Vinařství – Nový začátek

Milujete rodinné ságy? Chcete si přečíst emotivní příběh služebné Ireny? Zajímá vás, o čem bude druhý díl? Tak právě vám je určena novinka Vinařství – Nový začátek, kterou vydala Euromedia Group, a.s. v Praze. 

Irena je chudá služebná, která se bezhlavě zamiluje do mladého dědice vinařství Franze. Dostane se do jejich rodiny díky otci Franze, který ji přivedl ze sirotčince. Nikdo neví proč. Irena se dozvídá pravdu, ale jako těhotná musí odejít z jejich domu, bez slůvka rozloučení, i když Franze miluje. Matka Franze, Pauline se díky užívá laudána dostává do ústavu pro choromyslné. S sebou si ale odnáší pravdu, kterou se o Ireně dozvídá a bohužel už nemá možnost ji říct svému synovi. Irena porodí syna a začne pracovat v textilní továrně, kde zažívá velice těžké podmínky, které dělníci v těchto závodech mají. Seznámí se s charismatickým předákem textilní továrny Josefem, se kterým postupně začne žít a společně s ním vychovávat svého syna. Franze ale stále miluje. Dokáže Irena vybudovat lepší podmínky pro všechny dělníky společně s Josefem? Bude s ním opravdu šťastná? Jak se bude děj vyvíjet dále, to už se nechte překvapit a začněte se do báječné rodinné ságy, která by neměla chybět ve vaší knihovničce.

Román se mně četl dobře, je srozumitelně psaný. Bylo by tedy škoda nedočíst ho až do konce. Moje subjektivní hodnocení tohoto románu je rozhodně pozitivní. Tato kniha se pyšní krásným přebalem. Už se moc těším na závěrečnou část této velmi silné rodinné ságy. S napětím budu očekávat její vydání.

Na titulní stránce se vám skýtá nádherný pohled na vinařské panství a vinohrady. Evokuje to ve mně příjemné pocity blaženosti, krásy a dobrého vína. Román se mně moc líbil a doporučím ho všem milovníkům vína a rodinných ság. Kniha má velmi silné pasáže, nad kterými jen tak nepřestanete přemýšlet. Myšlenky autorky se vám zaryjí pod kůži a nenechají vás spát. Moc jsem fandila Ireně za lepší životní podmínky i lásku k Franzovi, která prostě nikdy nevyprchá. Hodně intenzivně na mě působily kapitoly, jež pojednávaly o těžkém životě dělníků v textilní továrně.

Vinařství je opravdu dechberoucí čtení, které zatoužíte si přečíst znovu. Děj knihy vás pohltí a jen tak nepustí. Nebudete chtít přestat, tak jako jsem to měla já. Jelikož jsem si první díl opravdu užila, s napětím jsem očekávala vydání dalšího dílu. Už teď jsem zvědavá, kdy vyjde poslední část této trilogie. Už se nemůžu dočkat.

Několik slov o autorce:

Marie Lacrosse vystudovala psychologii a pracuje dnes převážně jako nezávislá poradkyně ve firemních prostředí. Své úspěšné historické romány píše pseudonymem. Žije se svým mužem v poklidném vinařství.

Vinařství – Nový začátek je pokračování rodinné ságy.

Autor: Marie Lacrosse

Přeložila: Ivana Dirk Lukačovičová

Žánr: Edice Světový bestseller

Vydáno: 2020, Vydala Euromedia Group, a.s. – Ikar, Praha

Počet stran: 496

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN 978-80-249-4323-7

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *