Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech – pokračování úspěšné knihy, tentokrát o mláďatech

Říše zvířat je velice různorodá a fascinující. Je plná nejrůznějších roztomilých mláďátek, jejich rodičů a zvířecích rodinek. Maja Säfströmová je autorkou knihy Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech, která vás s vtipem a lehkostí provede světem zvířat, těch nejmenších, nejkrásnějších. 

Jaká mláďátka můžete v této encyklopedii pozorovat? Např. delfíny, netopýry, veverky, vydry mořské, mloky černé, velbloudy, krokodýli, hrochy, včely, mořské koníky, bizony, surikaty, kosatky, labutě, žirafy, bobry a mnoho dalších roztomilých drobečků. Dozvíte se mnoho zajímavostí ze života zvířat velice zajímavou formou. Autorka se věnuje jednomu zvířátku vždy na jedné dvojstraně. Černobílá ilustrace spolu s krátkými texty vás budou moc bavit a zapamatujete si tak mnoho informací o světě zvířat. Víte, že mládě delfína pozná svou matku po hlase?  Že samice žraloka má dvě dělohy? Že u mořského koníka zabřezne samec místo samice? Že čtvrtina všech párů, které tvoří labutě černé jsou homosexuální? Dočasně se spojí se samicí a pak její mláďata vychovávají. Na konci knihy naleznete poděkování všem, co se na knize podíleli nebo měli s autorkou co do činění a několik slov o autorce.

Tato encyklopedie je naprosto báječná. Prohlížela jsem si jí s mladším synem a líbila se nám oběma. Černobílé ilustrace dotváří nádhernou knihu plnou zajímavostí o zvířatech. Jsou detailně vykreslené, různě šrafované, tvoří krásný kontrast. Na první pohled by se mohlo zdát, že když nejsou obrázky barevné, bude kniha nudná. Naopak, moc se mě líbí obsahové zaměření i formální stránka knihy. Autorka si dala záležet, aby knihu mohli prohlížet nejen děti, ale i dospělí. Prostě si zde najde každý to své, co se mu líbí. Opravdu mě udivilo, kolik informací je v tak malé knize. Věděli jste, že mládě veverky má mléčné zuby jako naše děti? To že se mořští koníci rodí tatínkům a ne maminkám? Také mě zaujalo to, že některá mláďata se drží s maminkou dlouho, jiná hned maminku opustí a už se musí sami postarat o sobě. Tak drsný je někdy život. Je to opravdu k zamyšlení, jak to máme my lidé jinak a měli bychom si toho vážit. Knihu doporučím všem milovníkům přírody. Mláďata jsou totiž to nejkrásnější, co nám příroda může ukázat. Hurá, připravte se na koncentrovanou dávku překvapivých informací podaných s vtipem a lehkostí.

Kniha je určena dětem od 5 let a nejen jim.

Několik slov o autorce:

Maja Säfströmová je stockholmská ilustrátorka a spisovatelka, která se celosvětově proslavila svými knihami s neobvykle nakreslenými zvířaty.

Autor: Maja Säfströmová

Přeložila: Kateřina Stupková

Žánr: kniha pro děti, encyklopedie o přírodě

Vydáno: 2020, Vydal Albatros media, Praha

Počet stran: 111

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-00-05839-9

Více informací naleznete zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *