Malujeme akvarelem – 30 lekcí nejen pro malé umělce

Máte rádi tvoření? Zajímá vás technika akvarelu a chcete si ji vyzkoušet? Tereza Cimbůrková je autorkou knihy Malujeme akvarelem, vydala ji Grada Publishing pod značkou bambook. Pojďte se na to se mnou společně podívat. Tak hurá, jde se tvořit. 

Kniha je rozdělena na část teoretickou a praktickou. V té teoretické, bez které to rozhodně nejde, nás autorka seznámí se základními technikami akvarelu, co to akvarel je, jaké pomůcky budete k malování potřebovat, ať už je to papír, štětce, palety, či barvy, dále vás seznámí se správným mícháním barev a technikami akvarelu.

V té praktické části naleznete 30 lekcí, které vás krok za krokem povedou, jak vykouzlit nádherné jídlo, zvířata, ale třeba i moře, západ slunce či liché ponožky. Autorka tyto lekce pojala prakticky, pomocí obrázků i textu budete vědět, jak postupovat a postupně se zdokonalovat. Vyzkoušíte si různé techniky, i různé materiály, od těch nejjednodušších obrázků se dostanete až k těm náročnějším skvostům. Pak už to bude o vaši fantazii, až si budete jistější a stanete se opravdovými mistry akvarelu. Jak se říká „cvičení dělá mistry.“

Poznej kouzlo a krásu malování akvarelem.

Kniha je určena pro děti od 6 let.

Tato kniha je opravdu báječná. Líbila se mně od začátku až do konce. Doporučím ji všem milovníkům tvoření, jak začátečníkům, kteří třeba otálejí a neví, jaké pomůcky si pořídit, ale i těm zkušeným, kteří se chtějí v této technice zdokonalit.

Na knize si nesmírně cením toho, že autorka detailně popsala pomůcky, které pro akvarel budete potřebovat, taktéž techniky, které popsala a v neposlední řadě velké množství námětů, které můžete namalovat. Rozdělení podle témat je taktéž skvělé.

Akvarel jsem si zamilovala již na pedagogické škole. Teprve až loni jsme měla možnost absolvovat online kurz malování akvarelem a musím říci, že kdo tuto techniku pozná, určitě se do ní hned zamiluje, tak jako já. Tato příručka je pro mě velmi inspirativní, plná zajímavostí, ale i praktických námětů, které chci rozhodně vyzkoušet.

Velice se mně líbí obsahové zaměření knihy. Mám moc ráda publikace a různé příručky s různými náměty na tvoření. Pro práci s dětmi jsou tyto knihy k nezaplacení a námětů není nikdy dost. Na 136 stranách je mnoho inspirativních námětů, jak namalovat liché ponožky, domeček, barvy v noci, medúzu, pejska, želvu, jetelíček, růži, či meloun.

Ukázka z knihy:

Co se mi  na akvarelu nejvíce líbí a v čem podle mě tkví jeho jedinečnost, je transparentnost. Žádný jiný typ barev ho v průhlednosti nepředčí. Jen akvarel dokáže vytvářet jemné závoje barev, které přes sebe můžeš libovolně vrstvit a stále vidět ty původní. Neumí být ale jen krásně jemný a lehký jako vánek, dokáže být i intenzivní a sytý.

Jak to dokáže? Jak už název „akvarel“ (akva=voda) napovídá, tyhle barvy prostě milují vodu! A právě množství vody, které do barvy přimícháš, záleží, jak moc bude výsledná barva sytá. Čím více vody přidáš, tím bude světlejší a povede se ti namalovat lehčí závoj. A naopak čím bude vody méně, tím bude barva sytější a částečně i krycí.

Několik slov o autorce:

Bc.Tereza Cimbůrková je ilustrátorka, maluje technikou akvarelu, lektorka workshopů akvarelu, textilní designérka.

Autor: Tereza Cimbůrková

Ilustrace: Tereza Cimbůrková

Žánr: metodická příručka

Vydáno: 2022, Grada Publishing, a.s pod značkou bambook Praha

Počet stran: 136

Vazba knihy: pevná šitá vazba

ISBN 978-80-271-1259-3

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *