Devatenáct dopisů – to, co jsme měli je příliš krásné, abychom na to zapomněli

Chcete prožít emotivní příběh plný lásky, hlubokého citu i silných emocí? Jodi Perryová je autorkou nádherného románu Devatenáct dopisů, v němž popisuje život člověka, který ztratí paměť a co vše se děje kolem něj, jak to zvládá, co vlastně cítí. 

Píše se rok 1996 Jemmě je šest a Braxtonovi sedm. Jemma se nastěhuje do vedlejšího domu a Braxtonovi se zdá život hned hezčí. Má skvělou kamarádku. Postupem času, jak dospívají zjišťují, že nechtějí být jen kamarádi a začnou spolu chodit. Prožívají nádhernou první lásku i studentský život se vším všudy. V jejich životě číslo 19 je magické. Braxton jí požádá o ruku, ona souhlasí. Jejich dny jsou jako v pohádce. Pouhých 19 dní po svatbě se Jemma chystá na důležitou pracovní schůzku. Tam ale bohužel nedojede, jelikož nedá přednost a zaviní nehodu. Upadne do kómatu. Postupně se začne vracet do života. Braxton jí hodně pomáhá, ale její paměť bohužel nefunguje jak má. Proto jsou její blízcí pro ní vlastně cizí lidé. Braxton to nese opravdu těžce, snaží se jí ve všem pomáhat, navštěvuje jí v nemocnici. Když se z nemocnice má Jemma vracet, chce domů, ke své matce, ne k němu. Velice ho to trápí. Pomocí dopisů, které Jemmě píše se jí snaží vrátit do života, popisuje to vše krásné, co prožili a jak to vše bylo od svých šesti let. Tragická nehoda mu vzala jeho manželku, přítelkyni i kamarádku z dětství. On se ale nevzdává, nehodlá se smířit se současnou situací a píše dál. Celkem 19 dopisů doručí na její adresu. Podaří se Braxtonovi její city opět probudit? Dovolí jí zapomenout na to, co bylo příliš krásné?

Nádherný román z pera Jodi Perryové jsem přečetla jedním dechem a vím, že ve mně bude opravdu dlouho doznívat. Autorka detailně popsala, co se stane s člověkem, který ztratí paměť po nehodě, jak to prožívá jeho okolí. Způsob, jakým autorka vypráví příběh je velice zajímavý. Líbí se mi, že dopisy, který Braxton psal Jemmě je v knize psaný kurzivou.

Kniha je rozdělena na kapitoly, kdy jednou vypráví Jemmy, podruhé Braxton, což se mi líbilo, protože každý z vypravěčů vidí skutečnosti jinak, než jeden vypravěč. Kniha vyžaduje více času, její myšlenky je nutné vstřebat a nechat v sobě doznít.

Opravdu jsem si přála, aby se Jemmě podařilo vše střípky vzpomínek spojit do společného příběhu, jelikož Braxton se hodně snažil, aby to tomu tak bylo.

Musím říci, že si to vůbec nedokážu představit žít takový život, zapomenout na vše, na dětství a postupně v sobě probouzet vzpomínky na to hezké i ošklivé.

Kniha má 400 stran a čte se velmi dobře. Na titulní stránce jsou květiny do tvaru srdce, což je opravdu romantické a příjemné oku.

Několik slov autorce:

Jodi Perryová se narodila v roce 1972 v Sydney a celý svůj život žije v Austrálii. Již od mládí milovala knihy a láska ke čtení ji přivedla až k vlastnímu tvůrčímu psaní. Pod jménem J.L.Perry jí vyšly například romány Bastard, Hooker, Jac nebo The Boss.

Autor: Jodi Perryová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2020, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 400

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN 978-80-249-4076-2

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *