Jak ryby nedaly Jakubovi spát – kniha pro všechny milovníky ryb a rybaření

Máte rádi ryby? Milujete poutavé vyprávění Jakuba Vágnera? Hledáte nádherný příběh malého rybáře? Tak právě vám je určeno volné pokračování knihy Jak Jakub potkal ryby a to s názvem Jak ryby nedaly Jakubovi spát. 

Příběh se odehrává v místech, kde Jakub jako dítě bydlel, tam, kde měl svého strýce, své známé i příbuzné. Na sečské přehradě, na Berounce, nebo třeba na Podzámeckém rybníku.

Na začátku knihy uvedl autor věnování knihy své dceři. Kniha Jak ryby nedaly Jakubovi spát je opět plná poutavého a dobrodružného vyprávění, jak jinak než z přírody. Z míst, které má Jakub moc rád, kde zažil své první rybářské úspěchy, možná i neúspěchy, do míst, kde trávil své dětství. Víte, kdo jsou Stín a Temnota? Jsou to dva sumci, kteří žijí na Podzámeckém rybníku. Víte, kdo je král rybářů a královna řeky Berounky? S lehkostí, noblesou, úctou i obrovským respektem k přírodě autor líčí své zážitky. Nádherný příběh očima devítiletého chlapce, který překonal sám sebe a dostal životní lekci od svého strýce. Dal mu možnost volby a Jakub se z ní poučil.

Jakuba Vágnera moc ráda sleduji se svými syny, kteří rádi rybaří a ještě raději sledují jeho pořady. Knihu Jak Jakub potkal ryby jsem si s chutí přečetla a moc se mně líbila. Letos, opět po roce vyšla kniha další, a to s názvem Jak ryby nedaly Jakubovi spát. Kniha není jen pro děti, ale i pro dospělé, kteří se skrze příběh o rybaření chtějí vrátit do svého dětství. I já jsem se svým bratrem rybařila a zažívala podobné zážitky jako Jakub. Jen to bylo na vesnici. S jakou noblesou, lehkostí i humorem dokáže autor vyprávět o zdánlivě jednoduchém tématu je úžasné a rozhodně vás překvapí. Prožijte emotivní příběh plný úžasného vyprávění o rybách, o neskutečné vášni a touze, o setkání s nádhernými rybami a nejen to..

Kniha má 9 krátkých kapitol, je plná nádherných ilustrací Evy Rémišové. Krásný příběh opět doplňují velmi milé ilustrace Evy Rémišové, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Knihu ocení děti, dospělí, začínající čtenáři, možná i „nečtenáři,“ ale především milovníci ryb, rybaření a obdivovatelé Jakuba Vágnera.

Čtení jsem si užila od začátku, až do konce. Četla jsem s velkým napětím, jaké dobrodružství si pro nás Jakub opět nachystal a nezklamal mě.

Volné pokračování úspěšné dětské knihy rybáře Jakuba Vágnera „Jak Jakub potkal ryby.“

Ukázka z knihy:

Na řeku Berounku jsem jezdil i do Mokropes. Ten název mě už jako kluka opravdu bavil. Hned vedle jsou Černošice, ale já vždy říkal, že jedu na ryby tam, kde kolem řeky pobíhají mokří psi. A ona to nakonec byla pravda. U řeky se procházelo mnoho pejskařů, a hlavně v létě se pak chodili do vody se svými chlupatými miláčky zchladit. Tábořili jsme vždy pod jezerem naproti Kadečkovu mlýnu. Nad jezem byly dvě prastaré tůně, kde tradovaly legendy o obrovských sumcích. Já sem ale jezdil hlavně na velké tlouště, ostroretky, podoustve, a taky veliké parmy. Jejich lov jsem miloval.

Kolem břehů jsem si zpod kamenů nasbíral chrostíky, zabrodil se do poloviny řeky, a chytal se splávkem. Používal jsem čtyřmetrový prut, se kterým jsem švihl splávek kousek od sebe, a chrostíky zatížené malinkými bročky nechal po dně unášet proudem. Jako splávek jsem měl husí anebo dikobrazí brk. V těch místech byla řeka plná kamenů, a tak se nástraha často za kámen zachytila, a splávek se potopil.Nikdy jsem tak nevěděl, zda visím někde u dna za šutr, anebo mám opravdu záběr.

Několik slov o autorovi:

Jakub Vágner *24.12.1981 v Praze. Je v současné době jedním z neuznávanějších rybářských odborníků na světě v lovu sladkovodních ryb.

Rybaří od pěti let a stalo se jistě osudným, že jeho první rybou v životě byl desetikilový kapr. Dnes je držitelem několika světových rekordů. Od svých patnácti let publikuje do mnoha odborných rybářských časopisů u nás i v zahraničí, v sedmnácti letech natočil první rybářský film o lovu sumců a již v osmnácti spolumoderoval rybářský pořad „Jak na to“ v rámci vysílání České televize. Světově známým v této profesi se stal především díky rybářskému seriálu „Fish Warrior“ vysílaném televizní stanicí National Geographic a sérií pořadů „Big Fish Man“ na Discovery Channel. O svých dobrodružných expedicích směřujících často do odlehlých, mnohdy i málo probádaných oblastí naší planety natáčí pro českého diváka dokumentární cykly pod názvem „Rybí legendy“. Dlouhodobě se zabývá autorskou tvorbou, produkuje a natáčí filmy s rybářskou tematikou, přednáší pro děti a mládež.

V roce 2022 byl oceněn prezidentem České republiky medailí Za zásluhy I.stupně.

Autor: Jakub Vágner

Ilustrace: Eva Rémišová

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2023, Vágner Corporation, s.r.o. Černíny

Počet stran: 65

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-11-03973-8

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *