Husa Líza a vánoční hvězda-vánočně laděný příběh pro vaše děti

Hledáte krásný a laskavý adventní příběh pro vaše děti či vnoučata? Máte rádi pohádky Petra Horáčka? Tak právě vám je určena kniha nakladatelství Portál. Pojďte se na to společně se mnou podívat. Čeká vás nádherný příběh o jedné huse, která si rozhodně poradí. 

Co pro vás Petr Horáček připravil? Husa Líza uvidí, že na vánočním stromečku chybí hvězda a rozhodne se, že jí půjde hledat. I když její cesta nebude jednoduchá, vrhá se do ní s velkou vervou a jen tak se nevzdá. Během své cesty potká mnoho zajímavého. Na konci cesty na ní čeká překvapení. Jaké? Tak to už vám tedy neprozradím a teď už se pohodlně usaďte a pusťte se do čtení této nádherné vánočně laděné knihy. Uvařte si výborný vánoční čas, zapalte svíčku a můžete začít číst.

Opravdu nádherná titulní obálka vás zaujme hned na první pohled. Je na ní husa Líza, která kouká na velkou hvězdu. Kniha je skvělá a její čtení jsem si užila od začátku až do konce. Jelikož jsem měla možnost osobně pana Petra Horáčka, autora řady úžasných dětských knih poznat, věřte, že o to více mě čtení bavilo. Jeho příběhy mají duši a čtou se tak nějak samy. Dětem se moc líbí nejen jeho ilustrace, ale i poetické příběhy, které v sobě mají kouzlo zaujmout děti, ale i dospělé. Zdánlivě jednoduchý příběh autor povýší na příběh plný ponaučení, jednoduchosti, ale především přímé krásy, která z jeho příběhu číší.

Ukázka z knihy:

Líza šla a šla. Byla už moc unavená.

„Hvězda je moc vysoko a já na ni nedosáhnu. Je Štědrý večer a moji kamarádi jsou tak daleko,“ říkala si.

Husa Líza byla sama. Ztratila se. Najednou uslyšela známý zvuk. A byl docela blízko. Cink,cink, cink.

„Tenhle zvuk znám!“ zaradovala se Líza.

„To jsou moji kamarádi.“

„Volají mě!“

Líza se k nim rozeběhla.

Všichni byli rádi, že je Líza zpátky, a vesele ji vítali.

Bylo hezké být zase mezi svými.

Několik slov o autorovi:

Petr Horáček je výtvarník a autor velmi úspěšné série dětských knih. V nakladatelství Portál vyšly jeho knihy Husa Líza, Papuchalk Petr, Nový domeček pro myšku, O myšce, která se nebála, Jak myška snědla měsíc, Nejkrásnější místo na světě, Pan Baf aj. Jeho knihy získaly řadu prestižních knižních ocenění. Jeho knihy byly přeloženy do několika jazyků, kniha A New house for Mouse byla v Holandsku (po překladu) zvolena nejlepší dětskou knihou.

Autor: Petr Horáček

Přeložila: Marie Těthalová

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2021, Portál, Praha

Počet stran: 40

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-262-1776-3

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *