Soví pošta – originální cestopis pro zvídavé děti

Máte rádi knihy o zvířatech? Cestujete rádi? Chcete poznat mnoho zajímavých zemí? Pojďte se na to společně se mnou podívat. Anna Schlindenbuch je autorkou knihy Soví pošta. 

Noe zapomene Áju ve vlaku a ta se pustí na objevování mnoha zemí. Ze svých cest posílá pohlednice domů. Sovička Ája procestuje celkem 10 zemí a zažije spoustu dobrodružství, ochutná mnoho dobrot, pozná několik kultur i zajímavých lidí. Čekají vás tyto země: Česká republika (Praha), Rakousko, Maďarsko (Budapešť), Itálie (Řím), Španělsko, Francie, Velká Británie, Nizozemsko, Německo a Polsko. Podaří se sovičce obletět všechny země a najít tak ztracené mapy? Co všechno na svých cestách zažije? Pohodlně se usaďte, dobrodružství právě začíná.

Poznejte evropské metropole, pomocí pohlednic, které sovička Ája posílá ze svých cest. Na 96 stranách dobrodružného čtení je celkem 14 kapitol. Na konci knihy naleznete návod na výrobu poštovní schránky a jak poslat pohlednici.

Kniha je určena pro děti od 6 let.

Kniha se mně moc líbila. Když jsem ji viděla v edičním plánu vydavatelství, moc jsem si ji přála mít doma a přečíst si ji. Mám moc ráda cestování a ráda se dozvídám zajímavosti z různých kultur. Jelikož mám ve třídě v mateřské škole jako maskota sovičku, kniha Soví pošta byla jasná volba. Je plná zajímavostí, hezkých ilustrací, různých map i památek. Nechybí zde i úkoly, při kterých si s dětmi ověříte, zda jste dobře poslouchali. Velice se mně líbilo, že autorka uvedla různé pokrmy a co je pro danou zemi typické, což je pro děti lépe zapamatovatelné. Kniha je velmi dobře graficky zpracovaná. Po jejím otevření na vás doslova „dýchne“ historie dané destinace. Je přehledná, srozumitelně psaná. Textu není příliš, takže knihu ocení i začínající čtenáři.

Doporučím ji všem cestovatelům, dětem, ale i dospělým, co mají rádi cestování, ale zvířata. Také učitelkám mateřských i základních škol, kterým se bude hodit do výuky a pro práci s dětmi.

Velké plus dávám této publikaci za různé úkoly, hádanky či kvízy, které jsou uvedeny na konci každé kapitoly, protože tím dává možnost dětem si zapamatovat, co si v knize přečetly a uvědomit si ty nejdůležitější momenty cestování sovičky Ájinky.

Ukázka z knihy:

Poslední dopoledne v Paříži Ája seděla na lavičce v Lucemburských zahradách a přemítala, jak se dopraví do Londýna. Lákalo ji svést se vlakem, ale bála se cesty tunelem pod mořem. Nakonec se raději spolehla na svá křídla a vyrazila severozápadním směrem k moři. Na pobřeží chvíli váhala, zda se vydat na vysoké vlny. Pak si ale vzpomněla, že v televizi viděla plavkyni, která moře mezi Anglií a Francií přeplavala a řekla si, že přeletět ho musí být hračka. A za hodinu už ji vítalo ústí řeky Temže, která ji dovedla až do Londýna.

Ája slyšela, že v Anglii je všechno trochu jinak. Nemají prezidenta a vládne tam královna, řidiči v autě sedí na opačné straně, než u nás a jezdí vlevo, autobusy jsou červené a mají dvě patra, pivo se neservíruje po půl litrech, ale pintách a sova neměří třicet centimetrů, ale jednu stopu. Z úvah nad jinakostí Anglie letící sovičku vytrhla věž stojící uprostřed Temže, do které málem narazila. Věž měla o kousek dál dvojče a obě podepíraly dvoupatrový most Tower Bridge.

Několik slov o autorce:

Anna Schlindenbuch

Vášnivá cestovatelka, postcrosserka a sběratelka suvenýrů vystudovala historii, muzeologii a etnologii, ale celý svůj profesní život se věnuje marketingu. Od dětství cestuje a za poslední dekádu i spolu se svým synem Noem. Rádi spolu vyrážejí do evropských měst, kde s oblibou objevují i to, co se nedostane na stránky průvodců, a odkud posílají pohlednice přátelům z celého světa.

Autorka: Anna Schlindenbuch

Ilustrace: Kateřina Čermák Brabcová

Žánr: naučná beletrie pro děti

Vydáno: 2022, Vydalo nakladatelství Mladá fronta ve společnosti Albatrosmedia a.s. v Praze

Počet stran: 96

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-204-5630-4

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *