Hra čísel-román o velkém odhodlání, jít za svým cílem

Milujete silné příběhy? Máte rádi romány Danielle Steel? Hra čísel je báječnou novinkou, která se vám bude líbit. Vydal jej Ikar ve společnosti Euromedia Group. 

Eileen Jacksonová měla krásně našlápnutou kariéru, ale realita byla jiná a velmi brzy otěhotněla. Vzdala se svých snů, vzala si za manžela Paula a vychovávala s ním děti. Roky plynou a Eileen je čtyřicet let a zjistí manželovu nevěru s mladší ženou. Jak se s takovou situací vyrovnat? Přihlásí se na kurz do daleké Paříže, opustí rodinu, nechá manželovi děti a jde si za svým snem. Chce si otevřít vlastní cateringovou společnost. Paul se musí nastěhovat zpět do jejich domu a starat se o děti. Teprve až nyní si uvědomí, co vše Eileen dělala pro něj a děti. Vztah s mladou přítelkyní Olivií začíná mít trhliny. Olivia žije ve stínu své matky, úspěšné herečky i ve stínu babičky, taktéž velmi vitální úspěšné umělkyně. Olivia se dokáže osamostatnit, zjistí, že vztah s ženatým starším mužem přináší jen starosti a odhodlá se k odvážnému kroku. Jak to nakonec dopadne? Dokáže si Olivia najít tu správnou cestu? Bude nakonec Eileen úspěšná a splní si svůj sen osamostatnit se a zažívat pocit zadostiučinění? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do báječného čtení.

Knihu jsem si moc užila a přečetla ji jedním dechem. Doporučím ji všem ženám, které možná váhají, zda udělat nějakou životní změnu, či mají strach. Tento román jim dodá odvahy a touhu jít dál, pracovat na sobě a nenechat se ušlapat. Je třeba jít si za svým cílem, poslechnout srdce a plnit si sny. Nesmírně jsem fandila Eileen, aby si své sny uskutečnila, aby se jí to podařilo, jelikož si to po těch letech odříkání určitě zasloužila. Děj knihy je velmi napínavý, plný dějových zvratů, které čtenář na první pohled neočekává. Autorka má velmi osobitý styl psaní, který miluji již mnoho let a nikdy nepřestanu. V jejích románech nechybí napětí, láska, obrovská spletitost vztahů, ale především rodina, jako status na prvním místě.

Kniha má 18 kapitol, celkem 256 stran. Pamatujte, že nikdy není pozdě na to začít znovu..

Příběh plný lásky, ale také zklamání, i velkých dějových zvratů, který vás nadchne od první strany.

Ukázka z knihy:

Když pohovor skončil, měla z něj dobrý pocit, a nakonec se rozhodla dát mu šanci.

„Až bude vše připraveno, jakým způsobem chcete podnik propagovat?“ zeptal se jí nakonec.

„Tak nějak jsem doufala, že se to postupně mezi lidmi rozkřikne. Když se nám podaří získat pár zakázek, můžeme se od toho odpíchnout.“

„Ano, výtečně. Ale všem, koho znáte, napište e-mail. Něco vtipného, inteligentního, co zaujme. Lidé o vás musí mluvit, noviny vás musí objevit, novináři vás musí milovat. Lidé budou prosit, abyste jim uspořádala hostinu, svatbu, cokoliv“ Uvědomila si, že má pravdu. Trochu šťávy by to přece jen chtělo. Opravdu, jeho pomoc bude potřebovat.

„Maxi, ráda bych vám to místo nabídla.“

„Ó, děkuji. S natěšením se do toho vrhnu!“ Popletl si trochu slovíčka, ale s úsměvem se opravil: „S nadšením, chtěl jsem říct.“

„Neomlouvejte se, vidím, že jste opravdu natěšený.“

„Někdy se rozčílím, když všechno není perfektní.

Ale jen pár minutek. Hned se postarám, aby to perfektní bylo, a jsem zase spokojený.“

„Já se nerozčiluju, ale perfekcionista jsem také.“

„Budeme dobře spolupracovat. Na to dám krk.“ Oba vstali, potřásli si rukama a Max se usmíval od ucha k uchu.

Několik slov autorce:

Danielle Fernande Dominique Schuelein – Steel, známá pod pseudonymem Danielle Steel, byla jednou z nepopulárnějších spisovatelek USA i na celém světě. Je autorkou více než osmi desítek románů, které jsou předkládány ve čtyřiceti třech jazycích. Materiál ke svých příběhům sbírala dlouhá léta a mnohé jsou inspirovány vlastními životními zkušenostmi. Několik jejích knih bylo převedeno do filmové a seriálové podoby. Svými příběhy napínala a dojímala řady čtenářek již přes dvacet pět let také u nás.  Mezi její mezinárodní bestsellery patří např. Morální kompas, Špionka, Dětská hra, Temná strana, Ztráty a nálezy, Štěstí v neštěstí, Tichá noc a další vysoce hodnocená díla. Nevyhýbá se ani tvorbě pro děti, jak ukázala v knihách Pretty Minnie in Paris a Pretty Minnie in Hollywood.

Autor: Danielle Steel

Žánr: beletrie, romantika

Vydáno: 2023, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 256

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-5271-0

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *