Kameny z vesmíru – kniha plná meteoritů a vesmírného kamení

Máte doma malého vědátora? Zajímá se o vesmír? Tak právě jemu je určena publikace Kameny z vesmíru, jejíž autorem je Pavel Gadzbyl a ilustroval ji Jakub Cenkl. 

V knize najdete celkem 8 kapitol o tom, jak se vlastně meteorit pozná, jak vypadá, co je tzv. kosmické smetí, odkud pochází, že jsou nezřízené střely, cennější než zlato a kdo hledá, ten najde. Publikace je rozdělena na barevné odstavce, které jsou plné zajímavostí a informací a také různých obrázků i schémat. Čtenář neví, kam se dříve má dívat, protože rozvržení obrázků i textů na dvojstraně je více než zajímavé a zaujme oko dospělého i dětského čtenáře.

Kniha mě velmi zaujala a její čtení jsem si užila od první strany. Je určena dětem od 9 let, což si myslím, že věku odpovídá a lehce se do knihy může začíst i dospělý. Informace o meteoritech jsou opravdu velmi rozsáhlé a odborné. Pokud máte doma nebo ve svém okolí nějakého vesmírného nadšence, věřte, že mu touto publikací mu uděláte obrovskou radost.

Dozvíte, co vše dokážou meteority napáchat, naučíte se je rozeznávat. Pojďte se společně se mnou vydat na báječné dobrodružství, které letí opravdu závratnou rychlostí.

Na této knize si nesmírně cením jejího obsahového zaměření, jelikož téma vesmíru i meteoritů je rozhodně fascinující a děti i dospělé baví. To, co se nad námi v té hluboké tmě vlastně děje je nepředstavitelné.

Unikátní kniha, ve které se dozvíte vše o meteoritech. Kniha, která vám představí a prozradí úplně všechno o meteoritech. Vydejte se společně s touto publikací na to nejúžasnější dobrodružství plné meteoritů. Věřte, že vás čeká báječná podívaná.

Ukázka z knihy:

Meteority z pouště

Když už se zdálo, že na světě nemůže být lepší lokalita pro hledání meteoritů než Antarktida, našli prospektoři ke konci devadesátých let 20.století další zaslíbené oblasti: africkou a ománskou poušť. Vyprahlé planiny bez rostlin, vodní eroze a vlivů člověka nabídly vědcům bohatou nadílku poslů z nebes.

Ve vědeckých laboratořích se zkoumají už přes 4000 meteoritů, které pocházejí většina nálezů těch nejvzácnějších meteoritů z Měsíce a z Marsu. V severní Africe bylo nalezeno 70% všech známých lunárních meteoritů. Co do hmotnosti pak odtud pochází přes 90% celkové váhy všech lunárních poslů. K podobným číslům dospějeme i při inventuře meteoritů z Marsu. Téměř 70% všech známých marsovských meteoritů bylo nalezeno v Severní Africe.

Autor: Pavel Gabzdyl

Ilustrace: Jakub Cenkl

Graficky upravila: Adéla Imreczová

Žánr: dětská naučná kniha, interaktivní knihy, stručná historie

Vydáno: 2022, Vydalo nakladatelství B4K Publishing ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 40

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-00-06740-7

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *