Barunka z Borůvkového statku – milý příběh pro všechny děti

Hledáte veselou knihu pro své děti za vysvědčení? Máte rádi pohádky o zvířatech? Tak právě vám je určena novinka s názvem Barunka z Borůvkového statku, jejíž autorkou je Eva Čepičková. 

Barunka je moc ráda u babičky na samotě u lesa, za vesnicí Borůvka. Má tam jezevčíka Puňťu, kočičku Adélku, kozlíka Lozíka, kozu Julču, či kohouta Kykyróna. Na statku i v lese zažívá mnoho dobrodružství, potká divoká prasátka, funícího ježka, bojuje se zlobivým kohoutem Kykyrónem. Také pomáhá babičce na zahradě, navštíví Borůvkový rybník a nejen to. Prázdniny u babičky jsou prostě bezva. Všechno krásné ale jednou končí a jednoho rána přijíždí maminka s tatínkem. Jaké překvapení mají pro Barunku připravené? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení. Tato kniha nesmí chybět v žádném batůžku, se kterým odjedete na prázdniny k babičce.

Kniha má nádherné ilustrace Petry Šolcové, které vás zahřejí u srdíčka a vykouzlí úsměv na tváři. Příběh se mně opravdu moc líbil. Knihu doporučím všem dětem, co mají rády příběhy o zvířátkách, také rodičům i prarodičům, kteří hledají pro své děti a vnoučata milou knihu pro společné večerní čtení. Příběh zajisté ocení i učitelky mateřských škol.

V knize najdete mnoho básniček a písniček, které se pojí k příběhu. Velké plus této knize dávám za básničky, které se s dětmi můžete naučit, ale také písničky s notovými zápisy. Příběh se čte velmi dobře, je srozumitelně psaný, doplněný krásnými ilustracemi. Příběh je plný zvířátek, je taktéž o přírodě. Autorka probouzí v dětech lásku k přírodě a plyne z něj ponaučení.

Na konci knihy naleznete zpěvníček zhudebnělých říkanek z příběhů, celkem 9 písniček s notovým zápisem a texty. Jsou to: Jarní, Kozlík Lojzík, Ježek, Koťata, Kykyrón, Déšť aj.

Ukázka z knihy:

Jednoho dne zvečera

hrála venku kapela.

Všechno začal klidný deštík,

kdo šel tančit, vzal si deštník,

aby nezmok za chvilku

a užil si čtverylku.

 

Po chvilce však zahřmělo

a venku se setmělo.

Liják, vichry, hromobití,

ještě k tomu blesky svítí,

bylo tam moc veselo,

všem se dobře tančilo.

Informace o autorce:

Eva Čepičková (*1979) je učitelka na ZŠ (hudební výchova) a ZUŠ (klavír, keyboard, zpěv, hudební nauka) a autorka mnoha písniček pro děti. Po maturitě na gymnáziu vystudovala Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity, obor hudební výchova a český jazyk. Souběžně také čtyři roky studovala sólový zpěv.

Informace o ilustrátorce:

Petra Šolcová je autorka a ilustrátorka z Chomutova. Vystudovala Vyšší zdravotnickou školu v Mostě, obor Porodní asistentka. Píše a především ilustruje dětské knihy, tvoří originální barevné i černobílé ilustrace a obrázky, zejména s dětskou tematikou. Svou tvorbou přispívá rovněž do časopisů. Žije v Jirkově.

Kniha je určena dětem od 5 let.

Autor: Eva Čepičková

Žánr: písničky, příběhy pro děti

Vydáno: 2022, Fragment ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 64

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-253-5505-3

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *