Pozorně poslouchej a hraj si-hry na rozvoj sluchového vnímání

Máte doma předškoláka? Pracujete v mateřské škole? Hledáte publikaci na posílení sluchového vnímání? Do rukou se mně dostává zajímavá logopedická publikace s názvem Pozorně poslouchej a hraj si, jejíž autorkou je Marcela Kotová. Pojďte se na to společně se mnou podívat. Čeká vás spousta hravé zábavy a inspirací pro rozvoj sluchu, porozumění textu i paměti. 

Co v knize vlastně najdete? Krátký text, mnoho obrázků a ke každému obrázku úkol. Nechte děti obrázky prohlédnout a pak s nimi hovořte o tom, co na něm viděly. Děti si procvičí zrakové, sluchové vnímání, logické myšlení, paměť i sluchovou a zrakovou diferenciaci, dále také předčtenářskou gramotnost, samostatný slovní projev, prostorové představy a nejen to. Setkají se zde s úkoly, kdy mají vytleskat délku slov, hrát na tělo, vnímat rytmus, naučí se řadu básniček, hledat rýmy, hádat krátkou a dlouhou slabiku, poslouchat zvuky, učí se zpívat písničku podle obrázků. Také určují, co je menší, větší, učí se porozumět malovanému čtení nebo také hledají, co do řádku nepatří a mnoho dalších aktivit, které budou vaše děti rozvíjet.

Publikace je určena učitelkám mateřských škol, logopedickým asistentkám, také učitelkám 1.tříd, ale třeba i rodičům a prarodičům, kteří dochází s dětmi na logopedii a tato příručka jim bude rozhodně k prospěchu.

Kniha je přehledná, srozumitelně psaná, plná nádherných ilustrací Veroniky Kubařové, s mnoha zajímavými aktivitami. Tato příručka se mně moc líbila a určitě ji využiji při práci logopedické asistentky v mateřské škole. Líbí se mně její obsahové zaměření i formální zpracování. Od této autorky mám doma již mnoho publikací a jsem s nimi moc spokojena. Určitě ji ocení učitelky začínající i ty zkušené. Každý si v ní najde to své pro svou práci.

Kniha je určena pro děti od 4 let.

Ukázka z knihy:

Anička má krásné oči,

každý kluk se za ní točí.

Má červenou sukničku

a ve vlasech mašličku.

 

Na sluníčku právě

leží kočka v trávě.

asi číhá na myšku

v tom šedivém kožíšku.

 

Kdopak to tu pláče?

Že by malé ptáče?

Spadlo asi ze stromečku,

teď má bolest na zadečku.

 

Několik slov u autorce:

Marcela Kotová se narodila v roce 1976 v Sokolově. Vyrůstala se dvěma mladšími sestrami. Od dětství žije v Chodově na Karlovarsku, kde u jejich panelového domu organizovala soutěže a různé hry pro mladší děti a své sestry. Od mala tíhla k dětem, což ji přivedlo na pedagogickou školu, kterou úspěšně ukončila v roce 1994. Od té doby pracuje jako učitelka mateřské školy. V roce 1996 se vdala a s manželem má dvě děti, syna Daniela a dceru Terezu. Velkou radost jí nyní dělá i vnučka Rozárka.

V roce 2013 se účastnila soutěže „Zlatá mateřinka“, kam ji nominovaly kolegyně a rodiče dětí. Postoupila až do finále mezi 7 nejlepších učitelek v celé ČR. Ve své práci se snaží rozvíjet, pomáhat dětem i začínajícím učitelkám. Právě tato snaha ji přivedla k psaní knih pro děti i pedagogy. Díky nakladatelství Grada se stala autorkou spousty krásných knih, za což Gradě patří její velký Dík.

Ve volném čase nejraději s rodinou cestuje. Dále tvoří keramiku, háčkuje, tančí, čte si, zpívá a hraje na kytaru a klavír.

Ráda také pomáhá druhým. V dřívější době pracovala pro Chodovskou farnost, kde se charitativně pořádaly akce pro děti a rodiče. Vedla taneční kroužek pro děti předškolního i školního věku. Také jezdila potěšit děti různým programem do Dětského domova v Karlových Varech. Nyní v MŠ pořádá charitativní jarmarky, kde výtěžek z prodeje putuje na pomoc postiženým dětem.

Několik slov o ilustrátorce:

Kubáčová Veronika

Paní Veronika Kubáčová je výtvarnice, která spolupracuje s nakladatelstvím Grada Publishing a.s. od roku 2003 jako ilustrátorka. Používá techniky akvarel, akvarelové pastelky, pastelky, kresbu tuší a tužkou a další kombinované techniky. Maluje převážně miniatury, pracuje s netradičními materiály jako je kámen nebo dřevo.

Autor: Marcela Kotová

Ilustrace: Veronika Kubáčová

Žánr: metodická příručka

Vydáno: 2023, Vydala Grada Publishing, a.s., Praha

Počet stran: 64

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-271-3047-4

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *