Vesničanka-život není vypucovaná pěšinka

Hledáte silný příběh se zajímavou zápletkou? Milujete romány Mirky Skočílkové? Tak právě vám je určena novinka, jenž vydala Euromedia Group, a.s. a jmenuje se Vesničanka. Čeká na vás opět nezapomenutelný čtenářský zážitek. 

Karin už dávno bylo čtyřicet, dostala výpověď v práci, doma má tři odrůstající děti a k tomu přítele, s nímž si rozumí čím dál méně. Má pocit, že je doma jen služebná, která se stará o blaho všech, ale nikdo nevnímá ji, jak ona se cítí, co by si přála. Její maminka na tom není zdravotně dobře a tak se Karin rozhodne prozatím nastěhovat ke své mamince na vesnici. Zpočátku se to jeví jako krok vedle. Jaký sled událostí se díky přestěhování na venkov rozvine si Karin ani ve snu nepřestavuje. Čeká ji zde příležitost, druhá šance, která se neodmítá. Pozná zde mnoho zajímavých lidí, stále více si uvědomuje, že vztah s jejím mužem už je dávno pryč a postupně se vyrovnává s demencí své maminky. Jak to nakonec vše dopadne? Čeká Karin ještě nějaké štěstí? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení.

Román ve mně zanechal opravdu hluboký dojem a čtení jsem si užila od první strany. Nemohla jsem se odtrhnout a musela jsem číst dál a dál. Karin, hlavní postava neměla opravdu na růžích ustláno, ale byla velmi silná žena, která si dokáže se vším poradit. Situace, do kterých se dostávala dokázala vždy zvládnout a řešit s nadhledem. Zpočátku mě přišlo, že Karin je na jakési křižovatce, jak se vlastně rozhodnout. Romány Mirky Skočílkové jsou naprosto skvělé. Další v řadě mě nezklamal a už se těším na další její počin.

Kniha má 6 kapitol, celkem 240 stran. Na titulní obálce je mladá žena se starší ženou a psem jdoucí po cestě směrem ke kostelu. Působí to na mě smutným dojmem, podzimní barvy, opadávající listí, tak jako je podzim života.

Ukázka z knihy:

Přistihnu se, že se usmívám. Rozhlédnu se kolem sebe, jako bych snad autora čekala někde poblíž. Minulý týden jsem musela být teda někým viděna, když jsem se sešla neplánovaně u rybníka s Oskarem! Sice na první dobrou netuším, kdo mi to píše, ale zní to dobrodružně. A já, ač jsem od přírody starý suchar (a mimochodem i nadbytečná), na takové výzvy slyším. Číslo uložené nemám, ale dala bych krk za to, že to bude někdo odsud. Tělem mi projede vlna vzrušení a já neváhám ani vteřinu. Zajdu zkontrolovat mamku. K mé radosti ji najdu sedět u puštěné televize. Psiska chrní v kuchyni, takže se rychle převléknu do pohodlnějších bavlněných kraťasů, pročísnu si vlasy a vyrazím vstříc dobrodružství.

Najednou si připadám, jako když mi bylo patnáct a já tajně mazala na rande. Svižným krokem proběhnu ulici k návsi a odbočím k vodní ploše. Odráží se od ní sluneční paprsky. Na břehu minu dva starší rybáře na skládacích sedačkách a netrpělivě vyhlížím, kdy se mi ukáže odpočívadlo se stříškou za hustým porostem rákosí. Nervozitou mi brní prsty na rukou.

Několik slov o autorce:

Mirka Skočílková se narodila v roce 1982 ve Vysokém Mýtě, ale vyrostla v Luži. Dnes žije ve Skutči. Vystudovala na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci matematiku a geografii a v současnosti učí na Střední pedagogické škole v Litomyšli. Ráda čte, cestuje, v zimě lyžuje, v létě jezdí na kole a má dvě děti.

Během roku se věnuje hlavně matematice a souvisejícím aktivitám a psaní beletrie je pro ni nutný relax, jímž dokonale vyvažuje tu část života, která je vyplněna čísly. V roce 2019 debutovala Violkou, o rok později ji v nakladatelství Ikar vyšel druhý román Kdo věří na zázraky.

Autor: Mirka Skočílková

Žánr: beletrie, společenský román

Vydáno: 2023, Euromedia Group, a.s. – Ikar, Praha

Počet stran: 240

Vazba knihy: pevná s papírovým obalem

ISBN: 978-80-249-5014-3

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *