Povíš mi to? Hravé rozšiřování slovní zásoby

Nesmírně důležitá je schopnost souvislého vyjadřování. Děti v dnešní době mluví v holých větách, s logopedickými vadami nebo nemluví vůbec. Hravou formou, pomocí obrázků, nenásilně je třeba s nimi pracovat, včas odhalit problematické hlásky a systematicky se na ně zaměřit. Aby pro vstup do 1. třídy byl co nejjednodušší. 

Základem správné mluvy dětí není jen včasná návštěva logopeda, ale především aktivní spolupráce a účast rodičů. Bez té to opravdu nejde. Logopedka se může snažit jak chce, ale není to nic platné, pokud rodiče se dětem nevěnují a špatně vyslovované hlásky netrénují, nepovídají si s nimi, či za ně některá slova dořeknou. Děti pak ztrácí zájem se o něco snažit.

Chceš si zahrát různé slovní hry, složit básničku, dozvědět se mnoho zajímavého a užít si mnoho legrace? Tak právě vám je určena publikace Ester a Milana Starého s názvem Povíš mi to?

V knize najdete náměty na různé aktivity, které upevňují výslovnost jednotlivých hlásek i samostatné slovní vyjadřování. Pomocí obrázků a krátkých textů, které se skrývají v bublinách se dozvíte mnoho informací o rodině, o tom, co voní a co nevoní, co ti chutná, jaké povolání tě bude v budoucnu čekat, až vyrosteš, jak se oblékáme, jaké počasí či dopravní prostředky známe, kdo kde bydlí. Také poznávat zvířecí rodinky, jak to vypadá v pokojíčku, co k sobě patří, poznávat jednotlivé situace z běžného života, či počítat na prstech.

Co se díky těmto činnostem děti učí? Především rozvíjet slovní zásobu, zvládat jednoduché počítání, orientovat se v čase, logicky uvažovat, rozvíjet sluchové vnímání, poznávat jednotlivé hlásky ve slovech, vytvářet rýmy, tříbit jazykový cit i samostatné vyjadřování.

Kniha se mně moc líbila svým obsahovým zaměřením i zpracováním. Báječné ilustrace i humor vás budou bavit od začátku až do konce.

Kniha je výjimečná tím, že se dotýká běžných situací každodenního života, se kterými se děti setkávají a nenásilnou formou dokáže děti nadchnout pro správnou mluvu. Některé děti mají potíže se správně vyjadřovat, mluvit a pracovat s obrázkem. A navíc jim činí potíže některé hlásky správně vyslovovat. Tato publikace by jim měla být nápomocna.

Na konci knihy naleznete velmi podrobný obsah knihy, co vše zde můžete najít. Mnoho témat k povídání, běžná téma z každodenního života. Bubliny, humorné ilustrace Milana Starého, to vše bude vaše děti určitě bavit.

Knihu doporučím všem logopedům, logopedkám, učitelkám mateřských škol, logopedickým preventistům, rodičům, prarodičům, ale především všem dětem, které mají rády obrázky, chtějí si povídat s dospělými nebo jim možná trochu činí potíže některé hlásky správně vyslovovat. Od teď už bude povídání velká zábava. Na knihu Povíš mi to? volně navazuje aplikace POVÍŠ MI TO? ZVUKY!

Autor: Ester Stará

Ilustrace: Milan Starý

Žánr: logopedická příručka

Vydáno: 2021, Vydala Mladá fronta a.s ve společnosti Albatros Media, a.s, Praha

Počet stran: 88

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-204-3686-3

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *