Lopuchové pole

Hledáte pro své děti příběh plný dobrodružství? Chcete, aby se ani na chvilku nenudily? Tak právě vám je určena kniha Lopuchové pole, kterou vydala Bookmedia v Ostravě. 

Co vás vlastně v knize čeká? Celkem 21 neobyčejných příběhů, které se odehrávají na jednom obyčejném dvorku. Dějí se tam neobvyklé věci. Děti tam potkávají jednu starou paní, ze které se stane čarodějnice. Samozřejmě ji nechybí černý kocour, tak jak to už u čarodějnic bývá.. A co takový záhadný pán s bouřkovým mrakem? A utekla vám někdy nuda? Toto a ještě mnohem více se dozvíte, pokud se začtete do tohoto zajímavého příběhu.

Knihu četl můj starší i mladší syn. Oba se do příběhu začetli rychle a bavil je. Staršího asi více, jelikož má rád tajemno, dobrodružné příběhy i Harryho Pottera, o kterém se tam autorka také zmiňuje. Knihu jsem přečetla celkem rychle a byla více než zajímavá. Jelikož čtu dětské knížky pravidelně, tato byla opravdu výjimečná svým poutavým vyprávěním, chvílemi jsem se i trochu bála. Příběhy na sebe navazují, jsou krátké. U každého naleznete malý obrázek, který vystihuje, o čem příběh je. Knihu doporučím všem dětem, ale i dospělým, kteří mají rádi knihy s napětím, poutavým vyprávěním i humorem. Líbí se mně, že v dětech vyvolává bujnou fantazii a klidně si mohou sami vyzkoušet příběh vymyslet a dokončit. Co by se mohlo stát, kdyby.. Autorka i ilustrátorka odvedla  opravdu precizní práci, neboť poutavou formou dokázala děti zaujmout a přitáhnout ke čtení. Pokud si tyto příběhy vyberete pro společné čtení s dětmi, rozhodně se nebudete nudit. Je kladen důraz na pomalé čtení a dramatičnost v hlase. Možná vaše děti budou zalézat pod peřinu, či si přikrývat hlavu polštářem, jak se budou bát. Tak pojďte do toho, neváhejte, právě začínáme.

Kniha má 126 stran, na začátku je prolog. Rozdělena do 21 kapitol.

Ukázka z knihy:

Den byl horký tak, že se asfalt lepil na podrážky tenisek. Starý mourovatý kocour s potrhanýma ušima ležel mezi lopuchy jako zabitý. Jenom párkrát varovně klapl zuby, když nějaká zamyšlená polní myš přeběhla příliš blízko jeho tlamy. Čarodějnického kocoura – asi protože byl černý – od samého rána nikdo neviděl. Zmrzlina se téměř okamžitě měnila ve zmrzlinovou kaši a jen minerálka, kterou by právě někdo vytáhl z ledničky nebo ze sklepa, by byla správně studená. Na lavičce pod vrbou seděl Špinavý Harry Potter a četl knížku. Navzdory tomu, že měl oblečený čistý nátělník, už neměl žádnou šanci, že by se svojí přezdívky zbavil. Malé kotě z prádelny si hrálo s rukojetí švihadla, které na lavičce zapomněla Magda, a ve větvích akátu lenivě vrkali holubi. Čarodějnice se jednou  nebo dvakrát objevila na zahrádce a k doktoru Ambrožovi přišel jeden čistokrevný pes s úpalem, kterého jeho páníček zapomněl omylem zavřeného na balkoně.

Autor: Katarzyna Ryrychova

Přeložil: Filip Koky

Ilustrace: Grazyna Rigallová

Žánr: kniha pro děti

Počet stran: 126

Vydáno: 2020, Vydala Bookmedia s.r.o, Ostrava

Vazba knihy: pevná bez přebalu lesklá

ISBN: 978-80-7639-023-2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *