Modrý drak-dobrodružné čtení z říše pohádek

Máte rádi pohádky Sandry Dražilové Zlámalové? Chcete poznat Modrého draka? Víte, co je pohádkoztracenitida? Pokud ne, tak právě vám je určena novinka s názvem Modrý drak, jež vydala Grada Publishing pod značkou bambook. 

Eva a Petr jsou sourozenci. Maminka pracuje v knihovně jako knihovnice. Petr moc knížky miluje, tak se zde cítí jako ryba ve vodě. Eva už méně. Petr objeví ve skladu vyřazených knih, kam ví, že nesmí, knihu Dračí svět a ze zaprášeného regálu ji vysvobodí. „Drakalis biblio“ je to pravé zaklínadlo, pomocí něhož si obě děti přikouzlí modrého draka jménem Chali. Díky své modré barvě může cestovat mezi různými světy. Děti společně s modrým drakem Chalim zažijí báječné dobrodružství, ocitnou se v pravém pohádkovém světe. Víte, co se tam stalo? V pohádce o Červené karkulce se ztratil vlk, v pohádce o Perníkové chaloupce najednou nebyly perníčky a dva trpaslíci ze Sněhurky se taktéž ztratili. Také se dozvíte, kdo byly v pohádce slovíci a kazislovíci. Děti řeší krádež Knihy knih, té nejvzácnější knihy, která vůbec na světě existuje. Podaří se jim Kniha knih najít a zachránit tak celý pohádkový svět?

Vydejte se společně s Petrem a Evou na dobrodružnou cestu do říše pohádek a zažijte přitom záhadné zmizení vlka, trpaslíků a perníčků. Věřte, že se nebudete nudit.

V knize najdete celkem 16 kapitol na 64 stranách plné dobrodružného čtení se zajímavou zápletkou a milými ilustracemi Bibi Hykla.

Kniha byla naprosto báječná. Její čtení jsem si užila od začátku, až do konce. Jedná se o milý příběh, s pohádkovou postavou modrého draka, kterého si děti přikouzlí u maminky v knihovně, protože tam pracuje. Příběh je napínavý a dobrodružný. Dětem jsem moc fandila, aby se jim podařilo zachránit pohádkovou říši, protože co by to bylo za pohádky, kdyby chyběly v pohádce o Perníkové chaloupce perníky, či vlk v Karkulce? To by tedy nebylo správně. Příběh krásně dotváří ilustrace Bibi Hykla. S touto autorkou se nesetkávám poprvé. Ve své knihovničce mám již několik knih, které jsem si zamilovala od první strany. Ať už je to nezapomenutelná čarodějnice Bordelína nebo či Babiččina kouzelná zahrádka. Líbí se mně její styl psaní. Pohádky jsou milé, napínavé a dobrodružné. Líbí se jak dětem, tak i dospělým. Prostředí knihovny a knih, do které autorka zasadila svůj příběh je ještě bonusem navíc. Miluji knihy i knihovny. Je to pro mě obrovská vášeň už od dětství.

Kniha je určena pro děti od 7let.

Ukázka z knihy:

Že jste o ní ještě neslyšeli?

Kniha knih je vůbec ta největší a nejstarší knížka na světě, zapisují se do ní všechny příběhy, pohádky, básničky i pověsti. Co však jednou z této knihy vymažete, to už se nikdy nevrátí.

Tužík to věděl a tušil, že o Knize knih ví i jeho nezbedný bratr Bertík.

„Chali, víš vůbec, kam letíme?“ zeptal se Petr s obavami.

„Letíme ze Smaragdou, nebojte, je to sice taky drak nebo spíš dračice, ale není zlá. Jen zpočátku nikomu nedůvěřuje. A dobře dělá. Díky ní byla zatím vždy Kniha knih v bezpečí.“

Krajina pod nimi se pomalu měnila, stromy vystřídaly vysoké, šedé skály. Začal foukat i studený vítr, děti se tak třásly zimou, že se Chali rozhodl přistát.

„Máte ještě něco na sebe? „zeptal se jich starostlivě.

Eva sundala malý batůžek a vytáhla dva svetříky, pak pohlédla na Tužíka a řekla: „Mám tu ještě bundu, chceš?“

Tužík byl rád, že se zahřeje.

„Čeká nás cesta přes hory,“ začal Chali, ale Petr mu skočil do řeči.

„Proč nepoužijeme cestovní formuli?“

„Protože funguje jen na cestování mezi příběhy, ale ke Knize knih musíme doletět, je chráněna proti všem cestovním formulím.“

Několik slov o autorce:

Sandra Dražilová Zlámalová je začínající autorka, která se dětským čtenářům představila v roce 2017, kdy vyšla její pohádková prvotina Kulíškovy neposedné příhody.
Vystudovala učitelství jak pro střední, tak pro základní školy, z čehož čerpá i ve své tvorbě. Dříve se věnovala také překládání a tlumočení z německého jazyka. Nyní je především maminkou tří uličníků, takže jsou všechny její příběhy „testované na dětech“. Má ráda, když její vyprávění obsahuje více textových rovin. Miluje knížky, sportování a cestování se svými dětmi a manželem. Se svou rodinou bydlí v Jizerských horách, kde se odehrává i děj Čarodějnice Bordelíny. Vydala několik knih. Např. Neplechy čerta Zbrklíka, Řemeslné pohádky, Čarodějnice Bordelína, Bordelína a Řachatice aneb les Bambručák v ohrožení, Babiččina kouzelná zahrádka, Co zmůže hvězdný prach aj.

 

Autoři: Sandra Dražilová Zlámalová, Dražil Vojtěch

Ilustrace: Bibi Hykl

Žánr: kniha pro děti, pohádky

Vydáno: 2023, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran:64

Vazba knihy: pevná šitá vazba

ISBN: 978-80-271-3975-0

Knihu můžete koupit zde:

Modrý drak – Dražilová Zlámalová Sandra | Knihy Grada

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *