Pracovní sešit předškoláka 3 – pro úspěšný a klidný start ve škole

Pracujete v mateřské škole? Hledáte zajímavé inspirace pro práci s předškolními dětmi? Chcete svého předškoláka co nejlépe připravit do první třídy? Pokud jste si alespoň dvakrát odpověděli ano, tak je tato kniha určena právě vám. 

Tato publikace obsahuje mnoho zajímavých úkolů, které budou děti bavit. Není třeba je plnit postupně, ale můžete je vypracovávat v libovolném pořadí. Dětem je nutné poskytnout dostatek času, nespěchat na ně. Jelikož první neúspěch je může odradit od dalších činností, které jsou potřebné  pro přípravu na školu. Děti potřebují, jak dostatek času, tak i pochvalu za správně splněný úkol. Pokud se jim něco nepodaří, je možné úkol splnit někdy jindy, třeba i s odstupem času.

Jaké úkoly můžete v tomto pracovním sešitě najít? Především poznávání lidského těla, různých povolání, jak se správně chovat v daných situacích, plnit různé úkoly na procvičení grafomotoriky, poznávání geometrických tvarů, skládat a hledat písmenka v textu, počítat, kolik dětí i jiných věcí je na obrázku, procvičovat prostorové představy, pracovat s obrázkem, vytleskávat slova, hádat hádanky či převyprávět pohádku. Jaké dovednosti díky těmto úkolům děti procvičí? Především ty, které budou potřebovat pro vstup do 1. třídy. Jsou to: schopnost logicky uvažovat, samostatně se vyjadřovat bez logopedických vad,  rozvíjet grafomotoriku, zrakové a sluchové vnímání, početní představy, vizuomotoriku, prostorové představy – vpravo, vlevo, před, za, pod, nad, mezi, první, poslední, prostřední a jemnou motoriku.

Kniha je přehledná, s barevnými ilustracemi i černobílými pracovními listy, je srozumitelná. Pracovní listy jsou jednoduché. U každého z nich je napsaný i postup, co má dítě plnit. Najdete zde i barevné rozlišení úkolu pomocí barvy, budete vědět, na co se právě s dětmi zaměřujete. Kniha se mně moc líbila a rozhodně ji doporučím nejen rodičům, učitelkám mateřských škol, ale i logopedickým asistentkám, které taktéž v mateřské škole působí, jelikož zde najdou také mnoho inspirací. Od této autorky mám doma řadu publikací, které stojí za to mít doma. Pracovní sešit předškoláka 3 má již dva vydané díly. Stejně jako v předchozích dílech tak i v tomto je mnoho zajímavých úkolů. Jsou jednoduché, ale děti si díky nim procvičí vše potřebné na jednom místě. Rodiče pak nemusí kupovat mnoho dalších obsáhlých publikací. Nejvíce mě zaujal pracovní list, ve kterém mají děti za úkol obtáhnout nejmenší a největší danou věc. Myslím si, že je to nesmírně důležitá dovednost, aby se děti orientovaly v pojmech nejmenší, největší a zvládly to graficky zaznamenat.

Publikace je určena pro všechny děti, jejich rodiče, prarodiče i pedagogy mateřských škol, které připravují děti na vstup do 1. třídy. Jedná se již o třetí díl. Předchozí díly jsou koncipovány stejným způsobem, takže kdo už je zná, bude vědět, jak s nimi pracovat.

Kniha je určena pro děti od 4 let.

Několik slov o autorce:

Ivana Novotná – pedagožka, logopedka, autorka prací z oboru pedagogiky. Vydala řadu knih – Logopedická cvičení, Jak pes Logopes učil děti mluvit – od 4 do 7 let, Logopedické vymalovánky, Logopedické deskové hry, O škole, Pohádky pro malé neposluchy a mnoho dalších publikací.

Autor: Ivana Novotná

Ilustrace: Miroslav Růžek

Žánr: edice Bude ze mě školák

Vydáno: 2021, vydala nakladatelství Edika ve společnosti Albatros Media a.s., Brno

Počet stran: 48

Vazba knihy: brožovaná, šitá dvěma skobkami

ISBN 978-80-266-1683-2

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *