Pod maskou stín-každý má svá tajemství

Máte rádi emotivní romány? Chcete nalézt cestu sami k sobě? Tak právě vám je určena kniha Pod maskou stín, jejíž autorkou je Veronika Vieweghová, manželka spisovatele Michala Viewegha. 

Veronika Vieweghová, bývalá manželka Michala Viewegha si musela sáhnout až na vlastní dno, aby zjistila, že je důležité být sama sebou. Manželství se slavným spisovatelem Michalem nebylo snadné. Její romány vyzařují takovou zvláštní auru a vždy se těším, až se do nich začtu. Román Pod maskou stín vám ukáže, jaké masky si během života vlastně nasazujeme, co při nich prožíváme. Hlavními hrdiny jsou Tea a Tomáš. Manželé, kteří právě prožívají manželskou krizi. On, úspěšný kardiochirurg, ona žena v domácnosti. Tea chce zvládnout všechny role-manželky, matky, milenky a to dokonale. Co se stane, když zjistí, že všechny tyto role naplno nezvládá? Je čas odhodit masky, nastavit si vzájemně zrcadlo.

Knihu jsem přečetla jedním dechem a dlouho ve mně bude doznívat. Je to sonda do ženské duše, jak přemýšlíme, čím se zabýváme, co chceme, jaké potřeb vlastně potlačujeme. Hodně jsem nad jejími myšlenkami přemýšlela, jak to vlastně mám já, hodnotila jsem, možná i bilancovala svůj pracovní i osobní život, svůj vztah ke svým dětem. Kniha mně rozhodně pomohla si to vše takto urovnat a říci si, že se cítím dobře, jak to mám nastavené ve všech směrem a nic zásadního bych měnit nechtěla. Možná více času pro sebe.

Veronika je velice silná žena a nesmírně si jí vážím. Ráda bych jí poznala ve skutečném životě, nejenom v tom knižním. Velice mě zaujaly její myšlenky i názory.

Kniha doporučím všem ženám, které ve svém vztahu pochybují, jelikož tato kniha jim otevře oči. Kniha je moc hezky zpracovaná, ilustrace dotváří celý ráz knihy. Každá z nás by měla především poznat svou hodnotu, za čím se vlastně ženeme a co nám to přináší. Chceme to opravdu takto?

Emotivní román o nalezení cesty zpátky k sobě.

Ukázka z knihy:

Laďka, nejlepší Teina kamarádka, která zatím neměla své děti nejspíš je mít ani nebude, zbožňovala Lukáška a Aničku. Znala je od narození, vlastně skoro od početí, protože právě ona byla první, kdo se tu úžasnou novinu dozvěděl.

Její přítel Milan byl o patnáct let starší a z prvního manželství měl dva skoro dospělé syny.

Ona i Milan byli pracovně dost vytížení. A když Laďce začaly tikat biologické hodiny, jasně jí řekl, že další děti už nechce. Vrhla se tedy ještě intenzivněji do práce a během několika let se její interiérová firma LaBele zařadila mezi nejlepší designová studia v Praze. Na svou přirozenou touhu po miminku navršila stohy výkresů, smluv a luxusních bot.

Laďka si Lukáška a Aničku brala skoro pravidelně každou neděli na perfektně připravený výlet. Jezdili spolu do zoo, na parník, dostali se přes mnohé únikové hry, ale výlety po hradech a zámcích byly nejlepší. Dobrodružná Lukášova dušička byla v sedmém nebi. Anička sice už tak nadšená nebyla, ale teta Laďka pro ni vždycky měla něco extra.

Několik slov u autorce:

Veronika Vieweghová pochází ze severních Čech. Vystudovala zdravotní školu v Ústí nad Labem. Do svých dvaceti let žila v Litoměřicích, kde pracovala v nemocnici na interně. Poté odjela do Německa jako au-pair a ošetřovatelka. V roce 2002 se provdala za spisovatele Michala Viewegha, se kterým má dvě dcery Sáru a Báru Ann. Manželství trvalo třináct let. Od roku 2009 se věnuje domácímu vzdělávání, těhotenství, mateřství a osobnímu rozvoji. Navzdory tomu, že její sen o šťastném manželství nevyšel napoprvé, nevzdala se touhy být sama sebou a žít ve vědomých a láskyplných vztazích. Po čtyřicítce otěhotněla a s novým partnerem, podnikatelem Petrem Janem Křenem, má syna. Založila mateřské centrum v Sázavě. V současné době pracuje jako terapeutka, mentorka, lektorka ženských témat a vede semináře pro firmy o využití potenciálu ženského cyklu a žensko-mužského principu v byznysu. Přispívala svými články do časopisu Regenerace a Pravý domácí časopis.

Autor: Veronika Vieweghová

Ilustrace: Zuzana Kodymová

Žánr: non-fiction, moderní žena, partnerské vztahy

Vydáno: 2020, CPress v Brně, ve společnosti Albatros Media, Praha

Počet stran: 240

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-264-3218-0

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *