Děvčátko a velký černý pes – krásný příběh o vztahu holčičky a toulavého psa

Marika přišla o svou maminku a vychovává ji přísná teta. Marika najde velkého černého psa, který je tulák a začne mu tajně nosit jídlo. Teta to ale zjistí a vyhodí ji z domu. Malé děvčátko se vydá na cestu k moři, o němž jí vyprávěla její maminka. Koho vlastně na cestě potká? Zachovají se k ní všichni lépe, než její přísná teta? Tak to už se nechte překvapit a vydejte se na dobrodružnou cestu. 

Kniha Děvčátko a velký černý pes je půvabný příběh o hledání, o cestě, o obrovském odhodlání, síle a lásce. Autorce se podařil napsat krásný příběh o vztahu psa a holčičky, o tom, jak je složité překonávat překážky. Příběh se mně moc líbil a doporučím ho všem, co mají rádi dobrodružství i pejsky a nejen to. Knihu ocení rodiče, prarodiče, učitelky, ale především děti, které chtějí něco zajímavého a nevšedního zažít. To jim tato kniha rozhodně nabídne.

Celkem 59 stran textu s příjemně velkými písmeny se čte velice dobře. Texty jsou doplněny milými ilustracemi Terezy Konupčíkové, které vás zahřejí u srdíčka. Opravdu jsem moc přála Marice, aby našla to, co hledá a došla až k vytouženému cíli. Příběhy mě moc bavily. Bylo mně moc smutno a chtěla jsem pro Mariku lepší život, než ten, který měla. Kniha má 8 kapitol a čte se velice dobře.

Několik slov o autorce:

Daniela Krolupperová je česká spisovatelka dětských knih a překladatelka ze severských jazyků. Narodila se 31. října 1969 v Praze.

Vystudovala norštinu s finštinou na filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Poté studovala na lidové vysoké škole v Norsku žurnalistiku a jazyky na univerzitách. V Helsinkách a Oslu. Při studiu pracovala jako redaktorka zahraniční redakce v tiskové agentuře ČTA. Od ukončení studia pracuje jako překladatelka a tlumočnice ve svobodném povolání.

Žije v Praze a má tři dcery. Velkou zálibu vždycky nalézala ve sportu. V dětství řadu let závodně plavala, nyní ráda cvičí aerobik, v zimě jezdí na běžkách a v létě téměř neslézá z kola. Mezi její knihy patří Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě, Zločin na Starém Městě pražském, Zákeřné keře, Bubáček, Past na korunu, Rybí sliby, Mizející hmyzíci a mnoho dalších knížek.

Několik slov o ilustrátorce:

Tereza Konupčíková začala po střední pedagogické škole pracovat v reklamní agentuře jako ilustrátorka. Od května roku 2017 je ilustrátorkou na volné noze a věnuje se hlavně drobným ilustracím na zakázku pod názvem Drobnosti. V roce 2018 ilustrovala svoji první dětskou knížku, Praštěný trpaslík od Lucie Hlavinkové, která vyšla v nakladatelství Albatros. Ilustrování knih se věnuje i nadále.

Kniha je určena pro děti 7 let.

Ukázka z knihy:

Život vysoko v horách je tvrdý. S krásnou, ale drsnou přírodo vedou lidé každodenní boj o živobytí. Proto mají horalé s mozolnatými dlaněmi a tvářemi ošlehanými ostrým větrem povahu stejně houževnatou jako okolní kraj.

Marika se nenarodila v horách. Rychle se tu však naučila žít a pomáhat v hospodářství. Jinak by to ani nešlo.

Poprvé si ho všimla, když šla po velkém jarním tání zkontrolovat seníky nad horní loukou. Byl vyhublý a měl strach. Velký černý pes. Z vesnice ho vyhnali. Nikomu nepatřil. Jistě mu bylo smutno.

Podruhé ho uviděla pod lesem, když se vracela ze salaše. Krčil se u nízkých klečí. Bál se. Večer, než poklidila králíky, mu tajně donesla něco k snědku. Choulil se pořád na stejném místě. Když přišla blíž, polekal a utekl. Položila žrádlo do trávy a odešla.

Autor: Daniela Krolupperová

Ilustrace: Tereza Konupčíková

Žánr: pohádky, příběhy dětí

Vydáno: 2022, Vydalo nakladatelství Albatros Media, Praha

Počet stran: 59

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-00-06821-3

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *