Dopravní prostředky, které pohnuly světem – ilustrovaná historie dopravy

Máte rádi dopravní prostředky? Hledáte zajímavou publikaci pro své děti? Chcete zažít pořádnou jízdu? Chcete se dozvědět, jak to vlastně měli naši předkové? Tak právě vám je určena novinka nakladatelství B4U Publishing. Cestování je pro někoho vášeň, pro jiné nutné zlo. 

Celkem 29 různých dopravních prostředků je na každé dvoustraně bohatě rozpracováno, s různými popisky, zajímavostmi i krásnou ilustrací. Úplně máte pocit, že plujete na lodi Tessara – Konteres, jedete v Orient expresu či letíte vrtulníkem Bell 47.

Kniha vás provede možnostmi, jak naši předci cestovali – létali, pluli či jezdili. Dozvíte se o mnoha vynálezech, technických, velkolepých strojích, které změnily naše dějiny a náš svět. Pojďte se na to společně se mnou podívat.

Naši předkové se přemísťovali různými dopravními prostředky, ale nebylo tomu jako dnes. Nebyla to taková samozřejmost si vzít auto a jet kam chceme. Všechny dopravní prostředky si prošly obrovským vývojem.

O jakých dopravních prostředích se můžete něco zajímavého dozvědět? Tak především to, jak vypadala loď Victoria, první metro, luxusní letadla Concorde, raketoplán Columbia a mnoho dalších.

Kniha je určena pro děti od 9 let a nejen jim. Publikaci ocení rodiče, prarodiče, i učitelky mateřských škol, které chtějí dětem přiblížit historii dopravních prostředků.

Publikace se mně moc líbila. Je opravdu hezká, plná zajímavých informací, jak pro děti, tak i pro dospělé. Každý si v ní najde to své. Velké pozitivum této publikace vidím v tom, že obsahuje hodně zajímavostí. Všechny dopravní prostředky jsou detailně rozpracované, nádherné ilustrace doplňují celý ráz knihy. Jelikož máme v mateřské škole celý květen s dopravní tématikou, tak kniha Dopravní prostředky, které pohnuly světem, u nás byla velice oblíbená kniha. Děti v ní v každé volné chvilce listovaly a chtěly číst další a další kapitolu. Nejvíce je zaujala kapitola o vzducholodi Hindenburg a lodi Titanic. S napětím poslouchaly a čekaly, jak to vlastně dopadne. Musím říci, že se tato kniha nesmírně povedla a rozhodně bude patřit mezi skvosty dětské knihovničky mé i mých synů.

Historie dopravních prostředků od 3. století př. n. l až po rok 1981 Raketoplán Columbia.

Několik slov o autorech:

Štěpánka Sekaninová vyrostla a své dětství strávila v kolínských rovinách Polabské nížiny. Ze srdce Čech ji osud zavál do srdce Moravy. Na FF MU vystudovala Český jazyk a historii. Ještě během studií začala pracovat v ČT Brno, kde jako redaktorka zpravodajství procestovala a poznala každý kout Jihomoravského regionu. Ze zpravodajství později přešla na dramaturgii zábavných a dětských pořadů brněnského studia. Vzhledem k tomu, že Štěpánka miluje knihy a celý svůj život touží psát, nezaváhala ani minutu, když se jí na její další životní cestě naskytla příležitost pracovat jako literární redaktorka v Albatros Media. A tak píše, je obklopena nádhernými knihami a plní si svůj dětský sen…

Tom Velčovský

Tom Velčovský vystudoval Audiovizuální tvorbu na Slezské univerzitě, kde se zaměřil na tvorbu scénářů a storyboardů. Po studiu se věnoval reklamě, ale později se rozhodl pro tvorbu dětských knih a kreslení komiksových stripů.

Autor: Štěpánka Sekaninová, Tom Velčovský

Ilustrace: Martin Sodomka

Žánr: kniha pro děti, encyklopedie

Vydáno: 2020, Nakladatelství B4U Publishing, ve společnosti Albatros Media, Praha

Počet stran: 64

Vazba knihy: vázaná s potahem z jiného materiálu

ISBN: 978-80-00-06062-0

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *