Oslík a vánoční andělíček – krásný vánoční příběh

Hledáte krásný a laskavý adventní příběh pro vaše děti či vnoučata? Máte rádi pohádky Otfrieda Preußlera? Tak právě vám je určena novinka nakladatelství Portál, kterou pro vás přeložila Viola Somogyi. 

Oslík se jednou ráno ve stáji probudil a neměl svou maminku. Vydal se ji s andělíčkem hledat k jesličkám, kde se narodilo Jezulátko. Na cestu se s nimi postupně přidá pekař s pekařkou, děti s maminkami, ovčák s ovečkami a se psy, párkařka a mnoho dalších zvířátek. Ti všichni se postupně připojili k oslíkovi a dělali mu společnost na cestě, než došli k Jezulátku k jesličkám a všichni se poklonili.

Kniha se mně moc líbila a doporučím ji všem, co mají rádi vánoční pohádky, hledají pro své děti i vnoučátka hezkou knihu s mnoha ilustracemi. Ilustrace Christiane Hansen se opravdu povedly a musím říci, že mně vykouzlily úsměv na tváři a zahřály u srdíčka. Kniha je naprosto ideální pro společné čtení s dětmi, prohlížení obrázků, povídání si o tom, co se na obrázku děje, aniž byste si text četli. Při čtení je vhodné přidat dramatičnost v hlase a udělat příběh ještě zábavnější a napínavější. Pojďte prožít společně s touto knihou krásný adventní čas.

Ukázka z knihy:

Byl jednou jeden oslík, který teprve nedávno přišel na svět. Na polích a na lukách ležely nejméně půlmetrové závěje sněhu a ve větvích stromů v lese to prskalo mrazem. Oslík se protahoval na slámě ve stáji a maminka ho něžně zahřívala svých dechem. Občas mu před usnutím vyprávěla příběh o oslici, která kdysi dávno v betlémské stáji spolu s volkem zahřívala svým dechem přemilé Jezulátko. Ale to bylo už velice dávno.

Jednoho dne se oslík probudil – ale kde je maminka?

Nastražil ouška a vyděšeně se začal rozhlížet kolem sebe. Pak ale spatřil u dveří do stáje malou holčičkou – nebo to byl chlapeček?

Vedle dveří stál andělíček, měl na hlavě kulicha, teplé kalhoty a tlustý kabát, kolem krku vlněnou šálu, jen nohy měl bosé. Takhle naboso chodí v zimě určitě jen andělé.

„Hledáš maminku?“zeptal se andělíček. „Ta je přece v betlémské stáji u jesliček a zahřívá svých dechem přemilé Jezulátko. Mám tě tam odvézt? Není to nijak daleko.“

Kniha je určena pro děti od 4 let a nejen jim.

Několik slov o autorovi:

Otfried Preußler (1923 – 2013) popisoval sám sebe jako vypravěče příběhů a je považován za jednoho z nejznámějších a nejúspěšnějších německých spisovatelů.

Mnohé jeho knihy – například Vodníček, Malá čarodějnice, Čarodějův učeň nebo Loupežník Zuřivous – jsou pevnou součástí dětských knihovniček po celém světě.

Christian Hansen (1973) už ve školce počmárala každou příhodnou plochu. Později studovala ilustrace na hamburské Vysoké škole pro užitou vědu. Od roku 2000 pracuje jako ilustrátorka na volné noze pro různá německá nakladatelství.

Autor: Otfried Preußler

Ilustrace: Christian Hansen

Přeložila: Viola Somogyi

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2021, Portál, Praha

Počet stran: 32

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-262-1808-1

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *