Zimní slib-rodinu nic nerozdělí

Chcete prožít emotivní příběh o naději, rodinném poutu, lásce i neskutečné touze jít dál? Tak právě vám je určen román Zimní slib, jehož autorkou je Rosie Goodwin. Pojďte se na to společně se mnou podívat. 

Opal Sharpová přijde o své rodiče. Těžká nemoc postihne i její dva mladší sourozence a spolu se starším bratrem Charliem se musí učinit to nejtěžší rozhodnutí, jak to bude dál. Charlie dá oba menší sourozence do chudobince, jelikož nemají na jídlo a kde být. Až se situace zlepší, chce se pro ně vrátit. Jenže Suzanne se dostane do adoptivní rodiny, chlapeček prý na tu nemoc zemřel. Charlie se snaží pomáhat i nemocné Opal, která se z toho nakonec dostane. Je ale neprávem obviněn a odsouzen z údajné krádeže na trestaneckou loď, která míří do Austrálie. Opal se seznámí s Henrym Kingem, který ji zaměstnává jako společnici jeho maminky, paní Kingové. Bezhlavě se ale do ní zamiluje. Následky si oba ponesou celý život. Bude Opal šťastná? Najde své ztracené sourozence? Jakou roli v jejím životě bude hrát Matthew? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do napínavého čtení. Místy vás bude mrazit v zádech, jelikož takový život, jaký měla Opal by opravdu mnoho žen neustálo.

Román byl nádherný. Od této autorky jsem ještě nic nečetla, ale rozhodně bych chtěla pokračovat dál. Kniha je psaná zajímavým jazykem, líbí se mně její časové zařazení. Odehrává se v letech 1850 až 1866. Kniha má 352 stran, celkem 51 kapitol, je zakončena epilogem. Na konci knihy je uveden recept na pravou francouzskou cibulačku i odkaz na autorčiny webové stránky, kde se můžete dočíst více o této úžasné autorce.

Nesmírně jsem si přála, aby Opal zažila lepší život, mohla být se svými sourozenci a byla šťastná. Její cesta ke štěstí byla rozhodně dlouhá a trnitá. Obdivovala jsem její odhodlání a touhu jít dál i přesto, jaké rány od života dostávala.

Ukázka z knihy:

„Teď ale budeme muset promyslet změnu složení našeho personálu. Až ohlásíme zásnuby v novinách, nijak by ti neprospělo, kdybys svou budoucí manželku představil jako společnici své matky, nemyslíš?“

„To máš nespíš pravdu.“ Henry se zamračil, ale ukázalo se, že jeho matka našla řešení.

„Opal teď musí zůstat v domě jako můj host, a to až do svatby. Než si najdu novou společnici, její místo zaujme Belle. A kdy vlastně bude svatba? Nebo jste ještě neměli čas přemýšlet nad datem?“

„Ne, ještě..“ koktala Opal.

„Myslím, že červen je pro svatbu velice vhodný měsíc,“ přerušil ji Henry a Opal rychle zavřela ústa. Přemýšlela, do čeho se to vlastně dostala.

„Ale to nebudeme mít dost času na přípravy,“ protestovala paní Kingová. Potom se obrátila k Opal. „Co si o tom myslíte vy?“

„No, zdá se mi to opravdu trochu brzy. Ale já bych chtěla jen malou svatbu,“ odvětila rozechvěle. „Nebylo by slušné pořádat velkou oslavu, když ještě oplakávám bratra. Možná bychom to mohli odložit na druhou polovinu roku?“ navrhla s nadějí v hlase.

Henrymu se ten nápad očividně nelíbil. „Nevidím žádný důvod, proč to odkládat,“ prohlásil úsečně. „S bratrem jste byli dlouhou dobu odloučeni, tak nechápu, proč bychom měli dodržovat období smutku. Byl to trestanec!“ všiml si, že Opal zbledla, a uvědomil si, že byl příliš zbrklý. Spěšně dodal: „Vím, že jste ho měli velmi ráda, drahá.

Několik slov o autorce:

Rosie Goodwin původně pracovala v sociálních službách a za ty roky se k její rodině na delší či kratší dobu připojila řada dětí, kterým pomáhala najít jejich cestu životem. Posléze ovšem úspěšně vykročila na spisovatelskou dráhu a krom desetitisíců spokojených čtenářů se jí dostalo i uznání v podobě umístění v žebříčku nejpůjčovanějších autorů a autorek v britských knihovnách. K jejím příběhům se prostě lidé rádi vracejí opakovaně. Dodnes žije s manželem Trevorem a svými milovanými psy v Nuneatonu, do jehož okolí zasadila děj řady svých románů.

Autorka: Rosie Goodwin

Žánr: edice světový bestseller

Vydáno: 2022, Ikar, ve společnosti Euromedia Group a.s., Praha

Počet stran: 352

Vazba knihy: pevná, s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-4842-3

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *