Strom splněných přání – příběh, který zahřeje víc než hrnek čokolády

Máte rádi cestování? Chcete si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je cestovat jako novinářka? Neváhejte, popadněte deku, hrnek voňavé kávy či čokolády a pusťte se do čtení. Zažijete příjemnou pohodu, napětí, krásu, lásku, prostě to, po čem ženy rozhodně touží. 

Jane Brooková je velice úspěšná novinářka, která má přítele Simona. On se ale nedokázal smířit s tím, že je úspěšná a práci se věnuje více než jemu. Těsně před vánočními svátky zůstane sama. Její šéfová je přesvědčena o tom, že jí musí nějak pomoci. Pošle ji na služební cestu do Norska, kde dostane za úkol napsat článek, který je spojen s útěkem norského krále před nacisty. Díky tomu, že se Anglie o tyto lidi postarala, jako památku posílá Norsko vánoční strom do Londýna. Jane si užije krásnou přírodu i báječné jídlo a nejen to. Koho na své cestě potká? Jak se s tím vším vlastně vypořádá? Tak to už si musíte přečíst sami. Když vás potká láska, chytněte ji a pevně držte! Román Strom splněných přání je úžasné čtení pro dlouhé zimní večery.

Tento román se mně opravdu moc líbil. Zaujal mě od první strany a čtení jsem si moc užila. Bylo by tedy škoda si tuto knihu nedočíst až do konce. Co vás v knize může mile překvapit? Především poutavé vyprávění, krásná příroda, ze které vám nepřestanou oči přecházet, také zajímavá zápletka. Kniha má 272 stran, rozdělena do 32 kapitol, zakončena poděkováním autorky všem, co se na knize podíleli.

Moje subjektivní hodnocení románu je určitě pozitivní. Doporučím ho všem milovníkům cestování, převážně Norska i románů z novinářského prostředí.

Kniha vypráví o velice zajímavém turistickém místě a to Norsku, kam bych se určitě ráda podívala. Nespoutaná příroda ve mně zanechala hluboký dojem a vím, že bych to rozhodně chtěla vidět naživo.

Obálka knihy mě velice zaujala. Působí velice příjemným dojmem, teplý svetr, brusle, svíčka či konvička na čaj dotváří tu správnou atmosféru pro vaše poklidné čtení.

Ukázka z knihy:

Tu reportáž Jane navrhla její šéfka Nadine.

„Navrhla“ byl ovšem eufeminismus, Nadine nenavrhovala, spíš přikazovala.

Včera jakoby nic vplula k Jane do kanceláře a hodila jí na stůl tiskovou zprávu:

„Pojedeš do Norska podívat se, jak a kde se kácí vánoční strom, co máme každý rok na Trafalgarském náměstí,“ oznámila jí Nadine. „Naprosto luxusní služebka.“

„To chceš, abych psala o nějakém stromu?“pronesla nevěřícně Jane. „To smrdí spíš jako propagační článek,“ poznamenala, načež Nadine pozvedla své elegantní obočí. „Jenom si říkám,“ pokračovala, teď už opatrnějším tónem a diplomaticky, „jestli bych radši neměla zůstat tady. Chci se pustit do něčeho nového. Mám spoustu nápadů..“

Nadine si ji dlouze změřila přes brýle.

„Chci, aby sis dala pauzu,“ promluvila konečně. „Po měsíci, jaký máš za sebou, by to udělal každý. Protože ale vím, že to u tebe nepadá v úvahu, tak tě zkrátka posílám do Norska, abys napsala reportáž o stromu. Kromě dovolené je to nejlepší, co můžeš udělat.“

Několik slov o autorce:

Jenny Gladwell je pseudonym Genevieve Herrové. Narodila se a vyrostla v Londýně. Po absolvování univerzity začala pracovat v nakladatelství, kde se věnovala literatuře pro děti. Při práci zvládla magisterské studium tvůrčího psaní a za svou dizertační práci získala cenu Sophie Warne Memorial Prize pro vynikající začínající spisovatele. Se svou rodinou žije ve Skotsku. Její prvotina Strom splněných přání už kromě Anglie vyšla v Německu, Itálii a Norsku.

Autor: Jenny Gladwell

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2020, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 272

Vazba knihy: brožovaná vazba s klopami

ISBN: 978-80-271-1262-3

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *