Mia a delfín – krásný příběh dívky a delfína

Máte rádi moře? Hledáte krásný příběh přátelství dívky a delfína? Tak právě vám je určena kniha Zuzany Barilové, která se jmenuje Mia a delfín. Vydala ji Grada pod značkou bambook. Mia je devítileté holčička, její dědeček je námořník na Zeleném ostrově v Chorvatsku. Mia si balí kufry a odjíždí za ním na prázdniny, kde na ni čeká dalmatin Nik. Na chorvatských ostrovech zažije nespočetné množství úžasného dobrodružství, společně s dědečkem i nádherným delfínem. Byla opravdu její babička mořská víla? Co všechno uvidí Mia v průzračném moři? Tak to už se nechte překvapit a pojďte se na to společně se mnou podívat.Nádherná kniha, nádherný příběh a ještě krásnější ilustrace si v této knize určitě užijete. Vyprávění o devítileté Mie, se vám bude moc líbit. Na titulní stránce je holčička v náruči dědečka s pejskem Nikem i delfínem. V pozadí je velká loď, kterou dědeček řídí. Vyvolává to ve mně pocity svobody, nespoutanosti a lásky. V knize vás čeká celkem 20 příběhů, na 88 stranách. Texty jsou doplněny opravdu krásnými ilustracemi Martiny Beckové. Čtení se mně moc líbilo a užila jsem si je od začátku, až do konce. S autorkou i ilustrátorkou se setkávám poprvé a doufám, že ne naposledy, jelikož se mně jejich texty i ilustrace moc líbily a zaujaly. Nejvíce mě ale zaujal netradiční příběh holčičky, dědy i přátelství delfína a dívky, díky nimž vám bude příjemně mrazit v zádech a nejen to.Kniha je určena pro děti od 9 let.

Ukázka z knihy:

Jedna věc byla jistá. Nikovi se doma pořádně ulevilo, že mu někdo s kočičí drobotinou pomůže. Vypadal jako ustaraný táta, který se chce aspoň na chvíli vyspat a najíst, než se vrátí ke svým milovným, ale náročným potomkům.

„Pět dětí dá zabrat co, ty starý brachu,“ smál se děda a házel Nikovi slaninu ze svého talíře.

Dalmatin ležel ve svém pelechu. Na hlavě mu trůnilo nejmenší z koťat. Béžové a střapaté. Za tlamu mu ostrými drápky viselo koťátko černé jako uhlík, po zádech se mu škrábal mourek a šedivý mrňous si hrál s jeho ocasem na chytanou. Mia s Teem už jim hledali nový domov. Tedy kromě Vločky. Bílá kočička se už zabydlela v Miině kufru.

Historka o tom, jak Mia, Teo a pes Nik zachránili koťata z plachetnice, se šířila o Zeleném ostrově jako blesk.

Několik slov o autorce:

Zuzana Barilová:

Dětským knihám se věnuje od roku 2019 a je ambasadorkou Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. V médiích se pohybuje od roku 2008. Působí v České televizi jako dramaturgyně a moderátorka. Věnuje se zejména pořadům zábavné tvorby. Vystudovala mediální studia a žurnalistiku současně s politologií na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

Je příznivcem satirického humoru a sebeironické nadsázky, které se snaží vnést také do knih pro děti. Věnuje se jízdě na vodních lyžích, vaření a dvěma dcerám, a u zmíněných aktivit se snaží být nalíčená a upravená.

Autorka: Zuzana Barilová

Ilustrace: Martina Becková

Žánr: kniha pro děti

Počet stran: 88

Vydala: Grada Publishing, a.s. pod značkou bambook, Praha, 2022

ISBN 978-80-271-3493-9

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *