Kamarádi z Medového lesa – Jak zahnat stesk

Máte rádi pohádky o lese a zvířátkách? Hledáte pro své děti či vnoučata laskavý příběh s dobrým koncem? Nakladatelství KAZDA pro vás připravilo krásné čtení se zvířecími kamarády. 

Zvířecí kamarádi co mají rádi les jsou lišák Míša, který je velice šikovný a zvědavý, laňka Daňka je opatrná a moudrá, divoké prasátko Chrochtík je mazané a vyhledává dobrodružství a mývalka Makovička o všechny pečuje. Zažívají společná různá dobrodružství. Tentokrát objevili v lese zajímavou maringotku s paní učitelkou a dětmi. Už tam asi nebude takový klid jako doposud. Děti tam mají zajímavý program. Zvířecí kamarádi si všimnou malého Davídka. Davídek je moc smutný. Je poprvé v lesní školce a moc se mu stýská po mamince. Zvířecí kamarádi mají laskavé srdce a hebkou srst. Vždy přispěchají na pomoc, když má nějaké dítě z lesní školky potíže. Chcete se dozvědět, zda Davídek přijde druhý den do školky? Jak se mu asi povede? Jaký další případ budou zvířecí kamarádi řešit? Tak to už se nechce překvapit a pusťte se do napínavého čtení. Na konci knihy naleznete recept na jednoduchý a rychlý perník s názvem SUFIKAZU.

Kniha je určena pro děti od 4 let. Čtyři kamarádi pomůžou ti rádi!

Kniha se mně moc líbila a doporučím ji všem, co mají rádi příběhy o zvířatech, o lese, o různých dobrodružstvích, také pro rodiče a prarodiče, kteří chtějí své děti i vnoučata vychovávat  dobrým příkladem, jak se starat o druhé a slabší.

Autorka a ilustrátorka odvedla opravdu precizní práci, neboť poutavou formou prezentovala krásný příběh o zvířátkách a lese a také milými ilustracemi doplnila příběh, který zaujme nejen malé i velké čtenáře. Větší písmena, menší množství textu i poutavé ilustrace potěší i začínající čtenáře. Knihu lze využít pro samostatné čtení dětí, dále také pro společné čtení před spaním, kdy se mohou děti i rodiče střídat. Tehdy je kladen důraz na pomalé čtení a dramatičnost v hlase, který je u takto dobrodružných příběhů nesmírně důležitý.

V knize mě zaujal recept na přípravu zajímavého perník. Jelikož máme doma moc rádi buchty, tento recept jsem si uložila a moc se těším, až ho vyzkouším. Upečte si výtečný moučník, uvařte si voňavý čaj a pusťte se do čtení. Prožijte báječné chvíle se svými blízkými.

Mladší syn si knihu s radostí přečetl, jelikož má moc rád příběhy o lesních zvířátkách.

Ukázka z knihy:

„Raz, dva, tři, čtyři, pět

a šest, strakapoud klepe o sto šest.

Klepe dál až do deseti,

 to je príma, slyšíte, děti?

 

Recept na jednoduchý a rychlý perník – Sufikazu

Co budeme potřebovat?

250 ml mléka

125 g medu

125 g cukru

1 vanilkový cukr

špetka soli

1 prášek do pečiva

1 lžička skořice nebo perníkového koření

250 g mouky

Všechny přísady kromě mouky ohřejte v hrnci, dokud se med nerozpustí. Potom vmíchejte mouku a těsto vložte do vymaštěné nebo pečícím papírem vyložené formy. Pečte 45 minut při 180 C.

Tajný tip: Sufikazu chutná opravdu dobře ke snídani namazaný máslem.

 

Několik slov o autorce:

Kniha je určena dětem od 4 let a nejen jim.

Autor: Andrea Schütze

Přeložila: Dagmar Heeg

Ilustrace: Carola Sieverding

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2020, Nakladatelství KAZDA, Brno

Počet stran: 91

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-88316-85-5

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *