který má poraněný mozek, což mu způsobilo hemiparézu, takže je trvale postižený. Massimo jej pojmenuje Nina. Prožívá bezesné noci, kdy se intenzivně věnuje péči o svého nemocného ježečka, bojuje o její život. Má nemocnou matku, která ho moc potřebuje a trochu mu vyčítá, že má v hlavě jen ježky.

Massimo zachrání i další ježečky. Díky ježkům se učí neskutečné trpělivosti, umět se vcítit do pocitů druhých. Jelikož předtím pracoval u dobytka, učí se lásce k malým tvorečkům i péči o ně.  Díky nemoci své maminky k ní opět nachází cestu.

Kniha ukazuje podstatu, jak ve své jednoduchosti mají zvířata mnohem bezprostřednější a jasnější nahlížení světa a mohou nám pomoci poznat podstatu života.

Knihu k recenzi jsem si vybrala na doporučení vydavatelství. Tímto moc děkuji za poskytnutí recenzního výtisku paní Marii Palenčárové. Jsem moc ráda, že jsem se do čtení pustila. Jelikož mám moc ráda ježky, i můj mladší syn, neváhala jsem a začetla se do knihy. Příběh mě moc zaujal a četla jsem ho jedním dechem. Krásný příběh o úžasné lásce a vztahu ke ježkům se mně moc líbil. Doporučím ji všem milovníkům zvířat, těm co mají rádi ježky i jiná zvířátka a není jim lhostejné, když třeba najdou nějaké zraněné zvíře a pomohou mu. Kniha se mně četla dobře. Je psána srozumitelně, velice poutavou formou. Prožívala jsem společně s Massimem jeho příběh. Líbilo se mně, jak vše prožíval a detailně popisoval péči o zraněné ježečky. Je to jeho práce, jeho vášeň, jeho láska, kterou jim vše bez rozdílu dokáže věnovat. Opravdu to číší z jeho slov, až mně to vehnalo slzy do očí.

Několik slov o autorovi:

Massimo Vacchetta žije v severoitalském městě Novello, poblíž francouzských hranic. Jako veterinář se přes dvacet let specializoval na dobytek. V roce 2014 otevřel Záchrannou stanici pro ježky s názvem „Ninna“ (Centro di Recupero Ricci „La Ninna“). Spolu s Antonellou Tomaselli napsal knihu 25 gramů štěstí, která se úspěšně prodává v USA, Velké Británii, Francii, Německu, Japonsku a mnoha dalších zemích.

Kniha má 221 stran, celkem 25 kapitol, zakončené informacemi a pravidly, jak přispět k záchraně ježků. Na konci knihy najdete poděkování autora, těm, kteří pro něj hodně znamenají.

Součástí knihy je i bohatá fotogalerie ježků.

Pokračování knihy 25 g štěstí od stejného autora.

Ukázka z knihy:

„Ani jsem se netroufal přiblížit se ke krabici. Co kdyby Lisa zemřela? Sebral jsem odvahu a pomalu odkryl ručník. Paráda: Žila a ležela schoulená v rohu. Naše pohledy se setkaly. Tentokrát ke mně navíc pomalu a trochu neobratně natáhla tlapku. Bez dlouhého přemýšlení jsem ji lehce vzal mezi tři prsty, načež natočila hlavu ještě víc mým směrem a začala mě očichávat.

Autor: Massimo Vacchetta

Přeložila: Barbora Šupíková

Vydáno: 2020, Nakladatelství KAZDA, Brno

Počet stran: 221

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN 978-80-88316-86-2

Nakladatelství KAZDA přináší čtenářům výjimečné knihy o přírodě, udržitelnosti, netradičním cestování a umění. Filozofií nakladatelství je přinášet kvalitní české a zahraniční tituly, které zajímavým obsahem čtenáře vnitřně obohatí, podpoří jejich vztah k přírodě a přispějí k formování udržitelnější budoucnosti. V nabídce najdete populárně-naučné knihy pro všechny generace – od leporel přes příběhy inspirované přírodou, osudy zvířat i lidí, cestopisy, inspiromaty či atlasy, až po náročnější čtení od předních světových biologů, jakými jsou britský ornitolog Tim Birkhead nebo mykolog Merlin Sheldrake. Nejoblíbenějším autorem nakladatelství je známý německý lesník a ochránce přírody Peter Wohlleben. Knihy, které mají smysl v Nakladatelství KAZDA vychází od roku 2014.

Více informací naleznete zde: https://www.knihykazda.cz/o-nakladatelstvi/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *