Kouzelná třída o Velikonocích-oblíbená série pro začínající čtenáře

Máte rádi příběhy kouzelné třídy? Chcete prožít velikonoční příběh s hledáním pokladu? Čeká na vás kniha s názvem Kouzelná třída o Velikonocích, kterou vydala Grada Publishing, a.s., pod značkou bambook. 

Děti z kouzelné třídy se každý den těší do školy, mají totiž tu nejlepší paní učitelku Jasmínu Bílou. Ledasco už společně s celou třídou všichni zažili např. výlet do ZOO, vánoční svátky, oslavili den dětí a tentokrát je čeká hledání pokladu o Velikonocích.

V knize se dozvíte, proč se slaví Velikonoce, jak je to vlastně s prvním jarním úplňkem a Velikonoci. Děti z kouzelné třídy prožijí společně s paní učitelkou velikonoční čas. Čeká na ně zdobení kraslic, pan Potužník je naučí plést pomlázky, paní Potužníková připravovat báječné velikonoční pokrmy a zažijí i dobrodružnou výpravu za pokladem. Zvládnou ho zavčas odnést? Tak to už se nechte překvapit a hurá, dobrodružství začíná.

Kniha je určena jako čtení pro prvňáčky. Velká písmena, bohatě ilustrovaná kniha zaujme všechny čtenáře. Knihu doporučím i všem paní učitelkám mateřských škol, které hledají příjemné předvelikonoční čtení pro čtení s dětmi před spaním, také rodičům i prarodičům, kteří chtějí pro své děti či vnoučata poučnou knihu s milým příběhem.

Drahomír Trsťan si dal obrovskou práci, aby svými ilustracemi zaujal malé i velké čtenáře. Určitě se mu to podařilo. Kniha se mně moc líbila. S příběhy z kouzelné třídy se nesetkávám poprvé a věřím, že ne naposledy. Moc se mně líbila. Milé ilustrace Drahomíra Trsťana vás rozesmějí. Texty jsou krátké, rozděleny do kratších kapitol, jsou vhodné i na čtení před spaním, aby vám čas do Velikonoc rychleji ubíhal. Myslím si, že je velmi důležité dětem vysvětlit i Velikonoce, nejen Vánoce. Patří totiž ke svátkům našeho roku.

Kniha má celkem 72 stran, je rozdělena na krátké kapitoly, s drobnými obrázky či celostránkovými ilustracemi.

Kniha je určena pro děti od 7 let.

Ukázka z knihy:

V kurníku se vystřídala nejprve děvčata, poté chlapci. Starý pan Potužník při tom na děti dohlížel.

„Nemůžete se tam nahrnout všichni najednou!

To by se slepičky polekaly, „vysvětloval jim. „Musíte se chovat tiše. Vezměte si vajíčko tam, kde zrovna nesedí slepička. Mohla by vás totiž klovnout.“

„Já se bojím,“ špitla Lucka.

„Tak půjdu první já,“ nabídla se odvážně Adélka.

„Stejně jsem první v abecedě.“

„To je dobrý nápad. Aspoň se nebudete předbíhat,“

Souhlasila víla Jasmína. Byla ráda, že si děti našly způsob, jak si procvičit abecedu. Po Adélce šla Klárka, Lenka, Lída, Maruška a nakonec Petřička.

Každý, kdo se vrátil s vajíčkem, si ho mohl sám vyfouknout. Stačilo udělat špičkou nože dírku na obou stranách a pak do vajíčka fouknout.

Samozřejmě nad mísou, protože se vajíčka později využijí v kuchyni.

Několik slov u autorce:

Zuzana Pospíšilová je oblíbená autorka věnující se téměř výhradně původní tvorbě pro děti. S jejími texty se dětští čtenáři mohou setkávat od roku 2004, kdy jí vyšly první pohádkové příběhy v časopise Sluníčko.

V roce 2005 začala publikovat knižně a dodnes je jednou z nejaktivnějších autorek píšících pro děti. Jen nakladatelství Grada vydala téměř 120 titulů, z nichž nejúspěšnější jsou série Kouzelná třída, edice dětských detektivek DeTeKTiVoVé. Některé pohádkové příběhy se dočkaly rozhlasového zpracování a její texty se objevují i v čítankách a učebnicích českého jazyka.

Zuzana Pospíšilová je maminka dvou dnes již dospělých dcer a původní profesí je dětská psycholožka. Od roku 2006-2016 byla zaměstnána ve Speciální pedagogickém centru pro děti s mentálním postižením v Ostravě. Odtud pramení porozumění dětské fantazii a humoru, které se v jejím bohatém díle odráží. V její tvorbě mají převahu pohádky a příběhy, ale věnuje se také poezii a výukovým textům. Od roku 2016 se věnuje literární tvorbě jako spisovatelka na volné noze.

Autorka: Zuzana Pospíšilová

Ilustrace: Drahomír Trsťan

Žánr: čtení pro prvňáčky

Vydáno: 2022, Vydala Grada Publishing a.s., pod značkou bambook, Praha

Počet stran: 72

Vazba knihy: pevná, s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-271-3604-9

Knihu můžete koupit zde

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *