Co se děje v noci v lese-báječná publikace pro všechny milovníky lesa

Jaké je to v noci v lese? Chcete se to dozvědět? Vydejte se společně s knihou Co se děje v noci v lese na čtyři dobrodružné výpravy, a to podle ročních období na jarní, letní, podzimní a nakonec i zimní. V každém ročním období se děje něco jiného, v každé roční době je někdo jinak aktivní. Zastavte se, zaposlouchejte se, mějte oči a uši nastražené a vydejte se na báječnou dobrodružnou cestu. 

V průběhu všech ročních obdobích se dozvíte, která zvířátka jsou v noci aktivní, která v tu dobu zrovna spí. Velmi poučnou formou zde děti najdou mnoho zajímavostí ze života lesních zvířátek. Koho můžete na své cestě potkat? Určitě malé srnečky. Nikdy se nebojte, že by je maminka nechala být, i když jsou samotné, maminka se za nimi určitě vrátí, dále také ropuchu, mloky, žížalu, pavouka křižáka, stonožku, mnohonožku, šneka, světlušky, komára, ale třeba i netopýra nebo sousedovic kočku, která je v lese právě na lovu. Možná uvidíte či uslyšíte sovu, slavíka, také jezevce, kunu, veverku, či lišku. A ještě mnohem více zajímavých zvířátek, o kterých nemáte ani ponětí, že v noci nespinkají, tak jako my lidé. Les je v noci tajemný, plný života, různých zvuků, možná i trochu strašidelný.

Kniha je naprosto báječná. Doporučím ji všem zvídavým dětem, prvňáčkům, kteří hledají knihu s menším množstvím textu a většími písmenky, aby se jim lépe četla, také všem milovníkům lesa. Autorka velmi poučně popisuje noční život v lese, tudíž knihu ocení učitelky, které vysvětlují dětem, jaká zvířátka vlastně v lese žijí. Kniha se čte velmi dobře, je srozumitelně psaná s báječnými ilustracemi Ireny Lachoutové. Od této autorky mám již doma jednu knihu a určitě si knihovničku o její publikace rozšířím. Jsou totiž poučné, milé, zahřejí u srdíčka, udělají radost malým i velkým čtenářům. Jelikož mám moc ráda les i zvířata, tato kniha byla jasnou volbou.

Ukázka z knihy:

Lampionový průvod

U potoka ještě chvilku zůstaneme. Je tu krásně. Všude kolem poletují nazelenalá světélka. Vznášejí se mezi stromy a pohupují se ve větru. Jako malé lampiony v průvodu.

Jsou to svatojánští broučci. Světlušky. Jen samečkové mají křídla a poletují kolem nás.

Samičky nemohou létat. Ale i ony se začínají rozsvěcet. Na zemi, v trávě, na kapradí.

Když se lidé v noci bojí, rozsvítí si.

Doma lustr, venku baterku. Světlušky to dělají přesně obráceně. Když dostanou strach, své světýlko zhasnou. Teď se ale ničeho nebojí, a proto svítí snad ještě jasněji než hvězdy na noční obloze.

„Au, něco mě štíplo,“ vyjeknu a plácnu se na rameni. Na kůži se mi zaleskne kapička krve.

Několik slov u autorce:

Irena Ričlová Lachoutová (1982) je spisovatelka a ilustrátorka. Narodila se v Praze a dětství prožila v Jílovém u Prahy. Vystudovala Střední odbornou školu v Praze. Několik let se živila jako prodejce náhradních dílů. V práci se seznámila s manželem. Má dvě děti a momentálně je na mateřské dovolené.

V dětství knihy neměla ráda. Dnes je s láskou a radostí čte, píše a ilustruje.

Napsala knihu Básničky plné barev, Bělásek, Bílé veverky a jiné pohádky, Chlupáčkovy trampoty, Nerezka a mnoho dalších.

Autorka: Irena Ričková Lachoutová

Žánr: čtení pro prvňáčky

Vydáno: 2023, Vydala Grada Publishng a.s., pod značkou bambook, Praha

Počet stran: 72

Vazba knihy: pevná, s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-271-3726-8

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *