Sněhová víla – vánoční pohádka

Hledáte krásný vánoční příběh pro své děti či vnoučata? Milujete pohádky Daniely Krolupperové? Tak jste na správné adrese. Knihu s názvem Sněhová víla vydal Portál v Praze roku 2018. 

Sněhová víla Apolenka je moc šikovná a jako každý rok se stará o to, aby sníh byl správně hustý, aby byl i jemný, aby měl tu nejbělejší barvu a rampouchy byly co netřpytivější. Zlý čert ji ale zaklel a ona najednou nemůže pracovat jako správná sněhová víla a začne ji být zima. Proto neváhá a vydá se na cestu hledat pomoc. Na Štědrý den potká někoho, kdo ji změní život. Jak? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení. Čeká na vás krásný, poetický příběh, po jehož předčtení si budete vážit i obyčejných věcí a rozhodně vás zahřejí u srdíčka. Kniha je opravdu nádherná a čtení jsme si užila od začátku až do konce.

Kniha potěší všechny začínající čtenáře, jelikož má méně textu a více obrázků a nejen to. Z knihy plyne ponaučení, že je třeba si všímat věcí kolem sebe, nebýt lhostejný, mít rád druhé lidi a nejen sebe.

Autorka vás potěší svým kouzelným příběhem, který nám může zpříjemnit adventní dny a zkrátit tak čekání na Ježíška. Publikace je srozumitelně psaná, krátké texty jsou doplněny nádhernými ilustracemi Lucie Dvořákové.

Daniela Krolupperová je skvělá autorka dětských knih. Četla jsem jich již několik a musím říci, že si je vždycky užívám. Líbí se mně, jak krásně popíše příběh s takovou jemností, láskou i fantazií. Její knihy jsou oblíbené nejen u nás.

Ukázka z knihy:

Apolenka se usmála a odletěla. Nejprve k domku, ve kterém bydlela holčička Alenka. Na okno položila botičky pro panenku Zuzanku.

Potom si vyhlédla krásnou načechranou závěj. Lehkým ledovým kouzlem si do ní vyčarovala ložnici a šla spát.

Kouzelná vánoční noc pomalu plynula. Byla plná zázraků. Malý chlapec té noci zlomil prostým dotekem ruky zlé kouzlo. Nemusel bojovat mečem. Stačilo sklonit se, podat ruku a nabídnout dlaň.

A především dobře se dívat. Neboť člověk se velkým srdcem dokáže uvidět nevídané. Třeba víku. Anebo dobrého člověka. Když člověk nevidí vílu, neznamená to, že víla nevidí jeho.

Několik slov o autorce:

Daniela Krolupperová je překladatelka, novinářka a spisovatelka. Vydala řadu knih pro děti, v Portále např. u malých čtenářů velmi oblíbené Rybí sliby, Zákeřné keře, Mizící hmyzíky, Jde sem lesem, Polární pohádka nebo Taje olivového háje.

Několik slov o ilustrátorce:

Lucie Dvořáková (1959) patří mezi naše nejlepší současné ilustrátory knih pro děti. Vystudovala Vysokou školu umělecko-průmyslovou v Praze, ateliér filmové a televizní grafiky. Zabývá se ilustrováním knih a časopisů, animovaným filmem a výtvarným řešením televizních pořadů pro děti. Za svou práci získala mnohá ocenění, například: Zlatou stuhu 1995 za ilustrace ke knize Jiřího Žáčka Počítání oveček, Zlatou stuhu 1996 za ilustrace ke knize Jiřího Žáčka Kdo nevěří, ať tam běží, výroční cenu nakladatelství Albatros za ilustrace ke knize Eduarda Petišky Staré řecké báje a pověsti, Cenu KOH-I-NOR HARDMUTH 2004 za nejlepší ilustraci dětské knihy či Cenu Namibook Island 2013 za ilustrace ke knize Středověké pohádky.

Autorka: Daniela Krolupperová

Ilustrace: Lucie Dvořáková

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2018, Portál, Praha

Počet stran: 96

Vazba knihy: pevná  laminovaným potahem

ISBN 978-80-262-1398-7

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *