Hrajeme si s pohádkou – poslouchej, vyprávěj, nakresli

Pohádky nás provázejí od dětství, až do dospělosti. V dětství je posloucháme od svých rodičů nebo prarodičů, v dospělosti je čteme svým dětem i vnoučatům. Myslím si, že by se nemělo zapomínat na klasické pohádky. Marcela Kotová je autorkou novinky, kterou vydal Fragment a jmenuje se Hrajeme si s pohádkou. Jedná se o soubor 12 typických pohádek, které propojují text a obrázky známých pohádek. 

Hned na začátku knihy naleznete návod, jak s knihou pracovat v 6 krocích. Tato publikace obsahuje 12 známých pohádek, které jsou rozpracované. Nejprve si pohádku společně s rodiči, či paní učitelkou přečtete, poté následuje barevná ilustrace na celou stranu, dále obrázkové čtení podle piktogramů, se kterými se nejprve s dětmi seznámíte. Dále si děti mohou vymalovat omalovánku a když mají krásně procvičenou ruku, splní grafomotorický list.

Tuto publikaci bych doporučila všem rodičům, i prarodičům, kteří chtějí v dětech probudit zájem o klasické pohádky, předávané lidovou slovesností a dávají přednost před americkými pohádkami, které tak trochu „vytlačují“ ty krásné, klasické, bez nich by dětství našich dětí nebylo prostě ono. Taktéž ji ocení učitelky mateřských škol i 1. ročníků základních škol, také logopedické asistentky, které ji využijí při rozvoji slovní zásoby.

Kniha se mně moc líbila a těšila jsem se, až kniha vyjde. Jelikož jsem měla možnost poznat autorku této pohádkové knihy v jednom báječném webináři pro učitelky naživo,musím říci, že je naprosto úžasná. Od této autorky mám doma už několik knížek a už se těším na její další knihy. Při mé práci učitelky v mateřské škole i při kroužku logopedie ji rozhodně využiji.

Všechny pohádky jsou moc krásně zpracované. Největší srdeční záležitostí je pro mě pohádka O kohoutkovi a slepičce. V letošním roce nás v mateřské škole každý měsíc čeká projektový týden zaměřený právě na pohádky. Rozhodně tuto publikaci využiji a doporučuji.

Co se děti pomocí práce s těmito pohádkami rozvíjí? Především slovní zásobu , vztah ke čtení a ke knihám, schopnost se soustředit, porozumět čtenému příběhu a přitom zažívat mnoho dobrodružství.

Děti si nenásilnou formou aktivně zapojují do příběhu. Tak hurá, pojďte se na to se mnou společně podívat.

Několik slov o autorce:

Marcela Kotová se narodila v roce 1976 v Sokolově. vyrůstala se dvěma mladšími sestrami. Od dětství žije v Chodově na Karlovarsku, kde u jejich panelového domu organizovala soutěže a různé hry pro mladší děti a své sestry. Odmala tíhla k dětem, což ji přivedla na pedagogickou školu, kterou úspěšně ukončila v roce 1994. Od té doby pracuje jako učitelka mateřské školy. V roce 1996 se vdala a s manželem má dvě děti, syna Daniela a dceru Terezu. Velkou radost jí nyní dělá i vnučka Rozárka.

V roce 2013 se účastnila soutěže „Zlatá mateřinka“, kam ji nominovaly kolegyně a rodiče dětí. Postoupila až do finále mezi 7 nejlepších učitelek v celé ČR. ve své práci se snaží rozvíjet, pomáhat dětem i začínajícím učitelkám. právě tato snaha ji přivedla k psaní knih pro děti i pedagogy. Díky nakladatelství Grada se stala autorkou spousty krásných knih, za což Gradě patří velký dík. Ve volném čase s rodinou cestuje, tvoří keramiku, háčkuje, tančí, čte si, zpívá a hraje na kytaru a klavír.

Pořádá různé charitativní akce, vedla taneční kroužky, také jezdila do Dětského domova v Karlových Varech.

Ukázka z knihy:

Tři prasátka se jednoho dne rozloučila s maminkou a vydala se do světa. Prošla svět křížem krážem, a když už je to přestalo bavit, rozhodla se, že se usadí a každé si postaví svůj vlastní domeček. První prasátko chtělo být rychle hotové a tak si postavilo domeček ze slámy. Ani druhé prasátko to nebavilo. Postavilo si domeček jen ze dřeva. Třetí prasátko se rozhodlo postavit si domeček z cihel. Práce mu trvala opravdu dlouho, ale prasátko vytrvalo a jeho domeček byl opravdu pevný.

Kniha je určena dětem od 5 let.

Autor: Marcela Kotová

Ilustrace: Antonín Šplíchal

Žánr: naučná kniha

Vydáno: 2021, Vydalo nakladatelství Fragment ve společnosti Albatros Media, Praha

Počet stran: 80

Vazba knihy: brožovaná, šitá dvěma skobkami

ISBN: 978-80-000-1555-2

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *