Kamarádi z Medového lesa-Pojďte s námi hledat poklad

Máte rádi pohádky o lese a zvířátkách? Hledáte pro své děti či vnoučata laskavý příběh s dobrým koncem? Nakladatelství KAZDA pro vás připravilo krásné čtení se zvířecími kamarády. 

Zvířecí kamarádi, co mají rádi les jsou lišák Míša, který je velice šikovný a zvědavý, laňka Daňka je opatrná a moudrá, divoké prasátko Chrochtík je mazané a vyhledává dobrodružství a mývalka Makovička o všechny pečuje. Zažívají společně různá dobrodružství. Tentokrát zahání nudu, protože několik dní bez přestání prší. Namalují tedy mapu k pokladu. Nedopatřením se mapa dostane k dětem z lesní školky a ty začnou ten opravdový poklad hledat. Kamarádi z Medového lesa zmobilizují své síly, aby dětem připravili nádherné překvapení. Netušili totiž, jak jedna mapa dokáže roztočit takový sled událostí. Jaký další případ budou zvířecí kamarádi řešit? Tak to už se nechce překvapit a pusťte se do napínavého čtení.

Krásný příběh plný dobrodružství a napětí vás bude bavit od první strany. Kniha je totiž nádherná a rozhodně se povedla. Autorka a ilustrátorka odvedla opravdu precizní práci, neboť poutavou formou prezentovala krásný příběh o zvířátkách a lese a také milými ilustracemi doplnila příběh, který zaujme nejen malé i velké čtenáře. Ilustrace Caroly Sieverding se vám budou líbit. Knihu lze využít pro samostatné čtení dětí, dále také pro společné čtení před spaním, kdy se mohou děti i rodiče střídat. Tehdy je kladen důraz na pomalé čtení a dramatičnost v hlase, který je u takto dobrodružných příběhů nesmírně důležitý. Mladší syn si knihu s radostí přečetl, jelikož má moc rád příběhy o lesních zvířátkách.

S těmito zvířecími kamarády se nepotkávám poprvé a rozhodně ne naposledy. Příběhy jsou velmi milé. Knihu ocení rodiče i prarodiče, kteří hledají dobrodružný příběh pro své děti či vnoučata. Dále knihu ocení učitelky mateřských škol, které chtějí pro své děti knihu na pokračování o zvířatech. Do dobrodružství se můžete i zaposlouchat, jelikož všechny čtyři díly vyšly audioknižně-na CD i ke stažení. Pohádku vypráví Jitka Molavcová. Její příjemný hlas si určitě nenechte ujít.

Na konci knihy je uveden recept na výtečný křupavý koláč z kandovaného ovoce.

Kniha je určena pro děti od 4 let. Čtyři kamarádi pomůžou ti rádi!

Ukázka z knihy:

Pavla se rozhlédne na všechny strany a vytáhne z kapsy složený papír. Je trochu vlhký, ale rozložit se dá pěkně.

„Júú,“ žasnou děti, když na papíře spatří podivné klikyháky.

Po chvíli Pavla mapu otočí vzhůru nohama.

„Júú,“ vypraví ze sebe znovu.

„Opravdická mapa pokladu,“ tetelí se Davídek blahem a ukáže ten báječný objev i své muchlací hvězdičce.

„Tohleto,“ ťukne Elenka na velký křížek, „není značka nemocnice, ale označuje to místo, kde je ukrytý poklad.“

Lukáš přikývne, vezme Pavle plánek z ruky a několikrát ho obrátí.

„Táááákhle je to s-správně,“ prohlásí spokojeně, když objeví Daňčino označení světových stran. Dokreslila do mapy Z jako „západ“ a V jako východ“, jak to Lukáš kdysi zvířátkům vysvětlil.

„Takže to místo nejvzdálenější od křížku bude nejspíš začátek cesty,“ přemítá Pavla. „Tam začneme

„S čím?“ zeptá se Davídek nejistě.

Několik slov o autorce:

Andrea Schütze toužila stát se spisovatelkou již v dětství. Představovala si, jak píše knihy – nejlépe na zahradě, pod stromem, u starožitného stolu medové barvy s bílým krajkovým ubrusem, kyticí čajových růží a karafou na vodu z křišťálového skla. Zahrada plná zpívajících ptáků měla být u venkovského domu – jakoby vystřiženého z časopisu Living – nedaleko řeky, která případně mohla být i mořem s poletujícími racky.

Později, když jako diplomovaná psycholožka vyslechla mnoho příběhů jiných lidí a začala psát příběhy vlastní, zjistila, že zahrada, strom, stůl, dům i prostředí kolem něj je v reálu sice jiné než v dětském snu, ale přesto tak akorát.

Dnes autorka touží především po tom, aby se děti těšily na večerní čtení a aby její příběhy podněcovaly rozhovory rodičů s dětmi o snech i reálném životě. A pokud se povede, že si děti v dospělosti vzpomenou na její knihy, které je v dětství doprovázely a okouzlily, kruh je uzavřen a všechna přání jsou pro ni splněna.

Autor: Andrea Schütze

Přeložila: Dagmar Heeg

Ilustrace: Carola Sieverding

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2021, Nakladatelství KAZDA, Brno

Počet stran: 96

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-7670-037-6

Knihu můžete koupit zde

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *