Jen trochu lásky – silný román o hledání své minulosti

Milujete romány Kataríny Gillerové? Chcete zažít několik životů v jednom příběhu? Pojďte se na to společně se mnou podívat. Rozhodně nebudete litovat, jelikož tuto knihu budu dlouho vstřebávat. Silný příběh o silných ženách. To vás čeká v novince slovenské Danielle Steel. 

Další román z pera Kataríny Gillerové byl vynikající. Od této slovenské autorky jsem přečetla několik románů. Román Jen trochu lásky patří k dalšímu báječnému čtení. Hlavní hrdinka Evženie přijde jako dítě o rodiče a musí vychovávat mladší sestru Emu společně s tetou Vilmou. Teta Vilma má ale úplně jiné přání, než se starat o dvě malé děti, nemá je ráda a nechová se k nim hezky. Postupem času začne Evženie propletené osudy lidí i příčinu smrti jejích rodičů rozplétat. Únik před samotou hledá v cizích rodinách, kde se stará o malé děti. Vidí, jak to chodí jinde, jaká tajemství skrývá každá z těch rodin, co vše si museli všichni prožít a proč se vlastně chovají, tak jak se chovají. Ve svých vzpomínkách odkrývá její osud, odmalička, jak vyrůstala a jak je vše propletené. Čeká na ní nakonec i láska nebo zůstane stále sama?

Román jsem si užila od začátku do konce. Mám moc ráda styl psaní této autorky, takže mě vůbec nepřekvapila. V ději se vyskytuje více postav, než jsem byla zvyklá doposud. Osudy lidí byly opravdu hodně zamotané a chvílemi jsem musela přemýšlet, kdo ke komu vlastně patří. Námět knihy je opravdu zajímavý. Smrt rodičů, tvrdá náhradní výchova, nenaplněný vztah, či hledání útěchy v hlídání dětí v jiných rodinách ve mně vyvolával zvědavost, kterým směrem se děj bude ubírat. Zápletka byla velice zajímavá a takové rozuzlení děje jsem nečekala. Poutavým způsobem autorka zaujme všechny čtenářky, které podobné životy totiž prožívají. Není to nic hraného, ale jedná se o realitu běžného dne, jako je nevěra, nenaplněná láska, zrada, hledání vlastní minulosti i pocity křivdy zažívá lecjaká žena, jen se o tom ne vždycky mluví. Přečíst si o tom v románu bude pro ně snadnější a možná jim Katarína Gillerová poradí, jakou cestou se vydat, či jak se k dané situaci zachovat.

Román začíná poděkováním, má 17 kapitol a 286 stran. Titulní stránka knihy má na sobě dvě děti, které jdou silnicí osamocené, tak jako Evženie a Ema, hlavní hrdinky románu. Pojďte si užít silný a nezapomenutelný román. Rozhodně vás bude bavit.

Ukázka z knihy:

V porovnání s nimi byla Ema andílek, i když ještě bez vyvinutého mozku, jak jsem lidem říkala. Všechno kolem sebe rozhazovala, neuměla normálně přemýšlet, komolila slova a vydávala zvuky, jako když lokomotiva vypouští páru. Šššššš! A máma s ní.

„Nevím, proč ji máma tak rozmazluje,“ nelíbilo se mi. Nosila jsem v sobě pocit křivdy. Pokaždé, když zašišlala Ema, matka byla radostí bez sebe, ale když jsem zašišlala já, hned se mračila a napomenula mě,  jak to mluvím.

„Už tě nikdy nebude mít ráda,“ řekla mi Sabina. „Zeptej se babičky, jestli by si tě neadoptovala. Já jsem se svojí zeptala, když se narodil mladší brácha, ale řekla mi, že musím mámě pomáhat, a ne od ní utíkat.“

Několik slov u autorce:

Katarína Gillerová vystudovala střední ekonomickou školu. Už tehdy publikovala v časopisech povídky a básničky, přispívala i do rozhlasu. Po maturitě odešla do Bratislavy, kde vystudovala Ekonomickou univerzitu. Je vdaná, má jednoho syna a pracuje jako ekonomka. V roce 2001 vydala knížku pro děti Moja kamarádka knížka. Vydala řadu románů, z nichž česky vyšly Láska si nevybírá, Dotkni se mě, lásko, Ráno nepláču, Miluj mě navždy, Zapomeň na minulost, Neodcházej, Záhada zadního pokoje, Konečně se rozhodni, Zvláštní příběh a Jestli mě uvěříš. Autorka je označována za slovenskou Danielle Steelovou.

Autor: Katarína Gillerová

Žánr: čtení pro ženy

Vydáno: 2020, Motto ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 286

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-267-1858-1

Více informací naleznete zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *